Kripto Para Haberleri

PayPal, alanında lider kripto para şirketini satın almaya çalışıyor

ABONE OL:

PayPal’ın kripto para endüstrisine gireceğini söylemesiyle ödemeler devinin kripto para şirketlerini satın alacağına dair dedikodular havada uçuşmaya başladı. PayPal’a yakın kaynaklara göre şirket alanında lider kripto para saklama hizmetleri sunan BitGı’yu almayı hedefliyor. Buna ek olarak PayPal, kripto para ticaret ve diğer servislere odaklanan şirketleri araştırıyor.

PayPal, BitGo’yu alacak mı?

PayPal’ın satın almayı düşündüğü ilk kripto para şirketi BitGo oldu. BitGo alanında lider kurumsal dijital varlık saklama şirketidir. İddialara göre PayPal şu anda BitGo ile satın alım hakkında konuşmalar yapıyor. 2018 yılında BitGo’nun değeri 170 milyon dolardaydı ama şu anda şirketin ne kadar para ettiği bilinmiyor. Yine de konuya yakın kişilerin açıklamalarına göre iki şirket anlaşmaya varamayabilir. Böyle bir şey olursa PayPal’ın başka kripto para şirketlerine odaklanacağı söyleniyor. Şu anda bu konu hakkında ne PayPal ne de BitGo resmi bir açıklama yapmamıştır.

PayPal, Paxos ile kripto para hizmeti sunacak

PayPal’ın BitGo ile konuşmalarda bulunduğu haberi ödemeler devinin Bitcoin, Ethereum ve diğer lider kripto paralarla alım satıma destek ekleyeceği haberlerinden sonra geldi. PayPal bu kripto para hizmetini Paxos Trust Company sayesinde sunabilecek. PayPal’ın böyle bir kripto para hizmeti ekleyeceği haberleri Bitcoin fiyatını arttırmış olsa da hizmetin kullanıcıları Bitcoin ve diğer kripto paralarını PayPal’ın cüzdanından dışarıya aktaramayacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitstamp Ledger Vault Kullanacak

BitGo hakkında:

BitGo Mike Bleshe tarafından kurulmuş bir dijital varlık tröst şirketindir. BitGo kullanıcılarına çok imzalı Bitcoin cüzdan hizmeti sunuyor. BitGo; Galaxy Digital Ventures, Digital Currency Group (DCG), Goldman Sachs Group ve DRW gibi büyük yatırım şirketleri tarafından desteklenmektedir. BitGo özellikle kurumsal yatırımcılara kripto para çözümü sunmaya odaklanır.

PayPal, yukarı büyük şirketlerin BitGo’da yatırımı olduğu ve şirketin özellikle kurumsal sisteme odaklandığı için almaya düşündüğü tahmin ediliyor.

“Bitcoin’de decoupling ve korelasyon nedir? Günümüzde neden çok önemlidir?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoinde-decoupling-ve-korelasyon-nedir-gunumuzde-neden-cok-onemlidir/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu