Anasayfa Sektörel Önde Gelen Web3 Şirketi, Dubai'de Kripto Borsası Kuruyor!

Önde Gelen Web3 Şirketi, Dubai'de Kripto Borsası Kuruyor!

Sektörel

Web3 şirketi Backpack, Dubai'de VASP lisanslı kripto para borsasını kuruyor.

Önde Gelen Web3 Şirketi, Dubai'de Kripto Borsası Kuruyor!

Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), kripto cüzdanı Backpack'e bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı verdi. Bu da Backpack Exchange'in piyasaya sürülmesiyle sonuçlandı.

Backpack'in VARA lisansı, Dubai'de kripto borsası hizmetleriyle sınırlıdır ve şirketin diğer sanal varlık ürün ve hizmetlerini sunmasına izin vermez. Duyuruya göre; Backpack Exchange, diğer özelliklerin yanı sıra sıfır bilgi (ZK) rezerv kanıtı, saklama ve düşük gecikmeli emir yürütme için çok taraflı hesaplama (MPC) içeriyor.

Duyuruda, ayrıca Backpack Exchange'in son beş ay içerisinde dünya çapında çeşitli yetki alanlarında operasyonel lisanslar aldığı açıklandı.

Backpack Wallet, şu anda düzenlenmemiş bir ürün olarak duruyor ancak bu, kullanıcıların gelecekte fiattan zincir üstü uygulamalara geçmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Backpack CEO'su ve kurucu ortağı Armani Ferrante, kripto borsalarının şeffaf olmayışına "son verme" niyetini paylaştı.

Ferrante, tam teşekküllü kripto borsalarını tek bir hata noktasıyla ve rezerv kanıtı veya denetlenebilirlik olmaksızın çalıştırma normuna karşı şunları söyledi:

Backpack Exchange; sıfır bilgi kanıtları, MPC ve durum makinesi replikasyonu gibi kriptografik teknikleri kullanarak, bu teknolojinin sunabileceği en iyi şeyi göstermek için şeffaflık ve uyumluluk çıtasını yükseltmeyi umuyor. Güvenmeyin, doğrulayın.

2024 Yılının İlk Çeyreğinde Halka Açılıyor

Mevcut Backpack ve Mad Lads kullanıcıları, Backpack Exchange'e ilk erişimi Kasım 2023'ten itibaren elde edecekler. Borsa, 2024'ün ilk çeyreğinde halka açılacak. Bu süre zarfında Backpack; hizmetlerine türevler, marj ve çapraz teminat gibi çeşitli ticaret işlevleri eklemeyi planlıyor.

Dubai VARA regülatörü, geçtiğimiz yıl çok sayıda kripto borsasına çeşitli derecelerde operasyonel lisanslar verdi ve böylece kripto dostu bir yetki alanı olarak konumunu daha da güçlendirdi.

Önde Gelen Web3 Şirketi, Dubai'de Kripto Borsası Kuruyor!

Şubat 2023'te düzenleyici, emirlik içerisinde faaliyet gösteren VASP'ler için yeni yönergeler yayınladı. Tüm kripto borsaları; pazarlama, reklam ve tanıtım yönetmeliklerine uymak zorundadır. İhlâl edenler, 20.000 BAE dirhemi (5.500 dolar) ile 200.000 dirhem (55.000 dolar) arasında para cezasına çarptırılacaklar. Tekrar eden suçlular, 500.000 dirheme (135.000 dolar) kadar yüksek para cezalarını görebilecekler. 

Önde Gelen Web3 Şirketi, Dubai'de Kripto Borsası Kuruyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Pepe Coin Satın Alma Rehberi: Yükselen Trende İlk Adımı Atın!
Rehber Dilara Avcıoğlu
Kripto ve Oyun Sektörünün Yeni Harikası Olan ''SIDUS'' Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar