Anasayfa NFT OpenSea, Yeni Bir Protokolü Hayata Geçirdi!

OpenSea, Yeni Bir Protokolü Hayata Geçirdi!

NFT

OpenSea cephesinden yeni bir hamle geldi. Seaport NFT pazar yeri protokolü hayata geçirildi. İşte ayrıntılar…

OpenSea, Yeni Bir Protokolü Hayata Geçirdi!

OpenSea, sadece NFT alım-satımları için yeni bir pazar yeri protokolü olan Seaport’un hayata geçirildiğini bildirdi. OpenSea tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu yeni platform Web3’ü destekleyecek, aynı zamanda gelecekteki NFT alıcıları ve satıcıları için verimli bir ortam sağlayacak. Seaport, piyasada bulunan çeşitli NFT sahiplerine takas benzeri hizmetler sunmak için hayata geçirildi. 

OpenSea blogunda yer alan güncellemeye göre, muhtemel NFT alıcıları ve satıcıları, platformu kullanarak herhangi NFT’yi başka bir NFT karşılığında sunmayı tercih edebilecekler. Öte yandan, platform, kullanıcıların takas aracı olarak sadece ERC tabanlı ürünler sunabileceklerini duyurdu. Bu da NFT satın almak için nakit ödeme yapılmayan bir takas sistemine işaret ediyor.

NFT alıcıları ve satıcıları, ayrıca takas etmeyi düşündüklerini NFT türlerini seçerken taleplerini belirtebilecekler. Platform, bahşiş seçeneğini de aktif hale getirecek. Listelenen sanat eserlerinin ilk miktarını geçersiz kılmadığı sürece söz konusu bahşişlere izin verilecek. OpenSea, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni hayata geçirilen pazar yeri üzerinde kontrol sahibi olmayacağını dile getirdi.

OpenSea, Seaport NFT Pazar Yeri Protokolünü Hayata Geçirdi!

Kullanıcılar Seaport Konusunda Endişeli

OpenSea, platformun ilerleyen yıllarda da kullanılması halinde daha fazla kullanıcının daha fazla güvenlik sorumluluğuyla karşı karşıya kalacağını ifade etti. 

Sosyal medya kullanıcıları, yeni platformun çalışma şekliyle ilgili endişelerini ve kafa karışıklıklarını dile getirdiler. Bazıları hala platformun kurulumunu anlamazken, bazıları ise takas standardı konusunda endişeli.  

Çok sayıda kullanıcıya göre, bir kişi eserlerini çok yüksek bir fiyatla listelemeyi tercih edebilirken, bir başkası bunları çok küçük bir NFT ile takas etmeyi seçebiliyor.

 

OpenSea, Yeni Bir Protokolü Hayata Geçirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)