Kripto Para Haberleri

Parabolik ralli yapan Binance Coin (BNB) en büyük 3. kripto para oldu!

Bugün parabolik ralli yapan Binance Coin (BNB) piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto parası Tether’i geçerek en büyük 3. kripto para oldu. BNB şu anda Bitcoin ve Ethereum’un hemen arkasından geliyor.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından ihraç edilen bir kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), tarihte ilk kez piyasa değeri açısından en büyük 3. kripto para olarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu yükseliş ile BNB’nin piyasa değeri, en büyük stabilcoin olan Tether’i (USDT) yaklaşık 6 milyar dolar geride bırakarak 39 milyar dolar seviyesine çıktı.

https://coinmarketcap.com

Binance Coin’de yeni rekor seviye 284 dolar oldu!

Binance Coin, son 24 saatte %33.43’lük bir artışla 257 dolardan işlem görüyor. Son yedi gün içinde ise BNB %104 değer kazandı. BNB’nin piyasa değerindeki son büyümenin yanı sıra, günlük işlem hacimlerinde de büyük bir artış var. Binance Coin’in ortalama günlük işlem hacmi, dün sadece 9 milyar dolardayken bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14 milyar dolara ulaştı.

Binance Coin’in piyasa değerine göre ilk 3 en büüyk kripto paranın arasında büyük bir yükselişin ardından geldi. Binance son günlerde XRP, Polkadot (DOT) ve Cardano’dan (ADA) daha iyi performasn gösterdi.

Binance-Coin-bnb

BNB’nin yükselişi, Binance Smart Chain tabanlı merkezi olmayan borsa olan PancakeSwap’ın başarısının ortasında geldi. Merkezi olmayan finans platformu, son haftalarda parabolik bir büyüme gördü ve dün işlem hacmine göre en büyük merkezi olmayan borsa olarak Uniswap’ı geride bıraktı. Dün PancakeSwap’ın ortalama günlük işlem hacmi 1,6 milyar dolar olarak kaydedildi. Uniswap’ın ise 1,2 milyar dolarlık ortalama günlük işlem hacmi vardı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Açıklama yaptı

Changpeng-Zhao-Binance

Binance CEO’su Changpeng Zhao BNB’nin sadece itibari para açısından değil, aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) açısından da tüm zamanların en yüksek seviyelerinie çıktığını belirtti.

Changpeng Zhao:

BNB başına 0,00001 BTC’den başlayarak son 3 buçuk yılda BTC’ye karşı 480 kat büyüdük. Her zaman BTC’den biraz daha hızlı büyümek hedefimiz olmuştur. Bitcoin’in üstesinden gelmek değil de BNB’nin biraz daha hızlı büyüdüğünü görmek istiyoruz. Aksi takdirde, sadece BTC satın almalıyız ve çalışmamalıyız.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu