Anasayfa Altcoin Optimism, Olumsuz Piyasa Koşullarına Böyle Meydan Okuyor!

Optimism, Olumsuz Piyasa Koşullarına Böyle Meydan Okuyor!

Altcoin

Piyasadaki gerilemeye rağmen, Optimism'in aktif adresleri artış gösterdi. Bu da güçlü bir etkileşime ve ekosistem kullanımına işaret ediyor.

Optimism, Olumsuz Piyasa Koşullarına Böyle Meydan Okuyor!

Bitcoin fiyatındaki düşüşün tetiklemesiyle kripto para piyasasında yaşanan bir gerilemenin ortasında Optimism (OP), bu zorlukla doğrudan yüzleşti. Bu zorlu tablonun ortasında Layer 2 çözümü, bir dizi olumlu gösterge sergiledi.

Santiment verilerine göre; Optimism'in son dönemdeki yüzde 5'lik fiyat artışına, bu dönemde aktif adreslerde 22.900 seviyesinde gerçekleşen etkileyici bir artış eşlik etti. Bu artış, 2023 yılının tamamında protokol için en umut verici günlerden biri oldu.

Aktif adreslerdeki bu artışın önemi yadsınamaz. Daha fazla sayıda aktif adres, token kullanımının ve etkileşiminin arttığına işaret ediyor. Bu, Optimism gibi Layer 2 çözümü için özellikle önemlidir çünkü yalnızca tokeni tutma konusundaki ilgiyi değil, aynı zamanda onu ekosistem içinde kullanma konusundaki ilgiyi de vurguluyor. 

Optimism, Olumsuz Piyasa Koşullarına Böyle Meydan Okuyor!

Balinalardan Gelen Yüksek Güven Seviyesi Dikkat Çekici

Dahası, token ekonomisi alanında kilit balina ve köpekbalığı adreslerinin davranışları olumlu tabloya katkıda bulundu.100.000 ila 10 milyon OP'ye sahip olanlar, toplu olarak 781,9 milyon dolar değerindeki önemli miktarda tokeni ellerinde tutmaya devam ederek protokole olan güvenlerini gösterdi.

Balinalardan ve köpekbalıklarından gelen bu yüksek güven seviyesi, perakende yatırımcıların genel piyasa düşüşü nedeniyle daha endişeli olabileceği bir dönemde tokenin fiyatı üzerinde potansiyel olarak dengeleyici bir etkiye sahip olabilir.

Bu Coin, Olumsuz Piyasa Koşullarına Adeta Meydan Okuyor!

Günlük Aktif Adreslerde Önemli Bir Artış Yaşandı

Token metriklerinin ötesine baktığımızda Optimism'in protokol sağlığı da kayda değer bir iyileşme gösterdi. 24 saatlik bir süre içinde protokol, günlük aktif adreslerde yüzde 23,6 oranında dikkate değer bir artışa tanık oldu. Temel olarak faaliyetteki bu artış, protokolün artan şekilde benimsenmesi ve kullanılması anlamına geliyordu.

Ayrıca protokolün elde ettiği gelir, aynı 24 saatlik zaman diliminde yüzde 16'lık etkileyici bir artış kaydetti. Gelirdeki bu tür bir artış, protokolün sürdürülebilirliğine ve geliştirilmesine katkıda bulunarak iyileştirmelere ve yükseltmelere yatırım yapılmasına olanak sağlayabilir.

Olumlu ivme, yalnızca teknik metriklerle sınırlı değildi. Son yönetişim önerileri, protokolün geleceğini şekillendirmeye yönelik proaktif bir yaklaşımı ortaya çıkardı.

Özellikle önemli bir teklif, daha önce onaylanan ancak kullanılmadan kalan 2,5 milyon OP tokeninin yeniden kullanılmasına odaklandı. 

Ek olarak teklif, kalan tokenleri Alt Komiteler için tampon olarak tahsis ederek kaynak yönetimine yönelik ihtiyatlı bir yaklaşıma işaret etti. 

Kaynak: AMBCrypto

Optimism, Olumsuz Piyasa Koşullarına Böyle Meydan Okuyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Shiba Inu Ekosisteminin Yeni Harikası: Shibarium Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
DeFi 101: Yeni Başlayanlar İçin Detaylı Anlatım
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Gas Ücretleri Hakkında Her Şey: Kullanım Kılavuzu
Rehber Banu Fırıncılar
İşlem Süreçlerine Yenilikçi Yaklaşım: Optimism (OP) Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu