Anasayfa Altcoin Paxos Onay Aldı: ABD Doları Destekli Yeni Bir Stablecoin Yolda!

Paxos Onay Aldı: ABD Doları Destekli Yeni Bir Stablecoin Yolda!

Altcoin

Paxos, Singapur'da ABD doları destekli yeni bir stablecoin piyasaya sürecek.

Paxos Onay Aldı: ABD Doları Destekli Yeni Bir Stablecoin Yolda!

Stablecoin ihraççısı Paxos, dijital ödeme token hizmetlerini başlatmak için Singapur'daki yetkililerden ön lisans aldı. Firma, Paxos Digital Singapore Pte. Ltd. adında yeni bir kuruluş kuracak.

Singapur Para Otoritesi (MAS), Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA) kapsamında firmayı onayladı. Fakat Paxos, hala MAS'tan tam onay bekliyor.

Firmanın yöneticilerine göre, tam lisansı aldıktan sonra ABD doları destekli bir stablecoin piyasaya sürmek için müşterilerle ortaklık yapacaklar. Duyuru, Paxos'un ihraç edilen tüm tokenler için 1: 1 desteğe sahip olduğunu belirtiyor. 

Şirketin Strateji Başkanı Walter Hessert'e göre, "ABD dolarına yönelik küresel talep hiç bu kadar güçlü olmamıştı ancak ABD dışındaki tüketicilerin güvenli, güvenilir ve düzenleyici korumalar altında dolar almaları zor olmaya devam ediyor."

Şirket yöneticileri, stablecoin'lere yönelik talep yüksek olduğu için yeni girişimin yeni müşterileri çekeceğini umuyor. Duyuru, firmanın Singapur'dan tokenizasyon, saklama ve ticaret hizmetleri sunmasına olanak sağlayan bir işletme lisansı almasından sadece bir yıl sonra geldi.

Paxos, Singapur'da Yükselişte mi?

Paxos Onay Aldı: ABD Doları Destekli Yeni Bir Stablecoin Yolda!

Paxos, halihazırda ABD doları tarafından desteklenen USDP stablecoin'i çıkarıyor. Ayrıca, PayPal'ın Ağustos ayında piyasaya sürülen stablecoin'i PYUSD de aynı şirkete ait. 

Firma, BUSD stablecoin'i çıkarmak için Binance ile ortak oldu. Fakat New York Finansal Hizmetler Departmanı, şirkete BUSD ihracını durdurmasını emretti.

Paxos Digital Singapore Pte. Ltd. firmanın Singapur'daki ikinci kuruluşudur. İlk kuruluş geçen yıl bir lisans aldı ve bu da kripto aracılık platformu için Singapur merkezli müşterilere hitap etmesine izin verdi. Aynı zamanda firmanın kripto para birimlerini alıp satmasına, tutmasına ve gönderip almasına imkân tanıdı.

Paxos Onay Aldı: ABD Doları Destekli Yeni Bir Stablecoin Yolda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar