Anasayfa Sektörel OpenAI Cephesinde Şaşırtan Karar: Sam Altman Geri Dönüyor!

OpenAI Cephesinde Şaşırtan Karar: Sam Altman Geri Dönüyor!

Sektörel

Yapay zekâ şirketi OpenAI, Sam Altman'ın CEO olarak dönüşü için prensipte anlaşmaya varıldığını bildirdi.

OpenAI Cephesinde Şaşırtan Karar: Sam Altman Geri Dönüyor!

Yapay zekâ şirketi OpenAI, X üzerinden yaptığı paylaşımda, görevinden alınan Sam Altman'ın CEO olarak geri dönüşü için prensipte anlaşmaya varıldığını duyurdu. Yeni yönetim kurulunda Bret Taylor başkan olarak atandı. Kurulda Larry Summers ve Adam D'angelo'nun da yer aldığı ifade edildi. 

Bu düzenlemenin ayrıntılarını kesinleştirmek için ortak çalışmalar devam ediyor. OpenAI, bu süreçte ilgili tarafların gösterdiği sabır için şükranlarını ifade etti. Microsoft CEO'su Satya Nadella da geçen hafta görevden alınan Altman'ın OpenAI'ye yeniden katılmasına sıcak baktığını ifade etti.

Bu açıklamaya karşılık veren Altman, kuruma olan sevgisini teyit etti. Altman, son zamanlarda yapılan tüm eylemlerin ekibi ve misyonunu korumaya yönelik olduğunu açıkladı. Pazar akşamı Microsoft'a katılmaya karar veren Altman, bunun hem kendisi hem de ekip için en iyi yol olduğunu düşündüğünü vurguladı.

Altman, özellikle yeni oluşturulan yönetim kurulu ve Microsoft'un CEO'su Satya Nadella'nın desteğiyle OpenAI'a geri dönmekten duyduğu heyecanı dile getirdi. Söz konusu isim, OpenAI ve Microsoft arasındaki güçlü ortaklığı geliştirmeyi dört gözle bekliyor. Greg Brockman da geçen hafta görevi bıraktıktan sonra OpenAI'a geri döndüğünü doğruladı.

OpenAI Cephesinde Şaşırtan Karar: Sam Altman Geri Dönüyor!

Microsoft, OpenAI ile Yönetim Değişikliklerini Görüşüyor

OpenAI'a 13 milyar dolarlık yatırım yapan Microsoft, OpenAI yönetim kurulundan talep etmeyi planladığı bazı yönetim değişikliklerini tartışıyor.

Microsoft, yönetim kurulunun etkinliğini artırmak ve daha iyi bir uyum sağlamak amacıyla OpenAI'daki potansiyel yönetim değişiklikleriyle ilgili görüşmeler yürütüyor.

Önerilen değişiklikler, yönetim kurulunun büyüklüğünün artırılmasını ve üyeler için deneyim eşiğinin yükseltilmesini içerebilir. Microsoft'un düşüncelerini bilen ve adlarının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, şirketin önemli stratejik manevralarla konumunu ve karar alma etkisini güçlendirmeyi hedeflediğini açıkladı. İşte Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın son gelişmelerle ilgili söyledikleri:

OpenAI yönetim kurulunda yapılan değişiklikler bizi cesaretlendirdi. Bunun daha istikrarlı, bilgili ve etkili bir yönetim yolunda atılmış ilk önemli adım olduğuna inanıyoruz. Sam, Greg ve ben, OpenAI'ın gelişmeye ve misyonunu geliştirmeye devam etmesini sağlamak için liderlik ekibiyle birlikte önemli bir rol oynayacakları konusunda konuştuk ve anlaştık. Güçlü ortaklığımızı geliştirmeyi ve bu yeni nesil yapay zekânın değerini müşterilerimize ve ortaklarımıza sunmayı dört gözle bekliyoruz.

Bu hamle, OpenAI'ın Anthropic ile birleşme görüşmeleri için Microsoft'un onayının aranmadığı ve mevcut koruyucu önlemlerin gözden geçirilmesine yol açan son gelişmelerin ardından geldi.

Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Deng, Salı günü OpenAI çalışanlarına gönderdiği mesajda, şirketin enerjisini yenilikçi ürünler geliştirmeye kanalize etme kararını iletti. Bu stratejik değişim, daha üretken bir ortamı teşvik etmeyi ve özellikle Altman ile ilgili devam eden liderlik tartışmalarının neden olduğu aksaklıkları en aza indirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: CoinGape

OpenAI Cephesinde Şaşırtan Karar: Sam Altman Geri Dönüyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Boğa Piyasası (Bull Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan