Anasayfa Altcoin OpenAI CEO'su Görevden Alınınca Bu Coin'in Fiyatı Dalgalandı!

OpenAI CEO'su Görevden Alınınca Bu Coin'in Fiyatı Dalgalandı!

Altcoin

OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınması üzerine bir altcoinin fiyatı büyük bir dalgalanma yaşadı.

OpenAI CEO'su Görevden Alınınca Bu Coin'in Fiyatı Dalgalandı!

OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınması üzerine Worldcoin (WLD) fiyatı son birkaç gün içinde büyük bir dalgalanma yaşadı.

CoinGecko verilerine göre; WLD fiyatı 16 Kasım'da 2,48 dolarlık tepeyi gördü ancak Altman'ın 17 Kasım'da OpenAI tarafından görevden alınması üzerine yaklaşık 1,84 dolara düştü. 

Son 24 saat içinde yüzde 12 artarak geri dönen WLD fiyatı, Pazartesi sabahı Asya ticareti sırasında gün içi en yüksek seviyesi olan 2,54 dolara ulaştı. 

OpenAI CEO'su Görevden Alınınca Bu Coin'in Fiyatı Dalgalandı!

OpenAI'ın Yeni CEO'su Emmett Shear Oldu

WLD fiyatı, OpenAI CEO'luğuna Twitch kurucu ortağı Emmett Shear'ın getirilmesinin ardından tekrar 2,30 dolara düştü.

Altman, Temmuz ayında piyasaya sürülen Worldcoin'in kurucu ortaklarındandı. Proje, OpenAI'den ayrı olsa da WLD'nin ilk toparlanması, bir grup OpenAI yöneticisi ve yatırımcısının Altman'ı yapay zekâ firmasının CEO'su olarak yeniden göreve getirme çabalarının ardından geldi.

Worldcoin, yapay zekâ teknolojisindeki yükselişin ortasında insanların kimliğini doğrulamak için retina tarama teknolojisini kullanarak bir World-ID ve finansal sistem oluşturma hedefine sahip bir dijital kimlik platformudur.

Worldcoin'in piyasaya sürülmesi; merkezileşmesi, gizliliği ve güvenliği hakkında sorular soran kripto topluluğunu kutuplaştırdı.

CoinGecko'ya göre, yapay zekâ ile ilgili kripto varlıklar son 24 saat içinde daha iyi performans gösterdi ve yapay zekâ ile ilgili tokenların piyasa değeri, yüzde 7,2 artışla 6,5 milyar dolara yükseldi. Fetch.ai (FET), SingularityNET (AGIX) ve Akash Network (AKT) gibi tokenler çift haneli kazançlar elde etti.

OpenAI CEO'su Görevden Alınınca Bu Coin'in Fiyatı Dalgalandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Metaverse Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
NFT Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan