Anasayfa Rehber Parrot Finance (PRT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Parrot Finance (PRT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

Parrot Finance nedir? Projenin faydaları nelerdir? PRT fiyat tahminleri, uzman yorumları, analizler ve daha fazlası burada...

Parrot Finance (PRT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?
Hızlı İçerik

Parrot Finance (PRT) Coin Nedir?

Parrot Finance (PRT), Solana blok zinciri üzerine kurulmuş bir merkeziyetsiz finans ağı olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu ağ, PAI olarak adlandırılan bir sabit coin, gözetimsiz lending piyasası ve sanal otomatik piyasa yapıcı (vAMM) içeriyor. Bunların hepsi tek bir problemi çözüme kavuşturmak üzere tasarlanan kullanım durumlarıdır. O problem de merkeziyetsiz finans sistemlerinde kilitli değerin erişilebilir hale getirilmesidir.

Günümüzde yüzlerce merkeziyetsiz finans sisteminde kilitlenen milyarlarca dolarlık değer, getiri üreten farklı tokenlere dönüştürülüyor: Uniswap gibi LP (likidite sağlayıcı) tokenler ya da AAVE gibi faiz getiren tokenler… LP tokenleri için fazla kullanım durumu bulunmuyor. LP tokenleri olarak merkeziyetsiz finans sistemlerinde kilitlenen değere erişim sağlanamıyor. Bunun nedeni ise risklerin belirsiz olması ve hesap birimlerinin de hiçbir şekilde insan tüketimine uygun olmaması olarak ifade ediliyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Ne İşe Yarar?

Parrot Finance (PRT), LP tokenlerinde kilitli değeri erişilebilir kılmayı hedefliyor. Söz konusu protokol, LP tokenleri tarafından teminatlandırılmış bir likidite ve lending ağı yaratarak, söz konusu hedefine ulaşmak istiyor.Parrot Finance protokolünün planında şunlar yer alıyor:

 • Teminat olarak LP tokenleri tarafından desteklenen PAI sabit coinlerinin oluşturulması. Bu, birbirinden farklı LP tokenlerine sahip olan kişilerin, birbirleriyle işlem yapmalarını daha kolay bir hale getirmek için ortak bir hesap birimi oluşturuyor.
 • Teminat olarak LP tokenlerinin kullanılmasıyla Parrot Lending piyasasının yaratılması. Bu, LP tokenlerine sahip olan kişilerin, söz konusu tokenlerin kilitli değerlerine erişim sağlamalarına imkân tanıyor.
 • Ortak hesap birimi olarak PAI sabit coininin kullanılması ile marj ticareti ürünü (vAMM/sanal otomatik piyasa yapıcı) oluşturulması. Bu da Parrot topluluğunun ücret toplamasına olanak sağlıyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Nasıl Alınır?

Parrot Finance (PRT) alımı için MEXC Global, Gate.io ve AEX gibi kripto para borsalarını tercih edebilirsiniz. MEXC Global borsası üzerinden PRT satın alabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 1. MEXC Global borsasındaki hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfanın sol üst tarafında bulunan “Markets” seçeneğine tıklayın.
 3. Arama çubuğuna “PRT/USDT” işlem çiftini yazın ve üzerine tıklayın.
 4. Açılan sayfada alım-satım bölümünü göreceksiniz. Satın almak istediğiniz PRT miktarını yazın. Daha sonra yeşil renkteki “Al PRT” butonuna basın.
 5. Bu şekilde PRT alım işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Yani MEXC Global borsası üzerinden çok kolay bir şekilde PRT satın almanız mümkün.

Parrot Finance (PRT) Coin Güvenilir mi?

Parrot Finance (PRT), Solana blok zinciri üzerine kurulmuş bir merkeziyetsiz finans ağı olduğu için güven veriyor. Bunun nedeni de Solana blok zincirinin ölçeklenebilir ve güvenilir olması ile açıklanıyor. Parrot Finance ekibi, söz konusu protokolü daha kullanışlı bir hale getirmek istiyor. Ekip, Parrot Finance protokolünü Solana ekosisteminde olumlu bir güce dönüştürmeyi hedefliyor.

Solana blok zincirinin düşük maliyetli ve yüksek verimli işlemleri sayesinde ekosisteme daha fazla kullanıcının kazandırılabileceğine inanan ekip, projenin yol haritasını da ayrıntılı bir şekilde açıklıyor. Parrot Finance, aynı zamanda Mercurial Finance, Saber HQ, Port Finance, Marinade Finance, GenesysGo, Grape Protocol, Orca, Mango Markets, Serum, Solyard Finance, Solrise Finance ve Sonar Watch gibi ortaklara sahip.

Parrot Finance (PRT) Coin Hangi Borsada?

Parrot Finance (PRT) şu anda Gate.io, AEX ve MEXC Global borsalarında yer alıyor. Gate.io borsasında PRT/ETH ve PRT/USDT işlem çiftleri bulunuyor. MEXC Global ve AEX borsalarında ise yalnızca PRT/USDT işlem çifti sunuluyor. Söz konusu kripto para biriminin ilerleyen süreçte farklı borsalarda da listelenmesi bekleniyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Geleceği 2021

Parrot Finance (PRT) geleceği 2021 yılında nasıl olacak? Merkeziyetsiz borsa teklifi sürecinde iki round da sona erdi. Bütün katılımcıların PRT tokenlerini talep edebilecekleri ifade edildi. Diğer yandan, likiditeyi kolaylaştırmak için Serum’da resmî bir PRT/PAI çiftinin oluşturulacağı bildirildi. Merkeziyetsiz borsa teklifinden sonra PRT ile ilgili olumsuz yorumlar yapılmaya başlandı. Ekibin ön satıştan sonra fiyatı düşürdüğü ve ön satışa katılanların para kaybettikleri aktarıldı. Bundan sonraki süreçte PRT fiyatının nasıl bir seyir izleyeceği ise henüz bilinmiyor.

Merkeziyetsiz borsa teklifi sürecinde toplam PRT arzının toplam yüzde 10’u açık artırmaya çıkarıldı. İlk round 14 Eylül 2021 tarihinde başlarken, toplam PRT arzının yüzde 8’i yani 1,680,000,000 PRT tokeni açık artırmaya çıkarıldı. Bu aşamada PRT fiyatı 0,041208 dolar olarak açıklandı. İkinci round 16 Eylül 2021 tarihinde başlarken, toplam PRT arzının yüzde 2’si yani 420,000,000 PRT tokeni açık artırmaya çıkarıldı. Bu aşamada PRT fiyatı 0,037010 dolar olarak duyuruldu.

Merkeziyetsiz borsa teklifi sürecinde katılımcıların, fiyat belirlemek için IDO havuzuna USDC katkısında bulundukları ve söz konusu katılımcılara da havuza koydukları USDC miktarına bağlı olarak PRT tokenlerinin dağıtıldığı biliniyor. Merkeziyetsiz borsa teklifi süreci, dolaşımdaki ilk PRT arzının yüksek bir yüzdesinin Parrot topluluğuna verilmesi amacıyla tasarlanırken, PRT tokenlerinin hem topluluk yönetişimine giden yolu açacağı hem de protokol içerisinde faydalı hizmetler sunan üretken bir varlık olacağı ifade ediliyor.

1 Parrot Finance (PRT) Kaç TL?

1 Parrot Finance (PRT) şu anda 0,210746 TL seviyesinde. PRT fiyatında son 24 saat içerisinde ciddi bir düşüş gerçekleşti.

Uzmanlardan Parrot Finance (PRT) Coin Yorumları

Uzmanlardan Parrot Finance (PRT) yorumlarına baktığımızda, PRT tokenlerinin protokole hizmet sunacak bir utility tokeni olmasının yanı sıra bir yönetişim tokeni olduğuna da dikkat çekiliyor. PRT sahiplerinin, Parrot Finance protokolünün gelişimini sürdürecekleri ve yönlendirecekleri belirtiliyor.

PRT sahiplerine harcadıkları çaba ve ayırdıkları zaman karşılığında teşvikler dağıtılacağına işaret eden uzmanlar, şu anda düşüşe geçen PRT fiyatının CoinMarketCap listelemesinin ardından yükselebileceğini dile getiriyor. Bu durumda PRT fiyatının ilerleyen süreçte toparlanacağına inanılıyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Kimin?

Parrot Finance (PRT) ekibinin başında kimin yer aldığı bilinmiyor. Solana blok zincirinin üzerinde Parrot Finance’i hayata geçiren ekip, merkeziyetsiz finansın “çok önemli bir fırsat olduğuna” inandıklarını ve söz konusu protokolü uzun vadede geliştirmeyi hedeflediklerini dile getiriyor. Protokolü daha kullanışlı bir duruma getirmek isteyen ekip, hızlı bir şekilde hareket etmeye, idareli olmaya ve havalı şeyler üretmeye devam edeceklerini aktarıyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Parrot Finance (PRT) Coin Hangi Ülkenin?

Parrot Finance (PRT), herhangi bir ülkeye veya hükûmete bağlı olarak geliştirilmedi. Bu nedenle PRT’nin de herhangi bir ülkeye ait olduğunu söylemek doğru olmaz.

Parrot Finance (PRT) Coin Alınır mı?

Parrot Finance (PRT), Solana blok zincirinde üretilmiş ve umut vadeden protokollerden biri. Solana DeFi ekosisteminde likiditeyi ve verimliliği artırmanın temelini atan Parrot Finance, likidite ve lending ağı oluşturmak için yola çıkarken, ilk adımı kendi sabit coinleri olan PAI ile atıyor. PAI, birden fazla teminat türünde alınan riskleri merkezi hale getirdiği için kritik bir bileşen olarak görülüyor. PAI, bu şekilde risklerin hafifletilmesini sağlıyor.

Tokenlerin değiştirilebilir doğası ve merkeziyetsiz finansın sağladığı birleştirilebilirlik, desteklenen varlıkların Solana’ya özgü olması gerekmediği anlamına geliyor. Tokenler, Ethereum gibi herhangi bir blok zincirinden güvenli bir şekilde köprülenebilirler ve Solana blok zincirinin yüksek performanslı altyapısının sunduğu yeni imkânlardan faydalanmak amacıyla Parrot Finance protokolüne yatırılabilirler.

Parrot Finance, favori farm ve havuzları sadece Ethereum’da bulunabileceğinden, kullanıcıların yerel ETH/BTC/Altcoin tokenleri arasında köprü kurmak istemeyebileceklerini tahmin ediyor. Protokol, yerel tokenleri köprülemenin fırsat maliyeti ile karşı karşıya kalınmaması için LP tokenlerini kabul ederek bu problemin üstesinden gelmeye çalışıyor. Bu da LP tokenlerindeki kilitli değerden faydalanan kullanıcıların, asıl yatırımlarından daha fazla değer elde etmelerini sağlıyor.

Parrot Finance, bu bakımdan geleceği parlak bir proje olarak kabul ediliyor. Fakat ön satıştan sonra PRT fiyatında gerçekleşen hızlı düşüş, projenin Discord ve Telegram kanallarında paniğe neden olmuş gibi görünüyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Madenciliği

Parrot Finance (PRT) protokolü, kullanıcılara staking imkânı sunuyor. SOL tokenlerini stake etmek, Solana ağının güvenliğini sağlamanın ayrılmaz bir parçası olarak görülüyor. Kullanıcılar, 2 farklı seçeneğe sahip oluyor. Söz konusu seçeneklerden ilki, kullanıcıların belirli bir doğrulayıcıyı seçebilmesi iken, ikinci seçenek ise kullanıcıların alternatif olarak likidite stake havuzu seçebilmesidir.

Parrot Finance protokolünün stake havuzu, SOL tokenlerinin kullanıcılar tarafından bir havuza devredilmesine imkân tanıyor. Havuzda bulunan hisse de farklı doğrulayıcılara dağıtılıyor. Parrot Finance’in stake havuzu tokenleri, “prtSOL” olarak adlandırılıyor. Hemen prtSOL almak için SOL tokenlerinizi Parrot Stake Pool’a yatırmanız gerekiyor.

Stake havuzu yöneticisi, yatırılan SOL tokenlerini doğrulayıcılara devretmekten sorumlu oluyor. Stake havuzlarının en büyük dezavantajı, kullanıcıların stake edilmiş SOL tokenlerini çekmeden önce dönem sonunu beklemek zorunda kalmalarıdır. Sürecin sonunda orijinal SOL miktarı ile blok ödülleri alınıyor.

Staking için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 • Hemen prtSOL almak için Parrot Stake Pool’a SOL tokenlerinizi yatırın. “Deposit to pool” butonuna tıklayın.
 • Yatırmak istediğiniz SOL miktarını girin. prtSOL değeri, stake havuzunda blok ödülleri biriktikçe artacaktır. Yani zaman içerisinde aynı miktarda SOL için biraz daha az prtSOL alacaksınız.
 • Havuza katılmanın başka bir yöntemi ise daha önce stake ettiğiniz SOL tokenlerini başka bir doğrulayıcı ile kullanmaktır. Aktif bir stake hesabı ile herhangi bir stake havuzuna katılabilir ve anında prtSOL sahibi olabilirsiniz. “Staking Accounts” altında aktif hale getirilmiş stake hesapları bulunuyor. Dilediğiniz hesabın yanındaki “Transfer to pool” butonunu etkinleştirin.
 • SOL tokenlerinizi geri almak mı istiyorsunuz? Bunun için ayrılmak istediğiniz stake havuzunu seçin ve “Withdraw” butonuna basın.
 • SOL olarak geri almak istediğiniz prtSOL miktarını yazın. Şimdi SOL yerine “stake hesabı” almış olacaksınız. Stake edilmiş SOL tokenlerinizi alabilmek için öncelikle yetki devrini geri almanız gerekiyor.
 • Steaking.io, Solflare ya da Phantom üzerinden stake hesaplarınızı yönetebilirsiniz. Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olduğu için “Steaking.io” tavsiye ediliyor. Yetkisini iptal etmek istediğiniz stake hesabını bulun. Mevcut dönemin sonunda SOL tokenlerinizi cüzdanınızda göreceksiniz.

Parrot Finance (PRT) Coin Projesi

Parrot Finance (PRT) üzerinde bir kullanıcının yolculuğunu gözden geçireceğiz.

Adım 1: Para basın

Bunu Maker 2.0 olarak düşünün. Parrot Finance, SOL, BTC ve ETH tokenlerinin yanı sıra aBTC ve ibETH gibi faiz getiren tokenleri, stETH ve stSOL gibi staking türevlerini ve PAI olarak adlandırılan sabit coinleri basmak için LP tokenlerini kabul ediyor. Bu, esasen kullanıcıların yalnızca PAI sabit coinlerini ödünç alabilecekleri gözetimsiz bir varlık piyasasıdır. Kullanıcılar, desteklenen tokenlerden herhangi birini Parrot Finance protokolüne yatırdıkları ve PAI bastıkları zaman söz konusu tokenlerde bulunan dolar değerini etkin bir şekilde açmış oluyorlar.

Adım 2: Kazanın

Parrot Finance, SOL, ETH, BTC ve USDC gibi yerel tokenleri likidite madenciliği stratejilerine otomatik bir şekilde dağıtarak verimliliği iyice artıracak ve kullanıcıların yatırdıkları varlıklardan ekstra gelir elde etmelerini sağlayacaktır. LP tokenlerinden herhangi biri LM (likidite madenciliği) havuzlarına yatırılabilir. Böylece kullanıcılar, herhangi bir LM programından yararlanabilir.

Adım 3: Yatırım yapın

Kullanıcılar, sahip oldukları likit PAI sabit coinlerinden farklı kullanım durumları için faydalanabilir. Kullanıcılar, PAI varlıklarını sabit coin havuzuna yatırarak getiri elde edebilirler. Söz konusu kullanıcılar, ayrıca vadeli işlem platformlarında PAI sabit coinlerini teminat olarak kullanarak piyasa riskinden korunabilirler.

Parrot Finance (PRT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Parrot Finance (PRT) Coin Kaç Adet?

CoinGecko, Parrot Finance (PRT) toplam arzına 2,232,013,358 PRT olarak yer veriyor. Şu ana kadar oluşturulmuş token miktarından, yakılan yani dolaşımdan kaldırılan token miktarının çıkarılması ile toplam arz hesaplanıyor. PRT maksimum arzı ise 21,000,000,000 PRT ile sınırlandırılıyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Neden Düşüyor?

Parrot Finance (PRT) ekibi, ön satıştan sonra fiyatı düşürdü. Bu da ön satışa katılanların para kaybetmesine neden oldu. PRT fiyatındaki fark edilebilir düşüş, katılımcıları endişelendirmeye devam ediyor. PRT merkeziyetsiz borsa teklifine girenler, zararına satış yaptıklarını dile getiriyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Kaç Dolar Olur?

Parrot Finance (PRT) fiyatının CoinMarketCap listelemesi ile yükseleceği düşünülüyor. Şu anda 0,02425575 dolar seviyesinde olan PRT fiyatının kaç dolar olabileceğine dair kısa veya uzun vadede herhangi bir tahminde bulunmak zor.

Parrot Finance (PRT) Coin Yorumları

Parrot Finance (PRT) ile ilgili sosyal medya platformlarında yapılan yorumlara baktığımızda, protokolün staking sistemi ile ilgili kafa karışıklığı yaşandığını görüyoruz. Kullanıcılardan biri, SOL tokenlerini verip prtSOL aldığını, SOL tokenlerini stake ya da farm ettiğini ancak PRT tokenlerinin bu işin neresinde olduğunu anlayamadığını soruyor. Söz konusu kullanıcı, her şeyi PRT satın almadan yapabildiğine dikkat çekerek, insanların bu şekilde PRT satın almaya ihtiyaç duymayacaklarını belirtiyor.

Parrot Finance merkeziyetsiz borsa teklifine dâhil olan kişiler, fiyat düşüşünden şikâyetçi. Birçok kişi, zararına satış yaptıklarını ifade ederek duruma tepki gösteriyor. Telegram kanalına katılan çoğu kişi, şimdiki PRT fiyatının neden IDO fiyatından daha düşük olduğunu soruyor. Bu konuda Parrot Finance tarafından net bir açıklama yapılması bekleniyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Parrot Finance (PRT) hakkında şu ana kadar Ekşi Sözlük’te herhangi bir başlık açılmadı. Başlık açılır açılmaz yorumları buradan aktaracağız.

Parrot Finance (PRT) Coin Grafiği

CoinGecko verilerine göre, Parrot Finance (PRT), tüm zamanların en yüksek seviyesini 19 Eylül 2021 tarihinde 0,033831 dolar ile kaydetti. Tüm zamanların en düşük seviyesi ise 20 Eylül 2021 tarihinde 0,023581 dolar olarak kayıtlara geçti. PRT fiyatı şu anda 0,024255 dolar seviyesinde. Proje henüz çok yeni. Zaman içerisinde PRT grafiği ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere yer vereceğiz.

Parrot Finance (PRT) Coin Piyasa Değeri

Parrot Finance (PRT) piyasa değeri ile ilgili şu anda herhangi bir veri bulunmuyor. Piyasa değeri, herhangi bir kripto para biriminin dolaşımdaki arzının toplam piyasa değerini gösteriyor. PRT piyasa değeri ile ilgili bir açıklama yapıldığı zaman paylaşacağız.

Parrot Finance (PRT) Coin İşlem Hacmi

Parrot Finance (PRT) 24 saatlik işlem hacmi 3,128,687 dolar olarak ifade ediliyor. PRT işlem hacmi ile ilgili verileri buradan güncelleyeceğiz.

Parrot Finance (PRT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Parrot Finance (PRT) Coin Fiyatı 2021

Parrot Finance (PRT) IDO (merkeziyetsiz borsa teklifi) fiyatı ilk round sırasında 0,041208 dolar iken, ikinci round sırasında 0,037010 dolar oldu. Parrot Finance (PRT) fiyatı şu anda 0,024255 dolar seviyesinde.

Parrot Finance (PRT) Coin Toplam Arzı

Parrot Finance (PRT) toplam arzı 2,232,013,358 PRT olarak ifade ediliyor. Toplam PRT arzının yüzde 10’u merkeziyetsiz borsa teklifi sürecinde açık artırmaya çıkarıldı.

Parrot Finance (PRT) Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Parrot Finance (PRT) tüm zamanların en yüksek fiyatı aslında merkeziyetsiz borsa teklifi sırasında 0,041208 dolar ile kaydedildi. Fakat merkeziyetsiz borsa teklifinden sonrasını göz önünde bulunduracak olursak, PRT, 19 Eylül 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine 0,033831 dolar ile ulaştı.

Parrot Finance (PRT) Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

Parrot Finance (PRT) tüm zamanların en düşük fiyatını 20 Eylül 2021 tarihinde kaydetti. PRT, söz konusu tarihte 0,023581 dolara kadar geriledi.

Parrot Finance (PRT) Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Parrot Finance (PRT), LP (likidite sağlayıcı) tokenler tarafından teminatlandırılmış bir likidite ve lending ağı oluşturmak istiyor. Böylece söz konusu tokenlerdeki kilitli değeri erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Parrot Finance protokolünün stake havuzu tokenlerine “prtSOL” deniliyor. Hemen prtSOL almak için Parrot Stake Pool’a SOL tokenlerinizi yatırmanız gerekiyor. Parrot Finance, prtSOL ile birlikte staking deneyimini geliştiriyor. Bu bakımdan Parrot Finance eşsiz hale geliyor.

Parrot Finance (PRT) Ağ Güvenliği

Parrot Finance (PRT), Solana blok zinciri üzerinde kurulduğu için güvenli bir protokol olarak değerlendiriliyor. Solana blok zincirinin güvenli, hızlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri olduğunu biliyoruz. Öte yandan, SOL tokenlerinin stake edilmesi de Solana ağ güvenliğinin ayrılmaz bir parçası olarak görülüyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Nereden Satın Alınır?

Parrot Finance (PRT) satın almak için Gate.io, MEXC Global ve AEX borsalarını kullanabilirsiniz. PRT, ilerleyen süreçte farklı kripto para borsalarında da listelenecektir.

Son Dakika Güncel Parrot Finance (PRT) Coin Haberleri

Saber, Parrot Finance ile ortaklığını duyurdu

Saber, Solana blok zinciri üzerine kurulmuş bir merkeziyetsiz finans ağı olan Parrot Finance ile ortaklığını ilan etti. Parrot Finance ekibi, Alameda Research, Sino Global Capital ve diğer önde gelen yatırımcılardan 5 milyon dolar değerinde tohum yatırımı topladı. Kısa bir süre önce Solana blok zincirine özgü kripto teminatlı bir sabit coin olan PAI piyasaya sürüldü.

Kullanıcılar, artık Saber’in düşük slipajlı StableSwap otomatik piyasa yapıcısını (AMM) kullanarak PAI alım-satımı yapabilecekler. Kullanıcılar, aynı zamanda PAI-USDC havuzuna likidite sağlayarak işlem ücretlerinden gelir sağlayabilecekler. Söz konusu kullanıcılar, PAI, USDT ve USDC gibi sabit coinler arasında sıkıntısız bir şekilde işlem yapma imkânına da sahip olacaklar.

Saber kurucu ortağı Dylan Macalinao, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Saber, PAI sabit coinine likidite ve erişim sağlamaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyor. Parrot Finance protokolünün Saber likidite sağlayıcıları için ek değer sağlayabileceği yollar geliştirerek ortaklığımızı devam ettirmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Parrot Finance (PRT) Coin Analizleri

Parrot Finance (PRT) ile ilgili yapılan analizlere bakacak olursak, söz konusu protokolün yol haritasını başarılı bir şekilde yürütmek için doğru bir vizyona ve uzmanlığa sahip olduğuna inanılıyor. Parrot Finance protokolünün, bir bütün olarak merkeziyetsiz finans ortamının verimliliğini ve birleştirilebilirliğini optimize etmede itici bir güç haline geleceği düşünülüyor.

Protokolün çok zincirli yaklaşımının, şu anda LP tokenlerindeki değeri açığa çıkarmak için geçerli bir alternatife sahip olmayan DeFi kullanıcılarının desteğini alma kapasitesi bakımından güçlü olduğu ifade ediliyor. Bunun en nihayetinde Solana ekosistemine daha fazla değer kazandırması ve daha geniş bir kitleyi yüksek performanslı bir blok zincirinin faydaları ile karşı karşıya bırakması bekleniyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Fiyat Tahminleri

Parrot Finance (PRT) fiyatının IDO (merkeziyetsiz borsa teklifi) fiyatının altına düştüğünü ve IDO alıcılarının genel olarak tepki gösterdiğini fark ediyoruz. Analistler, CoinMarketCap listelemesinden sonra PRT fiyatının yükselebileceğini aktarıyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Ekibi

Parrot Finance (PRT) ekibi, protokolün kullanıcı tabanını ve TVL’yi (Kilitlenen Toplam Değer) büyütebilecek özellikleri yineleme konusunda bir geçmişe sahip olduklarını dile getiriyor. Söz konusu ekip, Parrot Finance protokolünü daha kullanışlı bir duruma getirebileceklerini aktarıyor.

Ekip, aynı zamanda protokolün, Solana ekosisteminde pozitif bir güç almayı sürdüreceğine dikkat çekiyor. Merkeziyetsiz finansı önemli bir fırsat olarak gören ekip, Parrot Finance protokolünü uzun vadede geliştirebileceklerini düşündüklerini ve şu ana kadar aldıkları desteğin de bu düşüncelerine güç kazandırdığını belirtiyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Twitter Adresi

Parrot Finance (PRT) Twitter adresi şu şekilde: https://twitter.com/gopartyparrot 

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Parrot Finance projesi ile ilgili son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Parrot Finance (PRT) Coin 2021’de Ne Olur?

Parrot Finance (PRT) protokolünün kat etmesi gereken uzun bir yol bulunuyor. Parrot IDO, 10 yıllık yolculukta ileriye doğru atılmış bir adım olarak görülüyor. Solana ekosistemi için heyecan verici bir proje olarak tanımlanan Parrot Finance, merkeziyetsiz finans sisteminin hep birlikte harika bir hale getirilebileceğini savunuyor. PRT fiyatının; 2021 yılının sonuna kadar CoinMarketCap listelemesi, yeni borsalarda işlem görmesi ve yeni ortaklıklar kurulması durumunda yükselebileceğini biliyoruz.

Parrot Finance (PRT) Coin Projesinin Faydaları

Parrot Finance (PRT) projesinin faydalarına göz atalım. LP tokenleri olarak merkeziyetsiz finans sisteminde kilitli değere erişim sağlanamıyor çünkü riskleri belirsiz oluyor. LP tokenleri tarafından teminatlandırılmış bir likidite ve lending ağı oluşturmak isteyen Parrot Finance, LP tokenlerindeki kilitli değeri erişilebilir duruma getirmek için çaba harcıyor.

Solana DeFi ekosistemindeki likiditeyi ve verimliliği yükseltmenin temelini atan Parrot Finance, birden fazla teminat türünde alınan riskleri merkezi hale getiriyor. Böylece risklerin azalması konusunda önemli bir bileşen haline geliyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Neden Yükseliyor?

Parrot Finance (PRT) fiyatı, merkeziyetsiz borsa teklifi fiyatından daha düşük bir seviyeye kadar geriledi. PRT fiyatının şu ana kadar yükselişten ziyade düşüş gösterdiğini fark ediyoruz. CoinMarketCap listelemesi yatırımcılar tarafından heyecanla bekleniyor. Bu durumun PRT fiyatında yükselişi de beraberinde getireceğine inanılıyor. Farklı kripto para borsalarında işlem görmeye başlayınca PRT fiyatının yükselişine tanıklık etmemiz mümkün olacaktır. Yeni iş birlikleri ve ortaklıklar da PRT fiyatını olumlu yönde etkileyecektir.

Parrot Finance (PRT) Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

Parrot Finance, sabit coin sunan protokollerin mücadele ettiği ortak problemler ile yüzleşebilir. PAI sabit coininde gerçekleşmesi muhtemel “de-pegging” (para biriminde daha önce oluşturulmuş bir sabitleyicinin kaldırılması) ciddi sonuçlara neden olabilir.

PAI değerinin artması durumunda PAI cinsinden tüm borçlanmaların değeri de artacak. Her borç pozisyonu için teminatlandırma oranı ise önemli ölçüde düşecek. PAI değerinin ciddi derecede azalması durumunda ise protokol kontrollü değerin de aynı oranda azalabileceğini söyleyebiliriz.

PRT hakkındaki diğer endişelere bakmak için Telegram ve Discord kanallarını inceledik. PRT fiyatının IDO (merkeziyetsiz finans teklifi) fiyatının altına düşmesinin, IDO alıcılarını endişelendirmeye başladığını açık bir şekilde görebiliyoruz. Bu düşüşün daha ne kadar süreceği henüz bilinmiyor.

Parrot Finance (PRT) Coin Whitepaper

Parrot Finance (PRT) internet sitesinde whitepaper yer almıyor. Söz konusu projenin hangi sorunlara çözüm getireceğini öğrenmek ve yol haritası hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Parrot Finance (PRT) Coin Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)