Kripto Para Borsaları

Paribu Para Yatırma

Paribu Hesabıma Nasıl Türk Lirası Yatırabilirim?

Paribu borsasında bulunan hesabınıza Türk Lirası yatırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok kolay. Bunun için Paribu borsasına üye olduktan sonra “Cüzdan” menüsüne gitmeniz ve “Türk Lirası Yatırma” panelini kullanmanız gerekiyor. “TL YATIR” seçeneğine tıkladıktan sonra banka havale veya EFT işlemlerinde yararlanacağınız bilgilerin bulunduğu bir sayfa açılacak.

Havale ve EFT işlemlerinde alıcı unvanının yanı sıra IBAN bilgilerini kullanacaksınız. Vadesiz ve bireysel Türk Lirası hesaplarınız aracılığıyla para transferlerinizi yapabilirsiniz. Hesabınızın bulunduğu bütün bankalardan EFT aracılığıyla transfer gerçekleştirmeniz mümkün.

Paribu Para Yatırma

Peki, “Alıcı/Unvan” bölümüne ne yazmanız gerekiyor? Söz konusu bölüme “Paribu Teknoloji Anonim Şirketi” ya da “Paribu Teknoloji A.Ş.” yazmalısınız. Türk Lirası yatırırken karşınıza çıkan IBAN bilgilerini gözden geçirin. Sadece ekranda gördüğünüz IBAN numarasına para transferi yapmanız önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir: Paribu İletişim

Yapı Kredi, Fibabanka, Vakıfbank, Ziraat Bankası ya da Akbank gibi bankalarda hesabınız bulunuyorsa Türk Lirası yatırma işlemlerinizi günün her saati gerçekleştirme imkânınız var. Başka bankalar aracılığıyla gerçekleştireceğiniz para transferleri EFT kapsamında değerlendirileceği için işlemlerinizi sadece bankaların mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz.

Paribu Para Yatırma

Hesabınızın bulunduğu banka ile “Türk Lirası Yatırma” panelinde karşınıza çıkan bankanın aynı olması ve havale gerçekleştirebilmeniz durumunda Paribu borsasında bulunan hesabınıza istediğiniz bir zamanda Türk Lirası yatırabilmeniz mümkün.

Yalnızca kendinize ait banka hesaplarınızdan Türk Lirası yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. ATM ile yapılan para transferleri kabul edilmiyor çünkü bu şekilde gönderici bilgileri doğrulanamıyor. Banka şube gişelerinden veya kredi kartı üzerinden gerçekleştirilen para transferleri kabul edilmiyor. Öte yandan, birden fazla kişinin kullandığı banka hesapları ya da şirket hesapları üzerinden gerçekleştirilen para transferleri de onaylanmıyor.

Paribu Minimum Para Yatırma Miktarı Var Mı?

Paribu borsasında minimum para yatırma miktarı gibi bir durum söz konusu değildir. Yani borsada bulunan hesabınıza dilediğiniz miktarda para yatırabiliyorsunuz. Ayrıca, Paribu borsasında para yatırma ücreti de yoktur. Hesabınıza kripto para birimleri veya Türk Lirası ile gerçekleştireceğiniz yatırımlardan hiçbir şekilde komisyon alınmıyor.

Yatırdığım Para Neden Paribu Hesabıma Geçmiyor?

Paribu kullanıcılarından bazıları, yatırdıkları paranın borsada bulunan hesaplarına bir türlü geçmemesi veya çok uzun bir süre sonra geçmesi nedeniyle tepki gösteriyor. Sosyal medya platformlarında konu ile ilgili yazılmış birçok şikâyetin var olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Paribu Şikâyet

Paribu Destek Birimi, “Türk Lirası Yatırma” ekranında yer alan kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirilen para transferlerinin otomatik bir şekilde kullanıcı hesaplarına yansıtıldığını dile getiriyor. Paribu Destek Birimi tarafından yapılan açıklamaya göre, havale ile gerçekleştirilen para transferleri kısa bir süre içerisinde yerine getirilirken, EFT ile gerçekleştirilen para transferleri ise sadece bankaların çalışma saatlerinde yerine getiriliyor.

Başka kişiye ait bir banka hesabı aracılığıyla para transferi gerçekleştirmeniz, Alıcı/Unvan bölümüne “Paribu Teknoloji Anonim Şirketi” ya da “Paribu Teknoloji A.Ş.” yazmayı unutmanız, ATM ve banka şubeleri vasıtasıyla para transferi yapmanız, kredi kartınız üzerinden para transferi gerçekleştirmeniz, ortak banka hesabı ya da şirket hesabı üzerinden para transferi yapmanız Paribu borsası tarafından kabul edilemeyen durumlardır. Yani söz konusu durumlarda para transferleriniz hiçbir şekilde yerine getirilemiyor.

Paribu Para Yatırma

Paribu Hesabıma Nasıl Bitcoin Yatırabilirim?

Paribu borsasında yer alan hesabınıza Bitcoin (BTC) yatırmak istiyorsanız “Cüzdan” menüsüne gidin. Buradan “Bitcoin” seçimini yapın. “BTC YATIR” butonuna tıklayın. Hesabınıza tanımlı BTC cüzdan adresinizi QR kodunu tarayıp kopyalamanız mümkün. Adres kopyalama butonunu kullanarak da bunu yapabilirsiniz.

Paribu Para Yatırma

Paribu borsasındaki hesabınıza Bitcoin yatırırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Mesela yatırım adresinizin kesinlikle doğru bir şekilde yazılmış olması gerekiyor. Cüzdan adresinizin doğru olup olmadığını birkaç kez gözden geçirmeniz öneriliyor.

Paribu Para Yatırma

Hesabınıza Bitcoin yatırdıktan sonra “Transferlerim” seçeneğine tıklayabilir ve para transferinizin onaylanıp onaylanmadığını görebilirsiniz.

Paribu Hesabıma Nasıl Ethereum Yatırabilirim?

Paribu borsasında yer alan hesabınıza Ethereum (ETH) yatırmak istiyorsanız “Cüzdan” menüsüne gidin ve “Ethereum” seçimini yapın. “ETH YATIR” sekmesine tıklayın. Hesabınıza tanımla ETH cüzdan adresinizi kopyalamanız gerekiyor. Bunun için QR kodunu tarayabilir ya da adres kopyalama butonunu kullanabilirsiniz.

Paribu Para Yatırma

Paribu borsasında yer alan hesabınıza Ethereum yatırırken yatırım adresinizi doğru bir şekilde girmeniz önem arz ediyor. Para transferi yaparken cüzdan adresinizin doğru olup olmadığından emin olmanız gerekiyor.
Ethereum yatırma işlemini gerçekleştirdikten sonra “Transferlerim” seçeneğine tıklayıp para transferinize onay verilip verilmediğine bakabilirsiniz.

Paribu Para Yatırma

Paribu Hesabıma Nasıl XRP Yatırabilirim?

Paribu borsasında yer alan hesabınıza XRP yatırmak da çok kolay. “Cüzdan” menüsüne gidin. Buradan “Ripple” seçimini yapın. “XRP YATIR” seçeneğine tıkladıktan sonra hesabınıza tanımlı XRP cüzdan adresinizi kopyalayın. Bunun için adres kopyalama butonuna basın ya da QR kodunu tarayın.

Paribu Para Yatırma

Borsadaki hesabınıza XRP yatırırken dikkat etmeniz gereken bir husus var. Yatırım adresinizin yanı sıra kesinlikle TAG bilgisini de yazmalısınız. Söz konusu bilgi tamamen şahsınıza ait oluyor. Para transferi esnasında “Destination Tag” bölümüne TAG bilgisini yazmamanız veya yanlış yazmanız durumunda gönderim takibi gerçekleştirilemiyor. Sonuç olarak Paribu borsası tarafından para transferiniz de yerine getirilemiyor.

Paribu Para Yatırma

XRP yatırma işlemi sırasında TAG bilgisinin ve cüzdan adresinin doğru olup olmadığından emin olun. Bu işlemin ardından “Transferlerim” bölümüne gidin ve para transferinizin onaylanıp onaylanmadığına bakın.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 150 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün