Anasayfa Rehber Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?

Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?

Rehber

Kripto dünyasında yer alanların dikkatini çekmeyi başaran DEXGame (DXGM) projesi nedir? Söz konusu projenin amacı, avantajları ve daha fazlası burada…

Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?

DEXGame; başta oyun teknolojisi geliştiricileri, oyun yayıncıları ve yatırımcılar olmak üzere oyun sektöründe faaliyet gösteren ve oyun sektörüne ilgi duyan herkes için geliştirilmiş sanal dünyaya entegre bir IDO platformu olarak karşımıza çıkıyor. DEXGame, aynı zamanda oyun ve oyun teknolojileri geliştiricileri ile yatırımcılar için sanal dünya entegrasyonuna sahip kripto tabanlı kitlesel fonlama platformu olarak da nitelendiriliyor.

DEXGame AG tarafından oluşturulan DEXGame, oyun ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmak için "merkeziyetsiz" ve "topluluk tarafından yönetilen" bir zemin oluşturmayı hedefliyor. DEXGame projesinin yaratıcısı olan DEXGame AG, tamamen merkeziyetsiz ve topluluk tarafından yönetilen ideal bir yapıya ulaşana kadar oyun ve oyun teknolojileri geliştiricileri için sanal girişimcilik fırsatı sunarken, oyun ve oyun teknolojilerine ilgi duyan yatırımcılar için de sanal dünya destekli gelişmiş deneyim ve değerlendirme imkânı sunan bir yatırım ortamı oluşturuyor.

DEXGame (DXGM) Projesinin Amacı Nedir?

DEXGame, merkeziyetsiz ve topluluk tarafından yönetilen eğlenceli bir sanal dünyada gelişmiş bir kitlesel fonlama deneyimi ve sınırsız keşif ortamı sunarak, başta oyun ekosisteminin ilgili tarafları olmak üzere oyun sektörünün gelişimine katkıda bulunma vizyonuna sahip herkesi bir araya getirmek üzere tasarlanmıştır.

İsviçre merkezli DEXGame AG'nin yaratıcılığı ve yönetimi altında ortaya çıkan DEXGame, oyun geliştiricileri ve yatırımcılar arasında bir köprü oluşturarak inovasyonu ve yaratıcılığı teşvik eden, kullanıcıların en üst düzeyde keyif alabileceği bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

Metaverse ve Web3 teknolojilerinin gelişimi ile birlikte DEXGame, uzun vadede tamamen topluluk tarafından oluşturulmaya ve yönetilmeye devam eden bir konsept ile tüm kullanıcıların katılımına açık, demokratik ve güvenli bir ortamda oyun dünyasının geleceğini şekillendirmeyi hedefliyor.

DEXGame AG, başlangıç aşamasında yaratıcısı ve yöneticisi olduğu DEXGame IDOVerse'de öncelikle oyun ve oyun teknolojileri geliştiricileri ile bu alandaki ilgili yatırımcıları bir araya getiren araçları oluşturmak ve sürdürmek istiyor. Bu araçlar arasında fuarlar, seminerler, konferanslar, kuluçka-hızlandırma programları, fonlama etkinlikleri vb. gibi çok yönlü ve kapsayıcı araçlar yer alıyor.

Bu bağlamda DEXGame AG; Web3, blockchain ve oyun endüstrisinin büyümesine katkı sağlamayı amaçlayan 3 sütuna odaklanıyor:

 • Oyun ve oyun teknolojileri alanında blockchain tabanlı yatırımlar sağlayan "iş birliğine dayalı sanal dünya" destekli bir yatırım platformunun oluşturulması,
 • Yenilikçi oyun ve oyun teknolojilerinin geliştirilmesi için girişimcilere yönelik çeşitli etkinliklerin, faaliyetlerin ve programların düzenlenmesi.
 • Tüm oyun ekosistemi aktörleri için tamamen topluluk tarafından oluşturulmaya ve yönetilmeye devam eden merkeziyetsiz bir oyun metaverse'ünün inşa edilmesi.

Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?

DEXGame (DXGM) Projesinin Avantajları Nelerdir?

DEXGame (DXGM) projesi çeşitli avantajlara sahiptir. İşte söz konusu projenin sunduğu avantajlardan bazıları:

 • Gelişmiş kitlesel fonlama deneyimi:

DEXGame tarafından sağlanan merkeziyetsiz kitlesel fonlama platformu; oyun ve oyun teknolojileri geliştiricilerinin, projeleri için fon toplamalarına imkân tanıyor.

 • Sınırsız keşif ortamı:

DEXGame, oyun ve oyun teknolojileri geliştiricileri ile yatırımcılar için sınırsız bir keşif ortamı yaratmak istiyor. Oyun ve oyun teknolojilerinin gelişimi kapsamında birtakım etkinlikler, aktiviteler ve programlar gerçekleştiriliyor.

 • Merkeziyetsiz paylaşım ekonomisi:

DEXGame, oyun ve oyun teknolojileri geliştiricileri ile yatırımcıları buluşturan merkeziyetsiz bir paylaşım ekonomisi yaratmayı amaçlıyor. Bu platform ve IDOVerse üzerinde gerçekleştirilen tüm faaliyetler için DXGM token kullanılıyor. DEXGame'de kullanıcıların, ilgili tarafların ve organizasyonel yapıların birbirleriyle olan etkileşimleri, DXGM tokenin sürdürülebilirliğini sağlıyor.

 • Üç boyutlu deneyim:

DEXGame, kullanıcılarına metaverse içerisinde keyifli ve üç boyutlu bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar, boş zamanlarını platformdaki çeşitli özelliklerden ve etkinliklerden yararlanarak geçirebiliyorlar.

 • Blockchain tabanlı yatırımlar:

DEXGame, blockchain teknolojisini oyun ekosistemine getiriyor. Böylece oyun ve oyun teknolojileri alanında blockchain tabanlı yatırımları mümkün kılıyor. Platform, blockchain teknolojisinin faydalarını oyun ekosistemine taşıyarak güvenilir, yenilikçi, dinamik ve sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmayı hedefliyor.

Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?

DEXGame (DXGM) Projesinin Dezavantajları Nelerdir?

DEXGame (DXGM) projesinin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Bu projenin sahip olduğu dezavantajlardan bazıları şu şekildedir:

 • Volatilite:

Tıpkı diğer kripto para birimlerinin fiyatı gibi DXGM tokenin fiyatı da piyasadaki dalgalanmalara tabidir ve oldukça değişken olabilir. Bu durum, değişken fiyatlara sahip bir kripto para birimi kullanan bir platformda yatırımlarını riske atmak istemeyen oyuncular için dezavantaj olabilir.

 • Düşük performans:

DXGM tokenin fiyat performansı, küresel kripto para piyasasının ve benzer Ethereum ekosistemi coin'lerinin altında kalmaktadır. Bu durum, daha iyi performansa sahip bir kripto para birimi arayan yatırımcılar için dezavantaj olabilir.

 • Sınırlı mevcudiyet:

DXGM token, henüz az sayıda kripto para borsasında listelenmiştir. Bu, yatırımcıların kullanımını sınırlayabilir.

Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?

DEXGame (DXGM) Token Nasıl Satın Alınır?

DEXGame (DXGM), yazının hazırlandığı sırada MEXC, Bitci, CoinW ve IndoEx gibi kripto para borsalarında listelenmiştir. Kripto para biriminin güncel listelemelerini takip etmek için CoinMarketCap veya CoinGecko platformlarından birini ziyaret edebilir, arama çubuğuna "DXGM" yazabilir ve "Piyasalar" sekmesine tıklayabilirsiniz. Böylece tokenin listelendiği borsaları ve bu borsaların sunduğu işlem çiftlerini kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

DEXGame (DXGM) Token Nerede Saklanır?

DEXGame (DXGM) bir ERC-20 tokendir. Bu nedenle DXGM varlıklarınızı saklamak için Ethereum blockchain'i destekleyen bir kripto para cüzdanı kullanabilirsiniz. İşte DXGM tokenlerinizi güvence altına almak için kullanabileceğiniz bazı seçenekler:

 • Donanım cüzdanları:

Ledger Nano S ve Trezor gibi bazı donanım cüzdanları, DXGM tokenlerinizi çevrim dışı olarak saklamanıza imkân tanıyor. Soğuk depolama, kripto paraları saklamanın en güvenli yollarından biri olarak kabul ediliyor.

 • Yazılım cüzdanları:

DXGM tokenlerinizi saklamak için MyEtherWallet veya MetaMask gibi bir yazılım cüzdanı da kullanabilirsiniz. Bu cüzdanlar ücretsizdir. Söz konusu cüzdanlara bir web tarayıcısı ya da mobil uygulama aracılığıyla erişilebiliyor.

 • Mobil cüzdanlar:

DXGM tokenlerinizi akıllı telefonunuzda saklamanıza olanak sağlayan mobil cüzdanlar da bulunuyor. Kullanımı kolay olan mobil cüzdanlar arasında Trust Wallet ve Coinbase Wallet yer alıyor.

Her zaman kendi araştırmanızı yapmanız ve saygın ve güvenli bir kripto para cüzdanı seçmeniz önemlidir. Bunun yanı sıra özel anahtarlarınızı güvende tutmanız ve asla kimseyle paylaşmamanız önerilmektedir.

DEXGame, tüm hizmetlerini metaverse ile entegre ederek gamification'a yenilikçi bir yaklaşım getirdiğini belirtmektedir. Bu proje, oyun ve oyun teknolojileri geliştiricilerinin yatırımcılar ile bir araya geldiği kripto tabanlı bir kitlesel fonlama merkezi oluşturma vizyonu ile oldukça popüler hale gelmeye devam etmektedir.

Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)