Kripto Para Haberleri

Pandemi’nin Kripto Para Birimlerine Olan Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Coronavirüs veya COVID-19, insanlık tarihinde tahribat yarattı. Yaşadığımız bir felaketten daha az değil. Bu zamanda ayakta kalmak, hayatta kalmanın tek yolu gibi görünüyor. Pandemi birçok emtia ve varlığın değer kaybetmesine neden olurken, kripto para piyasası ise koronavirüse karşı bağışık bulundu.

Mart 2020’de yaklaşık 7000$’dan bugüne kadar 54.000 USD’nin üzerine çıkan Bitcoin, patladı ve tüm dünyayı şaşırttı.

Yatırımcılar servetlerini ikiye veya üçe katladı. Bazıları bir yılda milyonlar kazandı, bazıları Milyarder oldu. Bu küresel salgını kripto pazarının büyümesinin nedeni olarak düşünmek kesinlikle uygunsuz. Gerçeklere ve rakamlara bakmak ve her köşeyi analiz etmek önemlidir.

Öyleyse, COVID-19’un genel Kripto Pazarını nasıl etkilediğini görelim.

COVID-19’un Kripto Para Birimi Üzerindeki Olumlu Etkileri

kriptolar

Piyasanın oynaklığı kaçınılmazdır. Yine de insanlar, kripto pazarını kalabalık arasında çekici kılan kripto para birimi satın alıyordu.

● Mart 2020’de fiyatlar yarıya inerek 3.780 dolara kadar indi. O zamandan beri, Bitcoin pandemi de çok fazla zenginlik ve popülerlik kazandı.

● Duygular, Bitcoin’leri ve Altcoin’leri pompalayan ve mevcut birkaç rekoru geride bırakan çok fazla yükselişe geçti. Şu an itibariyle, Bitcoin’in piyasa değeri, kripto para piyasasının yarısını içeren ve 2 TN’nin üzerinde olan 1,1 TN’lik şaşırtıcı bir değere sahip.

● Diğer emtialar değer kaybederken, kripto para birimleri bu zor zamanlarda güvenilir bir varlık olduklarını kanıtlıyordu.

● Bu ölümcül salgına rağmen, Hindistan’daki Cryptocurrency borsaları işlerini ve rakamlarını genişletmeye devam etti. Ayrıca bu, Hindistan’da da yeni Bitcoin Borsalarının açılmasına yol açtı.

Aylar önce, RBI kripto para birimini yasaklamıştı, çünkü yasadışılık sebep buydu. Ancak kısa süre sonra Hindistan Yüksek Mahkemesi, bunların henüz düzenlenmediğini, ancak yasa dışı olmadığını belirterek yasağı kaldırdı.

Kripto para birimi üzerinde dönen tehdide rağmen, Hindistan’daki hacim, Hintli yatırımcılar tarafından tutulan jetonlara karşılık gelen 100 milyar rupiye kadar 8 milyon holdingdir.

Başlangıçta, spekülasyon analizi yatırımcıların kar elde etmelerine yardımcı oldu. Ancak zaman geçtikçe insanlar bunun daha güvenli ve daha güvenli bir değişim aracı olduğunu ve en kötü durumlarda güvenilir bir varlık olabileceğini anladı.

Hindistan’da WazirX gibi Cryptocurrency Exchange, CoinSwitchKuber işlerini büyütmeye başladı ve servetini ikiye katladı.

Hindistan’da yeni başlayanların Bitcoin’lere yatırım yapmasına ve ticaret yapmasına izin veren birkaç Bitcoin Borsası açıldı.

COVID-19’un Kripto Para Birimi Üzerindeki Olumsuz Etkileri

kripto paralar

Eh, hiçbir madeni para tek yüzlü değildir. Değer ve piyasa yükseldiyse, koronavirüs nedeniyle küçülen başka şeyler de olmalı.

● Gerçekten de hisse senetleri salgından bu yana arttı. Ancak bazı analistler bu ani yükselişin sonsuza kadar sürmeyeceğini düşünüyor. Bitcoinler, Altın ve Gümüş gibi güvenli bir liman olmaktan çok uzak.

● Hindistan’da kripto henüz belirsiz ve düzenlemeye tabi değil. Bu, kripto piyasasının başının üstünde dönen bu tehdidi yaşadığı için duyguların olumsuz bir not almasına yol açıyor.

● Bitcoin’ler henüz birçok ülkede bir norm olarak kabul edilmemiştir. Evet, hala ana akım, ancak bu beklenmedik salgın bazı ruh hallerini Crypto yatırımına karşı çevirdi.

Kripto para biriminin olumlu yanı, piyasanın güvenli bir liman ve güvenilir bir yatırım olarak hareket etmesidir.

Piyasa şu anda oldukça yeni. Bunun nedeni, pandemi sırasında değer ve düşüncenin artmasıydı. Ancak şimdiye kadar dolandırıcılık ve tasfiye sorunları olduğu için her an değerini kaybedebilir.

Sonuç hala bekleniyor. Yasallaştırılırsa, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilir ve kurallar lehine işlerse, dünyayı ciddi şekilde etkileyebilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu