Anasayfa Altcoin Önde Gelen Varlık Yöneticisi, Ethereum ETF'i için Tarih Verdi!

Önde Gelen Varlık Yöneticisi, Ethereum ETF'i için Tarih Verdi!

Altcoin

Bitwise Asset Management, Ethereum ETF'inin piyasaya sürüleceği tarihi açıkladı.

Önde Gelen Varlık Yöneticisi, Ethereum ETF'i için Tarih Verdi!

Bitwise Asset Management, spot Bitcoin ETF başvurusunu revize etti ve Ethereum odaklı iki ETF için işlemlerin 2 Ekim 2023 tarihinde başlayacağını doğruladı. Bu karar, spot Bitcoin ETF'i için başvurusunu değiştirdikten sonra geldi.

Firma, Bitwise Ethereum Strategy ETF ($AETH) ve Bitwise Bitcoin and Ether Equal Weight Strategy ETF ($BTOP) için alım satımın başlamasının planlandığını açıkladı.

Bitwise; bu hamlenin, yatırımcıların yaygın olarak benimsenen ve düzenlenen ETF çerçevesi içerisinde CME Ether vadeli işlemlerine erişmelerini sağlayarak önemli bir kilometre taşını işaret edeceğini belirtti.

Firmanın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ethereum, Bitcoin'e kıyasla daha kapsamlı bir portföy fırsatı sunuyor. Bazı yatırımcılar; Ethereum'u bir alternatif olarak görürken, diğerleri her ikisinin de özelliklerini kapsayan geleneksel bir büyüme yatırımı olarak algılıyor.

Ethereum ETF Rekabeti Kızışıyor

Önde Gelen Varlık Yöneticisi, Ethereum ETF'i için Tarih Verdi!

Bitcoin ETF'inde yer almak için yarışan çok sayıda şirket, Ethereum ETF yarışına da girdi. Yakın tarihli bir gelişmede, varlık yönetimi şirketi Invesco'nun da Invesco Galaxy Ethereum ETF'ini tanıtma olasılığından söz edildi.

Bitwise; BlackRock ve Invesco ile birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararda gecikme alan şirketler arasındaydı. Sonuç olarak, 2023 yılında bir spot Bitcoin ETF'inin onay alma olasılığı son derece düşük görünüyor.

Bununla birlikte Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) bir Bitcoin ETF'ine dönüştürülmesini destekleyen Grayscale davasının sonucu, SEC'in 2024'te beklenen kararını verdiği zaman durumu önemli ölçüde etkileyebilir.

29 Ağustos 2023 tarihinde bir ABD Mahkemesi, kurumun itirazlarını reddederek Grayscale spot Bitcoin ETF'inin onaylanmasının yolunu açtı.

Bu arada Bloomberg analisti James Seyffart, 2 Ekim 2023 Pazartesi günü piyasaya sürülmek üzere SEC'den hızlandırılmış onay alması planlanan 9 Ethereum Vadeli İşlem ETF'inin tam listesini açıkladı.

Önde Gelen Varlık Yöneticisi, Ethereum ETF'i için Tarih Verdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar