Anasayfa NFT OpenSea’nin Bir Topluluğu Hacklendi! Dikkatli Olun…

OpenSea’nin Bir Topluluğu Hacklendi! Dikkatli Olun…

NFT

Önde gelen NFT pazarı OpenSea bugün, Discord topluluğundaki olası bir güvenlik açığını araştırdığını doğruladı.

OpenSea’nin Bir Topluluğu Hacklendi! Dikkatli Olun…

NFT projeleri için popüler bir pazar yeri olan OpenSea'nin Discord kanalı hacklendi ve dolandırıcılar bir dolandırıcılık şemasını teşvik etti. OpenSea, Cuma günü bir tweette: “Şu anda Discord kanalında olası bir güvenlik açığını araştırıyoruz, lütfen Discord üzerindeki hiçbir bağlantıya tıklamayın.” Dedi.

OpenSea Discord Kanalındaki Dolandırıcılara Kanmayın

OpenSea’nin Bir Topluluğu Hacklendi! Dikkatli Olun…

OpenSea'nin Discord kanalındaki destek ekibi de benzer bir açıklama yaptı. Sunucuda meydana gelen dolandırıcılıkları bildirmek için belirli kanaldaki üyeler de bu özel dolandırıcılığın ekran görüntülerini paylaştı. Ekran görüntüsü, “YouTube’un, toplulukları NFT alanına getirmek için resmi olarak OpenSea ile ortaklık kurduğunu” bildiren bir OpenSea botunu gösteriyor.

Güvenlik firması PeckShield ayrıca OpenSea'nin Discord sunucusunun bir dolandırıcılık NFT basımını tanıtmak için kullanıldığını da tespit etti. Başka bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre bilgisayar korsanları, YouTube ile ortak olarak sunulan bir NFT basımı hakkında bir duyuru yayınladı.

PeckShield, duyurusunda NFT Pazar yerinin Discord kanalındaki bağlantıyı bir kimlik avı sitesi olarak tanımladı. Saldırıya uğrayan herhangi bir kullanıcı olup olmadığı şu anda belli değil.

Dolandırıcılar NFT'leri Hedefliyor

Bu, bilgisayar korsanlarının NFT’ler ile ilgili Discord kanallarını ilk kez hedef alması olmadı. Geçen ay, Bored Ape Yacht Club'ın (BAYC) Discord kanalı bir oltalama saldırısı tarafından ele geçirildi ve bu Bored Ape topluluğu için yönetim tokeni olan ApeCoin'in %8'den fazla düşmesine neden oldu.

Aynı ayın ilerleyen saatlerinde BAYC'nin resmi Instagram hesabı da ele geçirildi ve dolandırıcılara kanan kullanıcıların NFT'leri çalındı.

NFT
OpenSea’nin Bir Topluluğu Hacklendi! Dikkatli Olun… içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)