Anasayfa Bitcoin Önde Gelen Stablecoin İhraççısı, Bitcoin Madenciliğine Giriyor!

Önde Gelen Stablecoin İhraççısı, Bitcoin Madenciliğine Giriyor!

Bitcoin

Bloomberg, stablecoin ihraççısı Tether'in Bitcoin madenciliğine adım atacağını bildirdi.

Önde Gelen Stablecoin İhraççısı, Bitcoin Madenciliğine Giriyor!

Tether, önümüzdeki altı ay içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık bir yatırım hedefleyerek Bitcoin madenciliğinde büyük bir genişleme bekliyor. 

Tether CEO'su Paolo Ardoino, Bloomberg'e verdiği bir röportajda şirketin iddialı planını açıkladı. Stablecoin devi; Uruguay, Paraguay ve El Salvador gibi önemli yerlerde madencilik tesisleri inşa etmeyi hedefliyor. Bu, bilgi işlem gücünü Bitcoin madencilik ağının yüzde 1'ine yükseltmek için bir tekliftir.

Stablecoin devi, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve optimum performans sağlamak için madencilik tesislerinin yerlerini stratejik olarak seçti. Ardoino, şirketin seçilen ülkelerde 40 ila 70 megawatt (MW) arasında değişen kapasiteye sahip madencilik tesisleri kurma vizyonunu özetledi.

500 milyon dolarlık yatırım planı, Alman madenci Northern Data Group'un finansmanını da içeriyor. Tether, daha önce ayın başlarında Northern Data Group için 610 milyon dolarlık bir borç finansman programı duyurmuştu.

Ardoino, şirketin yıl sonuna kadar 120 MW'lık bir bilgi işlem gücüne ulaşmayı hedeflediğini paylaştı. İleriye bakıldığında Tether'in daha da iddialı hedefleri var. Şirket, 2025 yılı sonuna kadar 450 MW'a varan bir bilgi işlem gücüne ulaşmayı planlıyor.

Stablecoin firması, ayrıca madencilik operasyonlarında uyarlanabilirliği ve esnekliği de göz önünde bulunduruyor. Firma, elektrik fiyatlarındaki dalgalanmalara bağlı olarak yeri değiştirilebilecek konteynerlerin içinde tesisler kurma seçeneğini araştırıyordu.

Madenciler Halving Öncesi  Kâr Elde Etmek İstiyor

Önde Gelen Stablecoin İhraççısı, Bitcoin Madenciliğine Giriyor!

Bitcoin'in son dönemdeki yükselişinin ardından madenciler, Nisan 2024'te gerçekleşecek "halving" olayından önce zamana karşı yarışarak ralliden faydalanma fırsatını yakaladı.

Madencilik faaliyetlerindeki artışa rağmen yoğun enerji gerektiren bir süreç olan madenciliğin kârlılığı hala 2021'deki zirvesinin gerisinde. Kasım ayının başından bu yana bilgi işlem gücü birimi başına kazanç 70 dolardan 81 doların üzerine çıktı.

Fakat madencilik veri platformu Hashrate Index'e göre, bu rakam Mayıs ayında görülen 127 dolarlık zirvenin altında kalıyor.

2012 ve 2016 yıllarındaki iki halving'in ardından Bitcoin'de önemli fiyat artışları yaşanmış, bu da madencilerin ödüllerde yaklaşan azalmayı yönetmeleri için bir ivme sağlamıştı.

Kaynak: AMBCrypto

Önde Gelen Stablecoin İhraççısı, Bitcoin Madenciliğine Giriyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar