Anasayfa Sektörel Önemli Adım: Deutsche Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak!

Önemli Adım: Deutsche Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak!

Sektörel

Deutsche Bank, Taurus ile anlaşması kapsamında kripto saklama hizmeti sunacak.

Önemli Adım: Deutsche Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak!
Hızlı İçerik

Kurumsal düzeyde kripto hizmetleri sunan İsviçreli bir fintech olan Taurus, dijital varlıkların saklanması için Deutsche Bank ile bir anlaşma yaptığını duyurdu. Deutsche Bank, kripto saklama hizmetinin yanı sıra müşterilerine tokenizasyon hizmetleri sunmak için Taurus'un altyapısını kullanacak.

Taurus'un yönetici ortağı ve kurucu ortağı Lamine Brahimi, bugünkü duyuruda "Bankayı dijital varlıklar ve DLT tabanlı ürünler başlatma konusunda desteklemeyi dört gözle bekliyoruz." dedi.

Deutsche Bank Küresel Menkul Kıymetler Başkanı Paul Maley, "Tokenleştirilmiş ekonominin gelişmeye devam edeceğine inanıyoruz." dedi. Maley, "Giderek daha fazla geleneksel varlığın ve nakit ödemelerin sonunda zincir üstü olarak gelmesini bekliyoruz." diye ekledi.

Maley, "Dijital varlık alanının trilyonlarca dolarlık varlığı kapsaması beklendiğinden, hem yatırımcılar hem de şirketler için önceliklerden biri olarak görülmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle saklama kuruluşları, müşterilerini desteklemek için uyum sağlamaya başlamalıdır." ifadelerini kullandı.

Kurumsal İlgi Artıyor

Piyasa genelinde kripto ile ilgili ürünlere yönelik hevesin azaldığı bir dönemde yapılan bu duyuru, perde arkasında kurumların varlık sınıfına niyetli olduğunu gösteriyor.

Brahimi, bu anlaşmanın "kurumsal ilginin arttığını gösterdiğini" ve "kimsenin kalmadığı argümanına karşı çıktığını" dile getirdi. Ona göre Deutsche Bank'ın bu alana girmesi, dijital varlıkların benimsenmesinin geliştirilmesi ve ilerletilmesi açısından kilit önem taşıyor.

Önemli Adım: Deutsche Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak!

FTX'in çöküşünün dijital varlık sınıfına ilişkin kamu algısını etkileyip etkilemediği sorulduğunda Brahimi, Deutsche Bank'ın büyük bir geleneksel finans kurumu olması nedeniyle girişinin "yalnızca kripto piyasalarına olan güveni artırmaya yardımcı olabileceğini" söyledi.

Maley de Brahimi'yi yineleyerek, "Önemli düşüşlerin ardından bizim gibi yüksek düzeyde düzenlenmiş oyuncuların bu alana girmesi için daha fazla müşteri talebi görüyoruz." dedi.

Brahimi'ye göre Taurus; sistemik bankalar, çevrim içi bankalar, kripto bankaları ve diğerleri de dâhil olmak üzere dört kıtada ve on kıtada hizmet veren finansal kurumların tüm yelpazesinde çalışıyor. Şirket bu yılın başlarında Credit Suisse ve yukarıda bahsi geçen Deutsche Bank liderliğinde 65 milyon dolarlık bir B Serisi turunu duyurdu.

İsviçre merkezli şirket Haziran ayı başında Polygon ile entegrasyonunu duyurarak birlikte çalıştığı bankaların proof-of-stake ağında tokenize varlıkları "ihraç edebilmesini, rezerve edebilmesini ve hizmet verebilmesini" sağladı.

Yönetimindeki 1,3 trilyon dolarlık varlıkla Almanya'nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, kısa bir süre önce Almanya'da dijital saklama lisansı için başvuruda bulundu. Alman finans devinin, 2020 yılından bu yana bir kripto varlık saklama platformu üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Maley'e göre, bugün açıklanan anlaşma derhal yürürlüğe girecek.

Kaynak: Decrypt

Önemli Adım: Deutsche Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan