Anasayfa Sektörel Önemli Gelişme: Yargıç, SEC'e Yaptırım Tehdidinde Bulundu!

Önemli Gelişme: Yargıç, SEC'e Yaptırım Tehdidinde Bulundu!

Sektörel

ABD'li bir yargıç; SEC'i, Debt Box davasındaki yanlış argümanlar nedeniyle tehdit etti.

Önemli Gelişme: Yargıç, SEC'e Yaptırım Tehdidinde Bulundu!

ABD'li bir yargıç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nun (SEC) kripto firması Debt Box'a karşı bir davada yanlış argümanlar kullanmasının ardından düzenleyici kurumu yaptırım tehdidiyle uyarıyor. Komisyonun avukatları; bu argümanları, bir mahkemeyi Debt Box'a geçici bir yasaklama emri uygulamaya ikna etmek için kullandı.

Utah Baş Yargıcı Robert J. Shelby'nin mahkeme başvurusu; SEC avukatlarının, kripto projesi Debt Box'ın varlıklarını ve yatırımcıların fonlarını yurt dışına aktarma çabaları hakkında "yanıltıcı" iddialarda bulundukları için yaptırıma tabi tutulabileceklerini gösteriyor. Buna karşılık mahkeme, projenin banka hesaplarını dondurabilir. 

"SEC, Telafi Edilemeyecek Zararlar Verdi"

Önemli Gelişme: Yargıç, SEC'e Yaptırım Tehdidinde Bulundu!

Yargıç Shelby; mahkeme kararında, "SEC'in yanlış beyanlarının davanın bütünlüğünü baltaladığını" ve "Debt Box'a telafisi mümkün olmayan zararlar verdiğini" söyledi.

Debt Box, SEC'in duruşmasından önce ne fonlarını ABD dışına taşıdığını ne de banka hesaplarını kapattığını göstermiştir. Bir federal yargıç, Debt Box'a ilk olarak geçici bir kısıtlama emri vererek Ağustos ayında varlıklarına erişimini kısıtladı. Fakat Debt Box'ın iddiaların yanlış olduğunu kanıtlamasının ardından yargıç daha sonra kararı feshetti.

Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu, ilk olarak Temmuz ayında Debt Box'a dava açmış ve şirketin 2021'den itibaren "düğüm lisansları" adı verilen kayıt dışı menkul kıymetler satmayı planladığını iddia etmişti. SEC, Debt Box'ın yatırımcılara lisansların kripto para madenciliği yapacağını söylediğini ancak bunun yerine bilgisayar kodu kullanarak kriptoyu kendilerinin bastığını iddia ediyor. Debt Box, elbette iddiaları reddediyor. SEC ve avukatları, Baş Yargıç Shelby'nin son tehditleri hakkında henüz yorum yapmadı.

Önemli Gelişme: Yargıç, SEC'e Yaptırım Tehdidinde Bulundu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik