Anasayfa Rehber Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

Rehber

NFT gaming ve DeFi'nin mükemmel bir kombinasyonu olarak karşımıza çıkan Step Hero (HERO) nedir? İşte söz konusu proje ile ilgili önemli detaylar…

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

Step Hero (HERO), hem NFT ve blockchain teknolojilerinde uzmanlaşan hem de oyun alanında kayda değer bir deneyim elde eden bir ekip tarafından hayata geçirilmiştir. Ekip, kullanıcılara sürükleyici bir rol yapma oyunu (RPG) deneyiminin yanı sıra merkeziyetsiz finans (DeFi) kazançlarını da vadetmektedir. Söz konusu ekip, böylece Step Hero'nun en iyi NFT tabanlı oyun haline gelmesi için çaba harcamaktadır.

Step Hero (HERO) Nedir?

Step Hero; BNB Smart Chain (önceki adıyla Binance Smart Chain) ve Polygon üzerine inşa edilmiş, kazançlı bir NFT tabanlı ve fantezi temalı rol yapma oyunu (RPG) olarak karşımıza çıkıyor. Kapsamlı ekosistem; HERO token, STEP token, birinci sınıf NFT koleksiyon tasarımı, zincirler arası NFT pazar yeri ve çekici bir oynanabilirlik içeriyor.

Oyun yapımında 10 yıllık deneyime sahip Vietnam merkezli bir oyun stüdyosu tarafından geliştirilen Step Hero, NFT gaming ve DeFi'nin bir birleşimi olarak kullanıcıların aynı anda hem eğlenmelerini hem de kazanç elde etmelerini sağlıyor.

Step Hero, olağanüstü bir oyun deneyimi ve kazanç fırsatları sunarak play-to-earn (P2E) oyuncuları için tek durak noktası sağlamayı amaçlıyor. Tüm ekosistem, HERO ve STEP tokenlerine odaklanan birleşik bir P2E ekonomisi ile çalışıyor. Bunlar, ekosistemde ödeme ve ödül para birimleri olarak kullanılan iki ana tokendir. Step Hero Multiverse'deki tüm oyunlar, aynı yerel tokeni (HERO) ve oyun içi tokeni (STEP) kullanıyor.

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

HERO Marketplace Nedir ve Nasıl Çalışır?

HERO Marketplace, oyuncuların NFT oluşturmalarına ve alıp satmalarına imkân tanıyan zincirler arası bir NFT pazar yeridir. Farklı blockchain ağları arasında NFT ticaretini mümkün kılan HERO Marketplace, oyuncuların favori NFT koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satış ortaklığı programlarından komisyon kazanmalarına olanak sağlıyor.

HERO Marketplace; NFT listeleme (satış), NFT satın alma, teklif verme, NFT geçmişi ve satış ortaklığı programı dâhil olmak üzere üstün özelliklerle donatılmıştır. Step Hero ekosisteminin önemli bir parçası olan HERO Marketplace'e erişmek isteyen oyuncuların, dijital cüzdanlarını pazar yerinin web sitesine bağlamaları gerekiyor. Bunun için oyuncular, MetaMask ve diğer cüzdanlar arasında seçim yapabilirler.

HERO Marketplace ve cüzdanları arasındaki bağlantıyı onaylayan oyuncular, başarılı bir bağlantıdan sonra "Connect Wallet" (Cüzdanı Bağla) butonunun yerinde "My Account" (Hesabım) butonunu göreceklerdir.

Oyuncular, HERO Marketplace'in üstün özelliklerini keşfetmek için "Go to Market" (Pazara Git) seçeneğine tıklayabilir ve arzu ettikleri HERO Koleksiyonunu bulmak için HERO Marketplace'e göz atabilirler. Oyuncular; "En Son NFT'ler", "En Çok Görüntülenen NFT'ler", "En Favori NFT'ler" ve "Fiyat (En Yüksek/En Düşük Fiyat)" gibi seçeneklere bağlı olarak istedikleri NFT'leri sıralayabilirler.

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

Öte yandan; oyuncular, arzuladıklarına mümkün olduğunca yakın sonuçlar istemeleri halinde aradıkları HERO koleksiyonlarına uyan kriterleri seçebilirler. Bunlar arasında Mage, Archer, Morgan le Fay, Leonidas, King Arthur, Guiverne, Mamoth, Robinhood, Rogue Archer, Zombie Swordman, Layla Vampire, Ice Drake, Gagoyle, Rogue Mage, Fire Golem ve Skeleton gibi karakterler; Fire, Water, Earth, Light ve Dark gibi elementler; Common, Uncommon, Rare, Super Rare, Mythical ve Legendary gibi nadirlik seviyeleri; fiyat aralıkları ve HERO ID'leri gibi kriterler vardır.

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

İstedikleri NFT'yi bulan oyuncular; bilgileri görüntülemek için NFT'nin üzerine tıklayabilir, sırasıyla "Buy Now" (Şimdi Satın Al) ve "Checkout" (Ödeme) butonlarına tıklayabilir ve cüzdanlarındaki işlemi onaylayabilirler. Bunun yanı sıra oyuncular; "Offer" seçimini yapabilir, tekliflerini girebilir ve "Make Offer" (Teklif Yap) butonuna tıklayabilirler.

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

HERO Token, Step Hero Ekosisteminde Ne İçin Kullanılır?

Step Hero ekosisteminin yerel tokeni olan HERO token, şu kullanım alanlarına sahiptir:

 • HERO Farming: HERO tokenleri, daha önce stake ettiğiniz HERO tokenlerinin sayısına bağlı olarak günlük olarak kazanılabilen ödül puanlarıyla stake edilebilir ve farm yapılabilir.
 • Summon Ritual: Yeni bir HERO NFT'si elde etmek üzere "Summon Ritual" (Çağırma Ritüeli) gerçekleştirmek isteyenlerin hem STEP hem de HERO ile ödeme yapmaları gerekiyor.

Gelecekte HERO token daha fazla kullanım alanına sahip olacaktır.

Step Hero ekosisteminin oyun içi tokeni olan STEP token ise şu kullanım alanlarına sahiptir:

 • Bounty Hunting: Bu özellik, kullanıcıların HERO NFT'lerini stake ederek STEP token cinsinden ödüller almalarını sağlıyor. Toplam günlük ödül sabit oluyor ve katılan tüm Hero'lar arasında paylaştırılıyor. Katılan her Hero, ödül avcılığı yeteneklerine karşılık gelen bir ödül alıyor.
 • Oyun içi işlemler: STEP token; Ekipman Sandıklarını açmak, Yıldız Rütbelerini yükseltmek ve oyun içi öğeleri satın almak için kullanılıyor.
 • Oyun içi ödüller: STEP token, savaşları kazanan ve oyun içi görevleri tamamlayan kullanıcıları ödüllendirmek amacıyla kullanılıyor.

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

HERO Token Nasıl Satın Alınır?

HERO, yazının hazırlandığı sırada yalnızca MEXC borsasında listeleniyor. CoinMarketCap veya CoinGecko platformlarından birini ziyaret ederek arama çubuğuna "HERO" yazabilir ve "Piyasalar" sekmesine tıklayarak kripto para biriminin güncel olarak listelendiği borsaları kontrol edebilirsiniz.

MEXC borsası üzerinden HERO satın almak için şu adımları takip etmelisiniz:

 • MEXC hesabınıza giriş yapın. Sırasıyla "Trade" ve "Spot" seçeneklerine tıklayın.
 • Mevcut işlem çiftlerini (HERO/USDT) görmek için arama çubuğunu kullanarak "HERO" araması yapın.
 • Aşağı kaydırın ve "Spot" kutusuna gidin. Satın almak istediğiniz HERO miktarını girin. Limit emri, piyasa emri veya stop-limit emri açmayı seçebilirsiniz.
 • Emrinizi onaylamak için "HERO Satın Al" butonuna tıklayın. Satın aldığınız HERO'yu "Spot Cüzdan"ınızda bulacaksınız.

Step Hero, NFT Gaming ve DeFi'yi Nasıl Birleştiriyor?

NFT gaming ve DeFi'yi kapsamlı bir ekosistemde buluşturan Step Hero, katılımcıların bir yandan eğlenirken diğer yandan da gelir elde etmelerine olanak sağlıyor. Step Hero'nun NFT gaming ve DeFi'yi bir araya getirme yollarından bazıları şu şekildedir:

 • Oyun içi para birimi: STEP, hem oyun içi öğeleri satın almak hem de oyun içi görevleri yerine getiren kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılıyor.
 • Farming: HERO tokenleri, kullanıcıların NFT itfası için kullanabilecekleri "Puanlar"ı farm yapmaları için gerekli oluyor.
 • NFT pazar yeri: Oyuncular, HERO Marketplace'de NFT'leri alıp satabiliyor ve takas edebiliyorlar.
 • DeFi entegrasyonu: Step Hero, HERO token için likiditeyi optimize etmek amacıyla Kyber Network gibi DeFi protokolleriyle entegre olmuştur.

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir?

Play-to-earn modelinin en popüler temsilcilerinden biri haline gelen Step Hero; oyuncuların kendi NFT'lerini oluşturmalarını, NFT ticareti yapmalarını ve aynı zamanda eğlenceli bir oyun deneyimi elde etmelerini mümkün kılıyor. Oyunseverlerin ve NFT geliştiricilerinin ilgisini çekmeyi başaran bu projenin geleceğinin parlak olduğu düşünülüyor.

Oyun Severler İçin Yepyeni Bir Dünya: Step Hero (HERO) Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)