Altcoin Haberleri

Opera, kripto cüzdan uygulamasında Celo Coini desteklediğini duyurdu

Opera, cüzdan uygulamasında desteklenen varlıklar listesine Celo isimli kripto parayı ekledi.

Cuma günü yayınlanan bir açıklamaya göre, stabilcoinlerin dahil edilmesi, Celo (CELO) ağı ile daha geniş bir entegrasyonun parçası. Opera, hareketin dünya çapındaki milyonlarca kullanıcısı için daha fazla ödeme esnekliği sağlayacağını söylüyor.

Celo’nun, Celo Rezervinde tutulan Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) de dahil olmak üzere bir kripto para birimi sepeti tarafından desteklenen hem cUSD hem de cEUR ile kendi itibari para birimlerine bağlı.

Opera’da kripto para birimi başkanı ve iş geliştirme ve mobilden sorumlu başkan yardımcısı Cuautemoc Weber, haberleri yorumlayarak, Celo’nun “mobil öncelikli yaklaşımının”, şirketinin milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına kripto ödemesi getirme hedefleriyle uyumlu olduğunu belirtti.

Gerçekten de Celo, bir dizi sabit para ve çeşitli ödeme uygulamalarıyla mobil tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) alanında önde gelen bir oyuncu olarak lanse ediliyor.

celo

Weber, Opera kripto cüzdanında ilk dijital stabil para birimi olarak Celo stabilcoinlerini seçmenin ardındaki mantığı detaylandırarak şunları söyledi:

“Kullanıcı tabanımızın büyük bir kısmı Afrika, Filipinler ve LATAM gibi finansal hizmetlere erişimin (nakit çekme seçenekleri gibi) sınırlı olduğu pazarlarda yaşadığından, ilk sabit paramız olarak cUSD ve cEUR’u entegre etmeyi seçtik, fiat oynaklığı zor olabilir ve havale maliyetleri yüksektir. Celo bunu sadece bir cep telefonu numarasıyla mümkün kılıyor.”

Opera, yerel bir kripto cüzdanı oluşturan ilk büyük web tarayıcısı oldu ve ürünü Mart 2019’da iOS’a genişletmeden önce Aralık 2018’de Android mobil işletim sisteminde piyasaya sürdü.

Şirket, cüzdan uygulamasında desteklenen kripto para birimlerinin sayısını artırmaya devam etti .

Stabilcoin’in dahil edilmesinin yanı sıra Opera, blockchain teknolojisinin benimsenmesi yoluyla daha fazla finansal katılımı teşvik etmeyi amaçlayan Celo Alliance for Refah girişiminin bir parçası olarak Deutsche Telekom’a ve 140’tan fazla kuruluşa katılacak.

Web tarayıcı hizmeti Opera, kripto cüzdan uygulamasına Celo Dollar (cUSD) ve Celo Euro (cEUR) stabilcoinlerinin eklendiğini duyurdu.

İlginizi Çekebilir: Celo (CELO) Nedir, Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu