Kripto Para Borsaları

Paribu Para Çekme

Paribu Hesabımdan Nasıl Türk Lirası Çekebilirim?

Paribu borsasında yer alan hesabınızdan Türk Lirası çekmek istiyorsanız “Cüzdan” menüsüne gitmeniz gerekiyor. Daha sonra burada bulunan “Türk Lirası” panelini kullanarak para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu Para Çekme

İlk olarak karşınıza çıkan sayfada “TL ÇEK” sekmesine tıklayın. IBAN bilgisini girdikten sonra ne kadar Türk Lirası çekmek istediğinizi yazın. Son olarak da kırmızı renkte olan “TL ÇEK” butonuna basın.

Paribu Para Çekme

Bütün bakiyenizi çekmek istiyorsanız yapmanız gereken şey ise şu: Gönderilecek TL bölümünün sağ tarafında yer alan “+” işaretine tıklayın. Böylece bütün bakiyenizin otomatik bir şekilde girildiğini göreceksiniz. IBAN bölümüne tıkladığınız zaman çıkan “+” işaretine basmanız durumunda da yeni bir IBAN numarası ekleyebilirsiniz.

Paribu Para Çekme

IBAN bilgilerinizi girerken “TR” ibaresini unutmayın. Aralarında boşluk olmayacak şekilde 26 haneli IBAN numaranızı girin. Para transferleri yalnızca şahsınıza ait vadesiz Türk Lirası hesaplarına gerçekleştirilebiliyor. Paribu borsasına üye olurken girdiğiniz ad ve soyad bilgilerinizi, para çekme esnasında alıcı bölümüne aynen girmeniz gerekiyor.

Mesai Saatleri Haricinde Para Çekebilir Miyim?

Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Türkiye Finans Bankası, Fibabanka ve Akbank hesaplarına Türk Lirası çekme işlemlerinizi istediğiniz bir zaman yani 7/24 gerçekleştirebilmeniz mümkün.

EFT işlemlerinde ise mesai saatleri haricinde Türk Lirası transferi yapılamıyor. Mesai saatleri haricinde yaptığınız EFT işlemleri, mesai saatleri başlayınca yerine getirilebiliyor. Bankalar arası ve 2,000 Türk Lirası’na kadar olan para çekme işlemleriniz, FAST kuralları doğrultusunda 7/24 yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Paribu Para Yatırma

Paribu Minimum Para Çekme Tutarı

Paribu borsasında minimum para çekme tutarı 10 TL olarak ifade ediliyor. Belirli bir miktar para çekmek için talimat verdiğinizi düşünelim. Kullanılabilir bakiyenizden bu miktar düşürülüyor. Talimatınızın iptal olması halinde söz konusu miktar, yeniden kullanılabilir bakiyenize ilave ediliyor. Para çekme talimatlarının takibi otomatik bir şekilde yapılıyor.

Paribu Para Çekme

Paribu Para Çekme Ücretleri

Paribu para çekme ücreti, kripto para birimleri arasında farklılık gösteriyor. Türk Lirası çekmek isteyen kullanıcılardan 3 TL alınıyor. Bitcoin (BTC) çekmek isteyenlerden 0,0005 BTC, Ethereum (ETH) çekmek isteyenlerden 0,004 ETH, XRP çekmek isteyenlerden 0,25 XRP alınıyor.

Avalanche (AVAX) çekmek isteyenlerden 0,0087 AVAX, Chiliz (CHZ) çekmek isteyenlerden 59 CHZ, Litecoin (LTC) çekmek isteyenlerden 0,001 LTC alınıyor. Diğer kripto para birimleri ile ilgili çekim ücretlerine bakmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Paribu Nedir?

Paribu Hesabımdan Farklı Bir Cüzdana Nasıl Bitcoin Çekebilirim?

Paribu borsasındaki Bitcoin hesabınızdan farklı bir yere Bitcoin çekimi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için “Cüzdan” menüsüne gitmeniz ve “Bitcoin” panelini kullanmanız gerekiyor.

Paribu Para Çekme

İlk olarak “BTC ÇEK” seçeneğine tıklayın. Bitcoin göndermeyi hedeflediğiniz cüzdan adresini “Alıcı Adresi” bölümüne girin. Ne kadar Bitcoin çekmek istediğinizi de “Çekmek İstediğiniz Miktar (BTC)” bölümüne girin.

Girdiğiniz bilgilerin doğru olup olmadığını gözden geçirin. Kırmızı renkte olan “Bitcoin Çek” butonuna basın. Bütün bakiyenizi çekmek istemeniz durumunda “+” işaretine tıklayabileceğinizi de unutmayın.

Paribu Para Çekme

Son olarak “Transferlerim” bölümüne gidin ve Bitcoin çekme işleminize ait olan TX kodunun yer aldığı bağlantıya tıklayın. Böylece işlemlerinizin takibini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Paribu Kimin?

Paribu Hesabımdan Farklı Bir Cüzdana Nasıl Ethereum Çekebilirim?

Paribu borsasında bulunan Ethereum hesabınızdan farklı bir yere Ethereum mu çekmek istiyorsunuz? Bunun için de “Cüzdan” menüsüne gitmeniz ve “Ethereum” panelini kullanmanız şart.

Paribu Para Çekme

“ETH ÇEK” sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza “Alıcı Adresi”, “Çekmek İstediğiniz Miktar (ETH)” ve “Açıklama” olmak üzere 3 farklı alan çıkacak. Ethereum göndermeyi düşündüğünüz cüzdan adresini “Alıcı Adresi” bölümüne girin. Ne kadar Ethereum çekmek istediğinizi ise “Çekmek İstediğiniz Miktar (ETH)” bölümüne yazın.

Adres ve miktar gibi bilgilerin doğru olup olmadığına mutlaka bakın. Son olarak da “Ethereum Çek” butonuna basın. Bütün bakiyenizi çekmek istemeniz halinde “+” işaretine tıklamanız gerekiyor.

Paribu Para Çekme

Ethereum çekme talimatını vermenizin ardından madenci onay sürecine geçilecek. “Transferlerim” bölümünde Ethereum çekme işleminize ait olan TX kodunun yer aldığı bağlantıya tıklayarak işleminizin takibini yapabilmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir: Paribu İletişim

Paribu Hesabımdan Farklı Bir Cüzdana Nasıl XRP Çekebilirim?

Paribu borsasında bulunan XRP hesabınızdan farklı bir yere XRP çekmek için de aynı adımları takip etmeniz gerekiyor. Borsanın ana sayfasında yer alan “Cüzdan” menüsüne gidin ve “Ripple” panelini kullanın.

Paribu Para Çekme

“XRP ÇEK” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza “Alıcı Adresi”, “Alıcı Destination Tag”, “Çekmek İstediğiniz Miktar (XRP)” ve “Açıklama” olmak üzere 4 farklı alan çıkacak. XRP göndermeyi hedeflediğiniz cüzdan adresini “Alıcı Adresi” alanına girin. Para transferi gerçekleştireceğiniz yerde bulunan TAG bilginizi de “Alıcı Destination Tag” bölümüne yazın.

TAG bilginizi yazmamanız durumunda alıcı borsa, para transferlerinin takibini yapamaz. Haliyle bu transferleri bakiyenizde göremezsiniz. Daha sonra ne kadar XRP çekmek istediğinizi de “Çekmek İstediğiniz Miktar (XRP)” alanına girin.

Paribu Para Çekme

Alıcı adresi, miktar ve TAG bilgilerinizin doğru olup olmadığına bakın. Son olarak “Ripple Çek” butonuna basın. Tüm bakiyenizi çekmek istemeniz durumunda “+” işaretine tıklayabilirsiniz. XRP çekme talimatınızı verir vermez madenci onay süreci başlatılacak. “Transferlerim” bölümüne gidin ve TX kodunun yer aldığı bağlantıya tıklayın. Bu şekilde transferinizin takibini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Paribu internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 50 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün