Anasayfa Altcoin Open Exchange Kurucu Ortağı Tutuklandı: Bu Coin Sert Düştü!

Open Exchange Kurucu Ortağı Tutuklandı: Bu Coin Sert Düştü!

Altcoin

Open Exchange kurucu ortağı Su Zhu'nun tutuklanması üzerine OX fiyatında kayda değer bir düşüş yaşandı.

Open Exchange Kurucu Ortağı Tutuklandı: Bu Coin Sert Düştü!

Open Exchange (OPNX) kurucu ortaklarından Su Zhu'nun yakın zamanda tutuklanması, kripto para piyasasında şok dalgaları yarattı ve OX tokenin değerinde önemli bir düşüşe neden oldu. 

Alphanomics'e göre; Zhu'nun tutuklanması haberi, yaklaşık 1 milyon dolar değerindeki OX tokenlerinin büyük bir satışını tetikledi.

Bu ani satış dalgası, Zhu'nun tutuklanmasını çevreleyen olumsuz duygularla birleştiğinde, OX tokenin tüm zamanların en düşük seviyesi olan yaklaşık 0,010 dolara gerilemesine neden oldu.

Her ne kadar 0,01258 dolara hafif bir toparlanma olsa da OX tokenin değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 84, sadece bir hafta içinde ise yüzde 40 altında kaldı. OX'in değerindeki bu keskin düşüş, piyasa değerinin de 30 milyon doların üzerinde düşmesine yol açarak yazının hazırlandığı sırada yalnızca 36 milyon dolar seviyesinde kalmasına neden oldu.

OX, FTX gibi ödeme gücü sorunları yaşayan kripto para şirketlerinin işlemlerini gerçekleştirmek üzere tasarlanmış bir kripto para borsası olan OPNX'in yerel tokenidir. OX token sahipleri, platformdaki düşük işlem ücretlerinden faydalanmakta ve platformun operasyonel faaliyetlerine katılmaktadır.

Fakat OX, olumsuz piyasa koşulları ve borsanın ana şirketi olan 3AC ve CoinFLEX'in kurucu ortakları arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle Nisan 2023'teki lansmanından itibaren zorluklarla karşılaşmıştır.

Bugüne kadar platformun spot işlem hacmi 20.000 doları aşmazken türev piyasası, son 24 saatte yaklaşık 70 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip görünüyor. 

Open Exchange Kurucu Ortağı Tutuklandı: Bu Coin Sert Düştü!

Dört Ay Hapis Cezasına Çarptırılabilir 

Su Zhu'nun tutuklanmasıyla ilgili olarak yerel medya; söz konusu ismin, 29 Eylül'de kaçmaya çalışırken Singapur'da yakalandığını bildirdi. Raporlar, Zhu'nun Singapur mahkemesinin kararına göre dört ay hapis cezasına çarptırılabileceğini gösteriyor.

Su Zhu, Kyle Davies ile birlikte milyarlarca dolar değerindeki varlıkları yöneten 3AC fonuna liderlik etmiştir. Fon, zirvede olduğu dönemde yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki varlıkları kontrol ederek sektörün önde gelen oyuncularından biri haline gelmiştir. 

Fakat tam da bu nedenle 3AC, geçen yıl yaşanan rekor piyasa düşüşünün ardından ilk iflas edenlerden biri olmuştur. Sonuç olarak Singapur hükûmeti, fonun kurucularına birkaç yıllık ticaret yasağı getirmiştir. 

Open Exchange Kurucu Ortağı Tutuklandı: Bu Coin Sert Düştü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Aptos Coin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Düşer?
Rehber Burak Atik