Bitcoin Haberleri

Para Uzmanlarının Bir Kısmı Neden Bitcoin’e İnanmıyor?

ABONE OL:

Bazılarının geleneksel borsayı tarihe gömecek ve geleceğin yatırım aracı olacak dediği kripto paralar, bazıları tarafından ise güvenilmez ve tercih edilmemesi gereken bir varlık olarak lanse ediliyor. Hatta para uzmanlarının büyük bir kısmı hali hazırda yatırım yapmamakta ısrarcı davranıyorlar. Bu denli gündemde olan ve birçoklarının desteklediği kripto paralar neden onların nezdinde ilgi ya da kabul görmüyor? Gelin hep birlikte bu soruya detaylı bir şekilde yanıt verelim.

Karmaşık

Herhangi bir hükümet tarafından desteklenmeyen bir para birini ya da herhangi bir oluşumu küçük bir çocuğa, güvenilir diye anlatabilir misiniz? Ya da merkezi olmayan bir oluşuma ne kadar güvenebilirsiniz? Üstelik finans kurumu tarafından da desteklenmiyor ve dijital bir varlık olduğunu söylüyorsunuz.

İşte bu karmaşık durum güven sorununu da beraberinde getiriyor ve birçok para uzmanı sürekli olarak bu bahanelerin arkasına sığıyor. Haklı bulduğunuz taraflar elbette olacaktır ancak çağımızın dijital dünya olarak nitelendirdiği bir dönemdeyiz ve bu tür gelişmelere sırt çevirdiğimiz takdirde ne yazık ki gerilemeye devam edeceğiz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı yine mi düşecek? 11.400 dolara kadar düştü

Güvenilmez

Yine birçok ünlü para uzmanı dijital varlıkların güvenilmez olduğunu ifade ediyor. Yarın ne olacağını bilmediğim ya da ön göremediğim bir şey üzerine bahse girmem ya da yatırım yapmam diyenler de var. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de hükümetler tarafından desteklenmiyor olmasıdır. Ancak şöyle bir gelişmeden de bahsetmek gerekiyor: Artık yavaş yavaş birçok hükümet bu paraları kabul etmeye başlıyor ve hatta kendi dijital varlıklarını piyasaya sürmek isteyen hükümetlerin sayısı da bir hayli fazla. Güven sorunu kısa süre içerisinde ortadan kalkacak ve aslında daha legal bir çalışmaya imza atılacaktır.

Vergilendirme

Para kazanacaksam eğer vergimi de vermek istiyorum diyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Fakat bu sorun da yakın zamanda aşılacak ve düzenlemeler ile birlikte artık dijital varlık yatırımcıları da vergi ödeyecekler. Az öne de ifade ettiğimiz gibi konu daha legal ve yasalara uygun hale getirilecek güven aşılanacak.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu