Anasayfa Rehber Oyun Dünyasında Play-to-Earn Devrimi: Gods Unchained Nedir?

Oyun Dünyasında Play-to-Earn Devrimi: Gods Unchained Nedir?

Rehber

Hızla popülerlik kazanan blockchain tabanlı kart oyunu Gods Unchained nedir? Nasıl oynanır? GODS tokenleri nasıl kazanılır? İşte tüm detaylar…

Oyun Dünyasında Play-to-Earn Devrimi: Gods Unchained Nedir?

Yeni nesil oyunlar, gerçek sahiplik, kanıtlanabilir nadirlik ve oyuncular için benzersiz bir pazaryeri ile dijital bir ticaret kartı oyunu oluşturmak için blockchain ve değiştirilemez token (NFT) teknolojisinden yararlanıyor. Şimdi bahsedeceğimiz Gods Unchained, oyuncuların varlıklarının gerçek mülkiyetine sahip olmalarını sağlayan blockchain tabanlı bir dijital ticaret kartı oyunudur.

Eğer siz de Gods Unchained macerasına nasıl atılacağınızı merak ediyor ve oyunda nasıl NFT satın alıp satacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin.

Blockchain ve Oyun Sektörünün Mükemmel Birleşimi: Gods Unchained Nedir?

2018 yılında piyasaya sürülen Gods Unchained, oyunculara oyun içi eşyalarının gerçek sahipliğini veren, oynaması ücretsiz blockchain tabanlı bir kart oyunudur. Çeşitli kart koleksiyonu, sürekli gelişen metası, sık güncelleme ve etkinlikleriyle oyuncular için heyecan verici bir oyundur. Gods Unchained'de oyuncular dijital öğelerine tamamen sahip olarak kartlarını istedikleri şekilde takas etme, satma ve kullanma özgürlüğüne sahiptir.

Oyun, oyuncuların kendilerini altı tanrıdan biriyle eşleştirmeleri ve rakiplerini alt etmek için 30 karttan oluşan desteler oluşturmaları gereken stratejik ve hızlı tempolu bir oyun deneyimi içerir. Her oyun taktiksel karar vermeyi, kaynak yönetimini ve nihai hedefi rakibin gücünü sıfıra indirmek olan kart tabanlı savaşı içerir.

Diğer oyunların aksine Gods Unchained, oyuncuların sadece oyunu oynayarak kartların kilidini açtığı adil rekabetçi oyuna odaklanarak tasarlanmıştır. Ek olarak, Gods Unchained'in kartları, yerel GODS tokenlerine dayalı gerçek dünya değerine sahip değiştirilemez tokenlerdir (NFT).

GODS Token Nedir?

GODS, Gods Unchained evreninin ERC-20 token standardıyla oluşturulmuş yerel kripto para birimidir. Oyuncular, GODS tokenini yeni NFT'ler üretmek ve Gods Unchained pazaryerinden “Kart Paketleri” satın almak için kullanabilir.

GODS tokenleri doğrudan Immutable X (IMX) üzerinde oluşturulur ve oyun içi kartları NFT'lere dönüştürmek için kullanılabilir; bu kartlar daha sonra Ethereum (ETH) katman 2 üzerinde alınıp satılabilir ve tüketicilere dijital varlıklarının tam sahipliğini verir.

Ek olarak, GODS bir yönetişim tokenidir ve oyuncuların oyunun gelecekteki gelişimine oy vermesine olanak sağlamaktadır. Token, yönetime ve stake etmeye katılan aktif kullanıcılara ödül olarak dağıtılır.

Oyun Dünyasında Play-to-Earn Devrimi: Gods Unchained Nedir?

Gods Unchained Nasıl Oynanır?

Gods Unchained’i nasıl oynamaya başlayacağınızı bilmiyorsanız bu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Öncelikle Gods Unchained web sitesine gidin.
 2. İndirme işlemini başlatmak için "Şimdi Ücretsiz Oyna”ya tıklayın.
 3. Web sitesinin sağ üst köşesindeki "Oturum Aç" düğmesine tıklayarak bir hesap oluşturun ve bu esnada geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayın.
 4. Gerekli tüm bilgileri doldurun ve ardından “Kaydol”a tıklayın, indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.
 5. İndirme tamamlandıktan sonra "İndirilenler" klasörünüze gidin ve "GodsUnchained.exe" dosyasını açın.
 6. Uygulama yüklendikten sonra adımları takip edin, bir kullanıcı adı seçin. Merak etmeyin, kullanıcı adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
 7. Güvenlik her şeyden önce gelir, gelen kutunuza gönderilen bir onay e-postası yardımı ile hesabınızı doğrulayın.
 8. Tüm adımları tamamladıktan ve giriş yaptıktan sonra, oyunu oynamaya hazırsınız demektir.

Oynamaya başlamak için, oyuncular stratejik olarak kart destelerini oluştururlar. Her biri benzersiz yeteneklere, istatistiklere ve sanat eserlerine sahip maksimum 30 karta izin verilir. Oyuncular, rakiplerini yenmek için güçlü bir deste oluşturmak üzere çeşitli kart kombinasyonları kullanabilirler.

Gods Unchained Oyunundaki Kart Türleri Nelerdir?

Ücretsiz Gods Unchained oyununda her biri destede belirli bir role sahip üç tür kart vardır. Bunlar:

 • Yaratık Kartları: Bu, Gods Unchained'deki en yaygın kart türüdür. Oyuncuların kendileri için savaşmak üzere çağırdıkları yaratıkları temsil ederler. Yaratık kartlarının saldırı ve savunma değerlerinin yanı sıra oyunun sonucunu etkileyebilecek benzersiz yetenekleri vardır.
 • Büyü Kartları: Bu kartlar, oyuncuların oyunun sonucunu etkilemek için kullanabilecekleri büyüleri temsil eder. Büyü kartları yaratıklara hasar vermek, oyuncuları iyileştirmek veya savaşın gidişatını değiştirebilecek başka etkiler sağlamak için kullanılabilir.
 • Yadigâr Kartları: Bu kartlar, oyuncuların savaşta avantaj elde etmek için kullanabilecekleri güçlü eserleri temsil eder. Yadigâr kartları oyunculara ek kaynaklar sağlayarak onları hasardan koruyabilir veya oyunu kazanmalarına yardımcı olabilecek başka faydalar sağlayabilir.

Bu üç kart türüne ek olarak, Gods Unchained'de tanrılar gibi farklı kart sınıfları da vardır. Her kartın kendine özgü maliyeti ve anlamı vardır. Bu kartlar arasında doğru dengeyi bulmak savaşta çok önemli olabilir.

Gods Unchained Oyununda Nasıl NFT Satın Alınır ve Satılır?

Immutable X pazaryerinde kart ticareti yapmak için bir cüzdan sahibi olmanız ve bu cüzdanı Gods Unchained'den Immutable X'e bağlamanız gerekir. Bunun nedeni, Ethereum (ETH) ağının yerel tokeni olan ETH'nin ve NFT öğelerinin tutulabilmesi ve takas edilebilmesi için güvenli bir adrese ihtiyaç duymasıdır. Takip etmeniz gereken adımlar şunlar olacaktır:

 1. NFT satın almak: ◦ Immutable pazaryerini ziyaret edin. ◦ Mevcut Gods Unchained NFT'lere göz atın ve satın almak istediklerinizi seçin. ◦ Dijital cüzdanınızı pazara bağlayın. ◦ Kripto para, genellikle Ethereum (ETH) kullanarak satın alma işlemini tamamlamak için pazardaki talimatları izleyin. ◦ İşlem onaylandığında, NFT'ler cüzdanınıza aktarılacaktır.
 2. NFT satmak: ◦ Immutable pazaryerini ziyaret edin. ◦ Dijital cüzdanınızı bağlayın. ◦ Envanterinizden satmak istediğiniz Gods Unchained kartını seçin. ◦ Kart için istediğiniz fiyatı belirleyin. ◦ Kartı satış için listelemek üzere pazaryerindeki talimatları izleyin. ◦ Bir alıcı NFT'nizi listelenen fiyattan satın aldığında işlem tamamlanacak ve ödemeyi cüzdanınıza alacaksınız.

Ek olarak; Ethereum (ETH) ağındaki gas (işlem ücreti) gibi NFT alım satımıyla ilişkili tüm ücretlere dikkat edin.

Oyun Dünyasında Play-to-Earn Devrimi: Gods Unchained Nedir?

Gods Unchained Oyununda Nasıl Ödül Kazanılır?

Gods Unchained içinde ödül kazanmanın birkaç yolu bulunuyor, bunlar:

 1. Oyna Kazan (P2E): Gods Unchained, oyuncuları diğer oyunculara göre kaç “Parça” kazandıklarına bağlı olarak GODS tokenleri ile ödüllendiren bir günlük oyna kazan programına sahiptir.
 2. Zafer Kazanma: Oyuncular oyundaki savaşları kazanarak GODS tokenleri kazanabilirler. Bir oyuncu ne kadar çok savaş kazanırsa, o kadar çok GODS tokenine sahip olur.
 3. Kart Ticareti: Oyuncular, Gods Unchained kartlarını NFT pazar yerlerinde satarak kazanç sağlayabilir. Nadir kartları satarak, itibari para birimleriyle takas edilebilen kripto para birimleri kazanabilirler.
 4. Yönetime Katılma: GODS tokeninin bir yönetişim tokeni olduğundan bahsetmiştik. Oyuncuları yönetime katılarak ve stake ederek GODS tokenlerini kazanabilirler.

Gods Unchained İçin Blockchain ve Ethereum’a Hâkim Olmak Gerekir mi?

Hayır, Ethereum (ETH) ağı ve Immutable X gibi blockchain teknolojileri, yalnızca oyuncuların kartlarına tamamen sahip olmalarını sağlayan araçlardır. Bu sebeple, oyunun sistemlerinin iç işleyişini anlamanıza gerek kalmadan oyunu oynayabilirsiniz. Fakat, NFT kartlarını toplamak istiyorsanız, hesabınıza mutlaka bir dijital cüzdan oluşturmanız ve eklemeniz gerekecektir.

Sonuç olarak; Gods Unchained, oynaması ücretsiz, oynadıkça kazandıran bir bilgisayar oyunudur ve oyuncular çeşitli özelliklere sahip kart desteleri oluşturarak rakiplerini alt etmelidir. Oyun, çeşitli kart koleksiyonu, sürekli gelişen bir meta, sık güncellemeler ve etkinlikler sunarak oyuncular için heyecan verici bir oyun haline geliyor. Siz de, Gods Unchained ailesine katılarak, blockchain teknolojisi ile oyunların birleşiminindeki yenilikçe güce katkı sağlayabilirsiniz.

Oyun Dünyasında Play-to-Earn Devrimi: Gods Unchained Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)