Anasayfa Altcoin OpenAI CEO'su Sürpriz Bir Kararla Kovuldu: Bu Coin Sert Çakıldı

OpenAI CEO'su Sürpriz Bir Kararla Kovuldu: Bu Coin Sert Çakıldı

Altcoin

Sam Altman, OpenAI CEO'luğundan kovuldu. Bunun üzerine Worldcoin (WLD) fiyatında önemli bir düşüş yaşandı.

OpenAI CEO'su Sürpriz Bir Kararla Kovuldu: Bu Coin Sert Çakıldı

ChatGPT'yi geliştirmesiyle tanınan OpenAI, 17 Kasım 2023 Cuma günü CEO'su Sam Altman'ın kurumdan ayrıldığını açıkladı. CTO Mira Murati, bu geçiş sürecinde OpenAI'ya rehberlik etmesi için geçici CEO olarak atandı. 

Mektupta Altman'ın şirketin kuruluşuna ve genişlemesine yaptığı "birçok katkı" dolasıyla OpenAI'ın duyduğu minnettarlık ifade ediliyor. Bununla birlikte yapay zekâ firmasının yönetim kurulunun, Altman'ın OpenAI'de devam eden liderliğine olan "güvenini" kaybettiğinin de altını çiziyor.

Şirketin yönetim kurulu, şunları söyledi:

Bay Altman'ın ayrılışı, yönetim kurulu tarafından yürütülen müzakereli bir inceleme sürecinin ardından geldi. Bu süreç, kendisinin yönetim kuruluyla olan iletişiminde tutarlı bir şekilde samimi olmadığı ve bu durumun kurulun sorumluluklarını yerine getirme kabiliyetini engellediği sonucuna vardı.

WLD Fiyatında Düşüş Yaşandı

OpenAI CEO'su Sürpriz Bir Kararla Kovuldu: Bu Coin Sert Çakıldı

Altman, sadece OpenAI'ın başında değil, aynı zamanda yerel token WLD'yi kullanan kripto para projesi Worldcoin'de de önemli bir rol oynadı. Son duyurunun ardından WLD token fiyatı yüzde 13,5'lik kayda değer bir düşüş yaşadı ve 24 saatlik işlem aralığı 1,89 dolar ila 2,25 dolar arasında dalgalandı. Önemli bir düşüşün ardından WLD bir miktar toparlandı ve şu anda ABD doları karşısında yüzde 8 değer kaybetmiş durumda. 

WLD fiyatı, şu anda 2 dolardan işlem görüyor. 10.000'den fazla kripto para biriminin yer aldığı geniş bir coğrafyada WLD'nin piyasa değeri 219 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve küresel kripto ekonomisinde 171'inci sırada yer alıyor. Ek olarak WLD, son 24 saatte 144 milyon dolarlık işlem hacmi gördü ve baskın işlem çifti Tether (USDT) oldu.

OpenAI CEO'su Sürpriz Bir Kararla Kovuldu: Bu Coin Sert Çakıldı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
ChatGPT'nin Yaratıcısı Gururla Sunar: Worldcoin (WLD) Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Kripto ve AI'nin Büyülü Dansı: ChainGPT (CGPT) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
ChatGPT’nin En Büyük Rakibi Olan Google Bard Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasında Yapay Zekâ Devrimi: AI Tokenleri Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Phoenix (PHB) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan