Anasayfa NFT Önemli Gelişme: Mutant Ape Planet Yaratıcısı Suçunu Kabul Etti!

Önemli Gelişme: Mutant Ape Planet Yaratıcısı Suçunu Kabul Etti!

NFT

Mutant Ape Planet yaratıcısı Michel Aurelien, elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurduğunu kabul etti.

Önemli Gelişme: Mutant Ape Planet Yaratıcısı Suçunu Kabul Etti!

Fransız vatandaşı Michel Aurelien, Mutant Ape Yacht Club'ın sahte koleksiyonu Mutant Ape Planet'ın geliştiricisi oldu. Yuga Labs tarafından desteklenmemiş veya onaylanmamış olsa da koleksiyon, sadece birkaç ay içinde biraz popüler hale geldi.

Ne yazık ki OpenSea'den kaldırılan projenin ömrü kısa oldu. Genellikle kötü finansal modeller ya da hack nedeniyle son bulan diğer başarısız projelerin aksine Mutant Ape Planet koleksiyonu, topluluğun "çok zehirli hale geldiğini" duyurduktan sonra çekilmeye karar verdi.

Fakat durumun hiç de böyle olmadığı ortaya çıktı. Aslında projenin kurucusu ve ekibi, hiçbir zaman sözlerini yerine getirme niyetinde olmamıştı ve en başından beri akıllarında bir rug pull vardı. 

Önemli Gelişme: Mutant Ape Planet Yaratıcısı Suçunu Kabul Etti!

Mutant Ape Planet koleksiyonu, alıcılara belirli bir noktada gelecekteki yatırım fırsatları, ürünler, ekstra avantajlar ve benzeri vaatlerde bulundu. Bu vaatler hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Ocak ayında Aurelien, JFK Havaalanında İç Güvenlik Soruşturması ajanları tarafından tutuklandı ve yatırımcıları dolandırmakla suçlandı. Yaklaşık bir yıl sonra Aurelien, elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurma suçlamasını kabul etti.

5 Yıla Kadar Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya

Adalet Bakanlığı'na göre; sanık, yaklaşık 3 milyon dolar değerinde elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurmaktan beş yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

ABD Savcısı Breon Peace, dolandırıcılık ister kripto alanında ister başka bir yerde gerçekleşsin ofisinin "yatırımcıları kötü aktörlerden koruma" konusundaki kararlılığını bir kez daha teyit etti.

Bugünkü suç duyurusuyla Michel, yeni bir dijital varlık piyasasına katılmak isteyen tüketicileri dolandırmak için başkalarıyla birlikte komplo kurduğunu kabul etti.  Ofisimiz, suç aktörlerinin büyük ölçekli dolandırıcılıklar gerçekleştirmek için dijital varlık alanındaki sürekli yenilik hızından ve yatırım yapan halkın kripto para birimine dâhil olma arzusundan faydalandığının son derece farkındadır. Bu suç aktörlerini sorumlu tutmak ve halkı korumak, ofisimizin önceliğidir ve öyle kalacaktır.

Benzer açıklamalar, davanın görüldüğü New York'taki İç Güvenlik Soruşturması ajanları tarafından da yapıldı. Aurelien'in hüküm giymesi ileri bir tarihte gerçekleşecek. Bu arada Aurelien, mal varlığına el konulan mağdurlara 1.4 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Kalan 1.6 milyon doların akıbeti ise bilinmiyor.

Önemli Gelişme: Mutant Ape Planet Yaratıcısı Suçunu Kabul Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan