Anasayfa Analiz Optimism (OP) Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi Devam Edecek Mi?

Optimism (OP) Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi Devam Edecek Mi?

Analiz

Optimism (OP) fiyatı için sırada ne var? Uzmanlar hangi seviyelere dikkat çekiyor olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

Optimism (OP) Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi Devam Edecek Mi?

DeFi analitik platformu DefiLlama dün Twitter'da Optimism'in OP emisyonlarını Unlocks Dashboard'unda izlemeye başladığını duyurdu. DefiLlama'nın verilerine göre, 2026'dan sonra 2,5 milyarın biraz üzerinde OP token kilidinin açılacağı tahmin ediliyor.

Bu rakam, yatırımcılardan, Optimism ekibinden, airdrop'dan, Retroaktif kamu malları fonundan ve ekosistem fonundan kaynaklanan emisyonlarla oluşturuldu.

Emisyonlar, yeni tokenlerin yaratıldığı ve daha sonra dolaşıma girdiği bir süreçtir. Sonuç olarak, Optimism (OP) arzı seyrelerek fiyatının düşmesine neden olacaktır.

Peki kısa vadede Optimism (OP) fiyatını neler bekliyor? Uzmanlar hangi seviyelere dikkat çekiyor olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

Optimism (OP) Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, OP fiyatı yeni haftaya girerken yaklaşık %1,15 oranında arttı. Sonuç olarak, popüler altcoin basın zamanında yaklaşık 1,36 dolar değerindeydi. Yine de, kripto paranın fiyat artışına rağmen, haftalık performansı %-0,08 ile hala kırmızı bölgedeydi.

Optimism (OP) Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi Devam Edecek Mi?

Ayrıca, OP'nin 24 saatlik işlem hacmi geçtiğimiz gün boyunca %4'ten fazla düştü. Bu, onun hacmini yaklaşık 84 milyon dolarda konumlandırdı. 874.726.223$'lık piyasa değeri ile OP, an itibarıyla en büyük 50. kripto olarak karşımıza çıkıyor.

OP, Cuma günü iki teknik göstergenin üzerine çıktıktan sonra basın zamanında 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgilerinin üzerinde işlem görüyordu. O zamandan beri, daha kısa EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin üzerine çıktığında bir yükseliş teknik bayrağı da tetiklendi, bu da altcoinin kısa vadeli bir yükseliş döngüsüne girdiğinin ve fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde yükseleceğinin sinyalini verdi.

Yatırımcılar ve tüccarlar, OP'nin fiyatı önümüzdeki hafta EMA'nın üzerine çıkma girişiminde bulunabileceğinden, gözlerini 50 günlük EMA hattında tutmak isteyeceklerdir. OP, teknik göstergelere başarılı bir şekilde meydan okursa, 1,523$'lık direnci desteğe çevirebilir ve bu da OP'nin 1,817$'a yükselmesini sağlayabilir.

Öte yandan bugün OP'nin 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgilerinin altına kırılması, kriptoyu önümüzdeki 48 saat içinde kritik destek seviyesi olan 1.230$'a düşme riskiyle karşı karşıya bırakacaktır. Devam eden satış baskısı, OP'nin fiyatını bu işaretin altına, yani bir sonraki kilit seviye olan 1.005$'a doğru itebilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Optimism (OP) Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi Devam Edecek Mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik