Altcoin Haberleri

Önemli Bilgi! Dogecoin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dogecoin, yatırımcılar arasında popülaritesini artıran en son kripto para birimi gibi görünüyor. En son kripto para çılgınlığı Dogecoin gibi görünüyor, yatırımcılar yükselişinde önemli kazançlar elde etti ve sosyal medya DOGE fiyatının aya gideceği hakkında resimlerle doldu.

Kendisine Dogebabası adını veren Tesla CEO’su ve kripto para meraklısı Elon Musk, Saturday Night Live’a çıktığında DOGE’u dolandırıcılık olarak nitelendirdi.

Dogecoin’in değeri Pazar günü %35 oranında büyük bir düşüş yaşadı ve insanlar tekrar yükselip yükselemeyeceğini merak ediyor. Bu da Dogecoin’i yatırım yapmak için ideal bir kripto para haline getirebilir. Dogecoin Nedir? Dogecoin’e yatırım yapmaya değer mi? İşte Dogecoin hakkında bilmeniz gerekenler…

Dogecoin nedir?

Dogecoin, IBM yazılım mühendisi Billy Markus ve Adobe yazılım mühendisi Jackson tarafından icat edildi. Dogecoin, Bitcoin’den daha büyük bir demografiye ulaşabilecek eşler arası bir para birimi olarak yaratıldı.

Dogecoin resmi olarak 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldü ve lansmanını izleyen ilk 30 gün içinde bir milyondan fazla kişi Dogecoin.com’u ziyaret etti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dogecoin’in yıllık getiri oranına inanamayacaksınız!

Dogecoin

Dogecoin nasıl çalışır?

Bitcoin gibi Dogecoin de bir kripto para birimi birimidir, yani tamamen sanal olan bir dijital para birimi türüdür. Dogecoin, Luckycoin adı verilen bir Litecoin türüne dayalıdır.

Bitcoin’e benzer şekilde Dogecoin bir blok zinciri, özel bir veri tabanı türü kullanır ve zamanla blok adı verilen yapılara yeni veriler eklenir. Her blok bir öncekinin üzerine inşa edilir ve bir öncekine geri bağlanan bir bilgi parçası içerir.

Sistemin yöneticisi yoktur, bunun yerine kullanıcılar bilgileri doğrudan birbirlerine gönderir ve akranlarının dürüst davranıp davranmadığını anlamak için kripto grafik tekniklere güvenirler.

Madencilik ve tedarik

İş kanıtı blok zincirleri veya madencilik, yeni kripto paralar yaratmak için kullanılır. İnsanlar, genellikle karmaşık bir bulmacanın yanıtını bulmak gibi bir şey olan “iş” yaptıklarını ağa kanıtlamalıdır.

Ağdaki bu karmaşık bulmacalar genellikle kapsamlı bir bilgisayar gücü gerektirir ve bulmacalar bir kullanıcı ağ tarafından geçerli kabul edilen bir çıktı sağlayana kadar bilgiye “hashing” yapılarak çözülür.

Dogecoin ile ne yapabilirsiniz?

Çoğu kripto para birimi gibi, Dogecoin kullanmanın da birkaç yolu vardır. Dogecoin madenciliği yapabilir veya mal ve hizmetler için ödeme olarak kabul edebilir ya da sadece kripto para birimi borsasında ticaret için kullanabilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 2019'da 300 doları geçebilecek mi?

Kendi Dogecoin’iniz varsa DOGE’unuzu diğer herhangi bir kripto para birimi gibi kullanabilirsiniz. Bir donanım cüzdanında değer kazanması umuduyla elinizde tutabilir, başka kripto paralarla takas edebilir veya hatta mallarla takas edebilirsiniz. Pek çok mağazanın Dogecoin’i kabul etmeyeceğini unutmayın.

DOGE

Güvenli mi?

Martin Lewis kısa süre önce The Martin Lewis Money Show’da kripto para birimleri hakkında konuştu. Martin Lewis özellikle Bitcoin’den bahsetti, ancak uyarılarını her türlü kripto para için yaptı.

Martin Lewis:

Bitcoin bir para birimi, hükumet dışı bir para birimi yani onu harcayabilmeniz gerekiyor, ancak bunu harcamak için değil, daha çok bir yatırım olarak düşündüğünüzü varsayıyorum. Çoğu insan Bitcoin’e bu açıdan bakıyor.

Her şeyden önce güvenli mi? Bazı insanlar cüzdanlarından para kaybetti. Altın gibi çalınabilir ve Bitcoin, insanların en çok kullandığı değer deposu olarak kullandığı altına eşdeğerdir. Çok dikkatli olun.

İyi olup olmadığına gelince, burada yatırım yapmaktan bahsetmiyorum. Yine de Bitcoin bir yatırımdır, fiyatların yükselmesi ve fiyatların düşmesi bunu gösteriyor. Diğer kripto paralar Bitcoin ile kitlesel bir şekilde yükseliyorlar. Ve bunu bu kadar vurgulamanın nedeni, bir servet kazanabilmenizdir, ancak paranızı da kaybedebilirsiniz.

Öyleyse, paranızı kaybetmeyi göze alamıyorsanız, o zaman kripto paralara yatırım yapmayın. Bu, her türlü hisse senedi, her türlü yatırım ve sermayeyi altına koymak gibi bir kumardır. Bu sizin seçiminizdir ancak bunu doğru şekilde yaparsanız, yatırımın sizin için çalışması gerekir, ancak bu yine de para kaybetmeyeceğiniz anlamına gelmez.

Dogecoin fiyatı artacak mı?

Capital Markets Academy’nin kurucu ortağı Sam Onigbanjo, Dogecoin’in yükseliş trendinde olduğunu söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 2019'da gördüğü en iyi ralli sonrası toplam %33 değer kaybetti!

Dogecoin şu anda 0.50 dolar seviyesinde ve kısa vadede daha da yükselebilir.

İlk büyük testte Dogecoin, Temmuz ayının sonundan önce 1 dolar seviyesini geçebilir. Bu seviye aşıldığında, bir sonraki hedef 10 dolar olacaktır. Dogecoin fiyatı büyük şirketlerde kabul edilmesi, ünlü bahsetmeleri gibi ticaret temellerine ve olaylarına dayanıyor, her ikisi de açıkça yükseliş trendindedir ve bu nedenle 2021’de Dogecoin daha da yükselebilir.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu