Anasayfa Sektörel Oracle Çalışanı, 54 Milyon Dolarlık Kripto Aklama Planına Karıştı!

Oracle Çalışanı, 54 Milyon Dolarlık Kripto Aklama Planına Karıştı!

Sektörel

Bir Oracle çalışanının, 54 milyon dolarlık kripto aklama planına karıştığı iddia edildi.

Oracle Çalışanı, 54 Milyon Dolarlık Kripto Aklama Planına Karıştı!

Parti şovmeni olarak benzersiz bir gece kişiliğine sahip bir Oracle çalışanı, 54 milyon dolarlık bir kripto para aklama planına karıştığı iddiasıyla soruşturma altında.

Parti şovmenliği sırasında "Bay Poto" takma adını kullanan Brian Krewson, resmî olarak herhangi bir suç faaliyetiyle suçlanmadı ancak kendisini çekişmeli bir soruşturmanın merkezinde buldu.

İddialar, Krewson'ın iki ortağı Christopher Castelluzzo ve Luke Atwell için önemli miktarda kripto paranın depolanmasına ve aklanmasına yardım ettiği iddiası etrafında dönüyor.

Hem Castelluzzo hem de Atwell, 2016 yılında kokain kaçakçılığından suçlu bulunmuş ve sırasıyla 21 ve 19 yıl hapis cezalarına çarptırılmışlardı.

Soruşturma, Krewson'ın bu kripto para operasyonuna katılımının sadece görünüşün ötesine geçtiği çünkü söz konusu ismin bu yasa dışı fonların gizlenmesinde ve taşınmasında önemli bir rol oynadığı iddia ediliyor.

Hapse girmeden önce Atwell ve Castelluzzo, aylık kokain satışlarının 2,5 milyon ila 3 milyon dolar arasında değiştiği bildirilen kazançlı bir uyuşturucu kaçakçılığı işi yürütüyordu.

50 Milyon Doların Üzerinde Değere Sahip ETH Ele Geçirildi

Oracle Çalışanı, 54 Milyon Dolarlık Kripto Aklama Planına Karıştı!

Müfettişler, Atwell'in özellikle Blue Sky piyasasında olmak üzere dark web uyuşturucu satışlarından elde edilen gelirleri gizlemeye çalıştığını keşfetti. Bu fonların bir kısmının, başlangıçta sadece 9.000 dolar değerinde olan ancak şu anda 54 milyon doların üzerinde bir değere sahip olan önemli miktarda ETH (yaklaşık 30.000 token) elde etmek için kullanıldığını iddia etti.

Krewson'ı suçlayan kanıtların önemli bir kısmı, Atwell ve Castelluzzo'nun Oracle çalışanıyla yaptıkları hapishane görüşmelerinden geldi. Böyle bir görüşmede kripto paranın taşınması için Malta ya da Bahamalar gibi potansiyel yerler tartışılmış ancak nihai bir karara varılmamıştı.

Krewson, kripto cüzdanlarının güvenliği konusunda iş arkadaşlarına güvence verse de kolluk kuvvetleri, bir önceki yılın Temmuz ayında evine bir baskın düzenlediğinde cüzdanın şifresini ifşa etti. Bu eylem, polisin tüm kripto para bakiyesini Adalet Bakanlığı tarafından kontrol edilen bir cüzdana aktarmasını sağladı.

2015'ten yakın zamana kadar Oracle'da kıdemli teknik destek mühendisi olarak çalışan Krewson, devam eden soruşturmayla ilgili yorum taleplerine yanıt vermedi.

Castelluzzo'nun baskın sırasında ele geçirilen fonları geri alma girişimi başarısız oldu ve Adalet Bakanlığı'nın New Jersey şubesi, kısa süre önce fonlara resmî olarak el konulduğunu duyurdu.

Kaynak: Cryptonews

Oracle Çalışanı, 54 Milyon Dolarlık Kripto Aklama Planına Karıştı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar