Anasayfa Sektörel Önde Gelen Web3 Platformu Hack'lendi: Web Sitesi Kapandı!

Önde Gelen Web3 Platformu Hack'lendi: Web Sitesi Kapandı!

Sektörel

Web3 plattformu Galxe, hack kurbanı oldu. Söz konusu platformun web sitesi ise kapandı.

Önde Gelen Web3 Platformu Hack'lendi: Web Sitesi Kapandı!

Geliştiricilere ve projelere topluluk oluşturmada yardımcı olma konusundaki katkılarıyla bilinen dünyanın önde gelen Web3 veri ağı Galxe, bir hack olayının kurbanı oldu.

Sonuç olarak Galxe web sitesi şu anda çevrim dışı durumda. Galxe ekibi, durumu düzeltmek için özenle çalışıyor. Galxe'nin Web3 alanındaki önemli konumu göz önüne alındığında; bu güvenlik ihlâli, kripto para topluluğu genelinde şok dalgaları yarattı.

Olay; Galxe'nin Multicoin Capital, Dragonfly ve Binance Labs gibi kripto dünyasının önemli oyuncuları tarafından desteklenen bir tur aracılığıyla 10 milyon dolarlık etkileyici bir fon sağlayarak manşetlere çıkmasından sadece bir yıl sonra meydana geldi.

Bununla birlikte bu hack olayı, Galxe'nin yerel tokeni GAL üzerinde anında ve kayda değer bir etki yarattı ve fiyatı yüzde 3 oranında düştü. 54,2 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan token, şu anda 1,16 dolardan işlem görüyor.

Son günlerde dikkat çeken önemli ölçütlerden biri, geçen ay Galxe platformundaki benzersiz aktif cüzdanların sayısıdır. 935.000 aktif cüzdan ile Galxe'nin, Web3 alanında hızla çekiş kazandığı açıktır. Buna ek olarak son 30 gün içinde platformda gerçekleştirilen toplam işlem sayısı 3,19 milyona ulaşarak platformun kripto ekosistemindeki öneminin altını çizdi.

Güvenlik İhlâlini Çözmek için Uğraşıyorlar

Önde Gelen Web3 Platformu Hack'lendi: Web Sitesi Kapandı!

Galxe, sorunu derhal ele almak için sosyal medya platformlarına başvurdu ve topluluğuna güvenlik ihlâlini çözmek için aktif olarak çalıştıklarına dair güvence verdi. Resmî hesaplarından atılan bir tweet şöyle: "Topluluğun Dikkatine! Şu anda Galxe web sitesi kapalı ve sorunu onarmak için çalışıyoruz. Lütfen şu an için cüzdanınızı Galxe'e bağlamayın. Sorun kısa süre içinde çözülecektir, sabrınız için teşekkür ederiz!"

Rahatsız edici koşullara rağmen, Galxe'nin topluluklarına olan bağlılığı ve durumu düzeltme konusundaki kararlılığı açıktı. Kullanıcılara bir sonraki duyuruya kadar cüzdanlarını bağlamamalarını veya herhangi bir işlem yapmamalarını tavsiye ettiler.

Olay; bazı kullanıcıların, çalınan fonların belirli bir Ethereum cüzdan adresi olan 0x4103baBcFA68E97b4a29fa0b3C94D66afCF6163d'ye yönlendirilmesiyle ilgili endişelerini dile getirmeleriyle genel kripto topluluğunun da dikkatini çekti. Bir kullanıcı, attığı tweet'te, aynı dolandırıcının bu saldırının yanı sıra yakın zamanda Balance ön yüzüne yapılan bir saldırıdan da sorumlu olabileceğine dikkat çekti.

Önde Gelen Web3 Platformu Hack'lendi: Web Sitesi Kapandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Rehber Dilara Avcıoğlu