Anasayfa Sektörel Önde Gelen Kripto Borsası, İngiltere'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Önde Gelen Kripto Borsası, İngiltere'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Sektörel

Popüler bir kripto para borsası, yeni FCA düzenlemelerinin ardından İngiltere'den çekildi.

Önde Gelen Kripto Borsası, İngiltere'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Önde gelen bir kripto para borsası olan Bybit, Financial Conduct Authority'nin (FCA) kripto işletmelerine yönelik yeni pazarlama düzenlemelerinin yürürlüğe girmesinin ardından İngiltere'deki faaliyetlerini askıya alma kararını açıkladı.

Bu karar, FCA'nın Haziran ayında yürürlüğe koyduğu "Kripto Varlıklar için Finansal Promosyon Kuralları" başlıklı politikasına doğrudan bir yanıt niteliği taşıyor.

Bybit Borsası İngiltere'ye Veda Ediyor

Bybit'in İngiltere'deki faaliyetlerini durdurma kararı, İngiltere pazarına olan bağlılığını garanti eden önceki açıklamasıyla tam bir tezat oluşturuyor.

Şirket, resmî duyurusunda şunları belirtti:

İşlerini İngiltere'deki ilgili tüm kural ve düzenlemelere uygun olarak yürütmek her zaman Bybit'in birincil hedefi olmuştur. İngiltere Finansal Davranış Otoritesi'nin yeni kurallar getirmesi ışığında Bybit, düzenlemeyi proaktif bir şekilde benimseme ve bu pazardaki hizmetlerini duraklatma kararı almıştır.

Askıya alma; Bybit'e, hizmetlerini FCA'nın yeni yönergelerine göre yeniden düzenleme fırsatı sağlayacaktır. İngiltere'deki müşterilerin 8 Ocak 2024 tarihine kadar pozisyonlarını kapatmaları teşvik edilirken, bu tarihten sonra açık pozisyonlar tasfiye edilecek.

Önde Gelen Kripto Borsası, İngiltere'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

FCA'nın 8 Ekim 2023'te tam olarak yürürlüğe girecek olan yeni kuralları; kripto firmalarının, kendi pazarlamalarının "açık, adil ve yanıltıcı olmadığından" emin olmalarını gerektiriyor. Kripto firmaları, ayrıca İngiltere'deki tüketicilere belirgin risk uyarıları sunmakla da yükümlüdür.

Tüketici Yatırımları Direktörü Lucy Castledine, FCA'nın tüketicinin korunmasına olan bağlılığını vurgulayarak şunları söyledi:

Bu Ekim ayından itibaren kripto firmaları, İngiltere'deki tüketicilere açık, adil ve dürüst bir şekilde pazarlama yapmalıdır. Ve insanların anlayabileceği risk uyarıları sunmalıdır.

Önde Gelen Kripto Borsası, İngiltere'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

FCA, İngiltere'de Kripto Düzenlemelerini Revize Ediyor

FCA, kripto firmalarına belirli değişiklikleri uygulamaları için ek süre vermeye istekli olduğunu belirtti. Bu, onlara 24 saatlik bir bekleme süresi vermeyi de içeriyor. Bununla birlikte firmalar, gerekli arka ofis değişikliklerini başarılı bir şekilde yapabilmelerine bağlı olarak bu esneklik için başvurmalıdır.

Düzenleyici kurum, insanlara kripto varlıkları satın almanın yüksek riskli olduğunu hatırlatmaya devam ediyor. Ayrıca, tüm paralarını kaybetme ihtimaline karşı hazırlıklı olmaları konusunda da uyarıyor.

FCA'nın kripto pazarlama konusundaki katı tutumu, ciddi zararları azaltma ve önleme konusundaki misyonunun bir parçasıdır. FCA, ayrıca bu kuralların daha yüksek standartlar belirleyeceğini ve rekabeti ve olumlu değişimi teşvik edeceğini umuyor.

Bybit'in İngiltere'deki hizmetlerini durdurma kararı, dünya çapında kripto işletmelerinin karşılaştığı artan düzenleyici incelemenin altını çiziyor. Sektör gelişmeye devam ederken, kripto firmalarının hayatta kalmalarını ve büyümelerini sağlamak için çevik olmaları ve mevzuat değişikliklerine duyarlı olmaları gerekiyor.

Kaynak: BeInCrypto

Önde Gelen Kripto Borsası, İngiltere'deki Faaliyetlerini Durdurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik