Coin Fiyatı

PancakeSwap (CAKE) Fiyatı ve Grafiği – 1 PancakeSwap (CAKE) Kaç TL Kaç Dolar?

PancakeSwap (CAKE) Nedir?

PancakeSwap (CAKE), merkeziyetsiz finans endüstrisinde (DeFi) lider konumundadır. DeFi; yatırım fonları, sigorta, borsalar ve ödünç verenler gibi finansal aracılara olan ihtiyacın yerini alıyor. Söz konusu aracılar, akıllı sözleşmelerle değiştirilebiliyor. Yani finansal işlemleri gerçekleştirmek üzere blok zincirine yüklenen kod, söz konusu aracıların yerine geçiyor. DeFi endüstrisinin önemli bir bölümü Ethereum ağı üzerinee kurulu ancak giderek daha fazla geliştirici, daha düşük işlem ve geliştirme ücretleri sebebiyle BSC gibi farklı blok zincirlerine yöneliyor.

PancakeSwap, Binance Smart Chain’de lider konumundaki merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak biliniyor. Söz konusu platform, akıllı sözleşmeler aracılığıyla yatırımcıların kripto para ticareti gerçekleştirmelerine imkân sağlar. Böylece fonlarınızın korunması için üçüncü bir şahsa güvenmenize gerek kalmaz. Merkeziyetsiz borsa üzerinde anonim bir şekilde işlem yapabilirsiniz çünkü kripto para ticareti için sadece kripto para cüzdanınızı ilişkilendirmeniz yeterli olur. Merkeziyetsiz borsalarda hesap oluşturmanıza gerek olmaz.

PancakeSwap merkezi olmadığı için yatırımcılara kripto alım-satımı konusunda likidite sağlamaz. Yatırımcılar da borsa işlem ücretlerinden pasif gelir sağlamak amacıyla kripto varlıklarını akıllı sözleşmelere stake edebilirler. PancakeSwap, CAKE stake etme ve likidite sağlama aracılığıyla BEP20 tokenlerini alıp satmak ve kripto para kazanmak için kullanılabilir. PancakeSwap’ta şunları yapabilirsiniz:

  1. BEP20 tokenlerinizi takas edebilirsiniz.
  2. Borsaya likidite sağlayıp para kazanabilirsiniz.
  3. CAKE tokeni kazanmak için likidite sağlayıcı (LP) tokenlerinizi stake edebilirsiniz.
  4. Daha fazla CAKE sahibi olmak için CAKE stake edebilirsiniz.
  5. Diğer projelerin tokenlerini kazanmak için de yine CAKE stake edebilirsiniz.

PancakeSwap (CAKE) Hangi Borsalarda Bulunur?

PancakeSwap (CAKE); Binance, VCC Exchange, BKEX, KuCoin, MXX.COM, Gate.io, PancakeSwap gibi çok sayıda borsada bulunur. PancakeSwap (CAKE), Binance Smart Chain’e bağlı cüzdanlarda güvenli bir biçimde saklanabilir. Söz konusu cüzdanlara WalletConnect, TokenPocket, Trust Wallet ve MetaMask dâhildir.

Pancake Swap, kullanıcıların, likidite havuzu aracılığıyla alım-satım yaptığı otomatik bir piyasa yapıcı modeli kullanır. Kullanıcılar, likidite havuzuna fonlarını yatırır ve bunun karşılığında likidite sağlayıcı tokenler alırlar. Söz konusu tokenler, kullanıcıların, işlem ücretlerinin bir bölümünü ve havuzdaki paylarını geri almaları amacıyla kullanılabilir. Likidite sağlayıcı tokenler, FLIP olarak bilinir. PancakeSwap, kullanıcıların SYRUP ve CAKE gibi tokenleri toplamalarına da imkân sağlar. Likidite sağlayıcı tokenlerini yatıran kullanıcılar, CAKE ile ödüllendirilir.

PancakeSwap (CAKE) Fiyatı ve Grafiği – 1 PancakeSwap (CAKE) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika PancakeSwap (CAKE) Fiyatı 2021

Pancake Swap (CAKE) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Pancake Swap (CAKE) fiyatı şu anda TL seviyesinde. PancakeSwap (CAKE), 30 Nisan 2021 tarihinde 44,18 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. PancakeSwap (CAKE), 3 Kasım 2020 tarihinde ise 0,198 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

PancakeSwap (CAKE) Piyasa Değeri

PancakeSwap (CAKE) piyasa değeri şu anda dolar olarak belirtiliyor. PancakeSwap (CAKE) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 56,625,300 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap’te 35’inci sırada olan PancakeSwap’ın (CAKE) toplam arzı 186,163,623 CAKE olarak ifade ediliyor. Şu anda dolaşımda 186,163,623 CAKE bulunuyor.

PancakeSwap (CAKE) Hacmi

24 saatlik PancakeSwap (CAKE) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. PancakeSwap (CAKE) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 937,023 dolar olarak gerçekleşmişti.

PancakeSwap (CAKE) Grafiği

PancakeSwap (CAKE), 0,198 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğü 3 Kasım 2020 tarihinde 5,341,227 dolarlık işlem hacmine ve 12,900,582 dolarlık piyasa değerine sahipti. 2020 senesini 0,62 dolar seviyesinde kapatan PancakeSwap (CAKE), 23 Ocak 2021 tarihinde 1 doların üstünü test etti. PancakeSwap (CAKE), 31 Ocak 2021 tarihinde 2,07 dolar seviyesine ulaşmasının ardından, 5 Şubat 2021 tarihinde ise en yüksek 3,08 dolar seviyesinde işlem gördü. Yükselişini sürdüren PancakeSwap (CAKE), 19 Şubat 2021 tarihinde en yüksek 21,41 dolar seviyesine ulaştı.

PancakeSwap (CAKE), 25 Nisan 2021 tarihinde 30 doların üstünü test etmesinin ardından 30 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların rekorunu kırarak 44,18 dolar seviyesine çıktı. PancakeSwap (CAKE), tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü tarihte 843,773,079 dolarlık işlem hacmine ve 6,550,668,747 dolarlık piyasa değerine sahip oldu. Şu anda dolar seviyesinde işlem gören PancakeSwap (CAKE), dolarlık işlem hacmine ve dolarlık piyasa değerine sahip.

PancakeSwap (CAKE) grafiği şu şekilde:

PancakeSwap (CAKE) Alınır mı?

Wallet Investor’a göre, Pancake Swap (CAKE), uzun vadeli yatırım bakımından uygun bir seçenek olabilir. İyi bir kâr elde etmek isteyenler, tercihlerini bu yönde kullanabilir. Wallet Investor tarafından yapılan tahminlere göre, Pancake Swap (CAKE), bir sene içerisinde 58,239 dolara kadar yükselebilir. Yani yüzde 300’den fazla bir kâr elde edilebilir.

Pancake Swap (CAKE) için daha uzun vadeli bir artış da öngörülüyor. Pancake Swap (CAKE) fiyatı, 20 Haziran 2026 tarihinde 228,223 dolara denk gelebilir. 5 senelik bir yatırım ile yüzde 1600’den fazla kâr elde edilebileceği tahmin ediliyor. Şu anda yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026 senesinde 1733,16 dolara kadar yükselebilir.

İlginizi Çekebilir: Shiba Coin Geleceği 2021 – SHİB Coin Alınır mı?

PancakeSwap (CAKE) Madenciliği

PancakeSwap (CAKE) stake edebilirsiniz. Bunun için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  1. CAKE tokenlerini stake etmek için ilk olarak CAKE ile bir miktar BNB’yi PancakeSwap tarafından desteklenen bir cüzdana aktarın. TrustWallet ve MetaMask gibi cüzdanlar olabilir.
  2. İşlem ücretlerini ödeyebilmek için Binance Smart Chain adresinize biraz BNB aktarın. Kripto para cüzdanınıza Binance’den BNB aktaracaksınız, 0,1 BNB olan minimum para çekme miktarı, işlem ücretleri için fazlasıyla yeterli olacaktır.
  3. CAKE tokenlerinizi stake edebilmek için öncelikle PancakeSwap’ta yer alan “Connect” butonuna tıklayın ve daha sonra da cüzdanınızı söz konusu platform ile ilişkilendirin.
  4. PancakeSwap’ta yer alan “Pools” butonuna tıklayın. Cüzdanınızı hala dApp’e bağlamadıysanız cüzdanınızın kilidini açabilmek için “Unlock” butonuna tıklayın.
  5. Daha fazla CAKE tokeni kazanmak istiyorsanız, CAKE tokenlerinizi CAKE havuzunda stake edebilirsiniz. Bunun için CAKE havuzunda yer alan “Approve CAKE” butonuna tıklayın. Artık CAKE tokenlerinizi havuzda rahatlıkla stake edebilir ve daha fazla CAKE kazanabilirsiniz.

Her bir işleminiz için birkaç dolar ya da çok daha fazlasını ödemek istemiyorsanız, Binance Smart Chain’de DeFi’nin tadını çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. CAKE tokenlerinizi havuzda stake ederek daha fazla CAKE sahibi olabilir ya da CGG ve HAKKA gibi farklı tokenleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan, CAKE tokenlerinizi birkaç farklı havuza dağıtabilirsiniz. SYRUP havuzlarında CAKE tokenlerinizi stake ettikten sonra “Harvest” butonuna tıklayarak ödülünüzü isteyebilirsiniz. Böylece ödülünüz cüzdanınıza gelmiş olacak.

Havuzda biriken ödülle yeniden yatırım yapmak isterseniz, bunun için “Compound” butonuna tıklayabilirsiniz. FLIP tokenlerinizi stake ederek işlem ücretleri ve CAKE tokenleri kazanmak için PancakeSwap’ta yer alan havuzlara likidite ekleyebilme imkânınız var. Bunun için “Trade” menüsünün altında yer alan “Liquidity” butonuna tıklayın. Mesela BNB-CAKE havuzuna likidite eklemek isterseniz ilk olarak BNB ve CAKE tokenlerini seçin. Havuza eklemek istediğiniz token miktarını girin. Tokenlerinizin kullanımına onay vermek için “Approve” butonuna tıklayın. Havuza likidite eklemek için son olarak “Supply” butonuna tıklayın.

PancakeSwap (CAKE) Yorumları

PancakeSwap (CAKE) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

En ama en tatlı projedir kendisi. CAKE’leri stake etmek kadar haz veren bir olay yoktur bu piyasada benim için. Bu piyasada herkesin stake ettiği bir proje olmalıdır. Az ya da çok fark etmez. Blockchain kullanmak bunu gerektirir.

Elinizdeki CAKE sayısı kadar yönetim kararlarında söz sahibi olmanız, popülaritesinin gitgide artması, yaklaşık 7 milyar dolara ulaşan fonları, yüksek getirili havuz ve farmları, loto çekilişleri ve birçok aktivitesi ile gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağını düşündüğüm DeFi projesidir.

Geleceği sağlam olan büyük proje. Azar azar alıp atıyorum kenara. 3 basamaklı hanelere çıkmasını (USD) umut etmekteyim. Zaten her geçen gün CoinMarketCap’te hacim sırasında ilerlemekte. Daha çok yatırım çekmekte. O zaman let’s CAKE!

İlgili İçerik: Pancake Swap (CAKE) Yorum ve Tahminleri 2021

PancakeSwap (CAKE) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, PancakeSwap (CAKE), 2021 senesinin Temmuz ayında ortalama 20,01 dolar seviyesinde işlem görebilir. Ağustos ayında ortalama 17,29 dolar seviyesinde işlem görmesi beklenen CAKE’in, Eylül ayında ortalama 20,91 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. CAKE’in Ekim ayında ortalama 21,32 dolar seviyesinde olacağı öngörülürken, Kasım ayında ise ortalama 20,07 dolar seviyesinde işlem görmesi bekleniyor. CAKE için yapılan Aralık ayı ortalama fiyat tahmini ise 20,13 dolar olarak ifade ediliyor.

PancakeSwap (CAKE) Güvenilir midir?

Digital Coin Price, Pancake Swap (CAKE) fiyatının ilerleyen zamanda artabileceğine dikkat çekiyor. Pancake Swap (CAKE) için “kârlı bir yatırım” ifadesi kullanılıyor. CAKE fiyatının ilerleyen zamanda en düşük 52,89 dolar seviyesinde olacağı belirtilirken, en yüksek 65,6 dolar seviyesine ulaşacağı aktarılıyor. CAKE fiyatının 1 sene sonra 28,87 dolara, 3 sene sonra 33,07 dolara, 5 sene sonra 42,84 dolara ve 7 sene sonra 62,94 dolara kadar yükseleceği öngörülüyor. Yükselen bir grafik çizmesi beklenen CAKE’in güvenilir olduğuna dair sinyaller veriliyor.

PancakeSwap (CAKE) Nereden Satın Alabiliriz?

PancakeSwap (CAKE), KuCoin, Gate.io, Binance veya PancakeSwap gibi farklı kripto para borsalarından satın alınabilir. CAKE tokenlerini direkt olarak Binance’den satın alabilirsiniz. Söz konusu tokenleri de PancakeSwap’ın desteklediği bir kripto para cüzdanına yollayabilirsiniz. Böylece CAKE tokenlerinizi PanceSwap’ta stake edebilme imkânına sahip olursunuz. Öte yandan, cüzdanınızı PancakeSwap ile ilişkilendirebilirsiniz. Böylece borsada BTC, BUSD ve BNB gibi BEP20  tokenlerinizle CAKE tokenleri satın alabilirsiniz.

PancakeSwap’ta işlem ücreti yüzde 0,25 olarak belirlenir. Bunun yüzde 0,17’lik kısmı likidite sağlayıcılarına gider. İşlem ücretinin yüzde 0,03’ü PancakeSwap Hazinesi’ne giderken, kalan yüzde 0,05’lik kısmı ise CAKE geri alımı ve yakımı için kullanılır. Yani PancakeSwap’ta BEP20 tokenleri ile işlem gerçekleştirirseniz, yüzde 0,25’lik bir işlem ücreti ödersiniz.

PancakeSwap (CAKE) Fiyatı ve Grafiği – 1 PancakeSwap (CAKE) Kaç TL Kaç Dolar?

1 PancakeSwap (CAKE) Kaç TL?

1 PancakeSwap (CAKE), şu anda TL seviyesinde. PancakeSwap (CAKE), şu ana kadar en yüksek 387,30 TL seviyesini gördü.

1 PancakeSwap (CAKE) Kaç Dolar?

1 PancakeSwap (CAKE), şu anda dolar seviyesinde. PancakeSwap (CAKE), şu ana kadar en yüksek 44,18 dolar seviyesine ulaştı.

PancakeSwap (CAKE) Yükselir mi?

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, PancakeSwap (CAKE), 2022 senesinde ortalama 22,78 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2023 senesinde ortalama 27,42 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen CAKE, 2024 senesinde ortalama 33,57 dolar seviyesine ulaşabilir. CAKE’in 2025 senesinde ortalama 40 dolara kadar yükseleceği tahmin edilirken, 2026 senesinde ortalama 44,66 dolara kadar çıkacağı öngörülüyor. 2027 senesinde ortalama 54,46 dolar seviyesinde işlem görmesi beklenen CAKE’in, 2028 senesinde ortalama 60,83 dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Bu durumda CAKE için uzun vadede bir artış bekleniyor.

Wallet Investor, CAKE fiyatının uzun vadede ciddi bir artış göstereceğini ifade ediyor. 1 senelik tahminlere göre 58,293 dolara yükselmesi beklenen CAKE’in, 5 senelik tahminlere göre ise 228,223 dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Wallet Investor, şu anda yapılacak 100 dolarlık bir yatırımın 2026 senesinde 1739,37 dolara kadar yükselebileceğini aktarıyor.

PancakeSwap (CAKE) Ne Zaman Çıktı?

PancakeSwap (CAKE), 2020 senesinin Eylül ayında çıktı. PancakeSwap’ın yerel tokeni olan CAKE, merkeziyetsiz borsa olan PancakeSwap’ın faaliyete geçmesiyle birlikte işlem görmeye başladı. CAKE, ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda 1 doların altındaydı. Şu anda ise 10 doların üstünde işlem görüyor. 30 Eylül 2020 tarihinde 6,704,237 dolarlık işlem hacmine sahip olan CAKE, şu anda dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

PancakeSwap (CAKE) Kurucusu Kim?

PancakeSwap (CAKE), anonim bir ekip tarafından kuruldu. Bu durum bazı yatırımcıları endişelendirse de merkeziyetsiz borsanın kullanımının güvenli olduğu söylenebilir. PancakeSwap, Binance Smart Chain tabanlı merkeziyetsiz bir borsadır. PancakeSwap ekibinde 14 kişinin bulunduğu ifade ediliyor. Öte yandan, söz konusu ekipte eski Binance çalışanlarının da yer aldığı belirtiliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu