Kripto Para Haberleri

PayPal, Kripto Para Araştırmaları Yapıyor

ABONE OL:

Ödeme devi PayPal, kripto para geliştirmelerini araştırdığını açıkladı. Avrupa Komisyonuna Mart ayında yazdığı bir mektupta PayPal, “kripto para alanının evrimini izlemediğini” ve özellikle bu alanda yeteneklerini daha da geliştirmek için tek taraflı ve somut adımlar attığını Haziran 2019’da duyurdu.

PayPal ve Kripto Paralar

https://www.paypal.com/tr/home

PayPal, Mastercard ve Visa gibi diğer ödeme devleriyle birlikte Ekim 2019’da çekilmeden önce yaklaşık dört ay boyunca Libra projesinin bir üyesiydi.

Ödeme devinin 300 milyondan fazla kullanıcısına para kripto alım ve satım hizmetleri sunmak için çalışmalarda olduğu iddia ediliyor. Şirketin AB Komisyonuna verdiği cevap Aralık 2019’da açılan bir kamu istişaresinin bir parçasıdır. AB komisyonu, kripto paralar için bir AB çerçevesi oluşturma konusunda geri bildirim istedi.

Ödemeler devi böyle bir çerçeveyi destekleyeceğini açıkladı. Şirket, blockchain ve kripto paraların “daha ​​fazla finansal katılımı elde etmeye ve günümüz finansal hizmetlerinde var olan bazı kötü noktaları azaltmaya / ortadan kaldırmaya yardımcı olabileceğini” söyledi.

“Bu teknolojiler gelişmeye devam ederken, açıklık ve yeniliği teşvik eden düşünceli düzenlemenin sektörün büyümesine ve gelişmesine yardımcı olabileceğine inanıyoruz.”

Şirket, komisyonun yeterli tüketici ve yatırımcı koruması için çeşitli kripto para faaliyetlerinin net tanımlarını belirlemesini istiyor. Şirket ayrıca komisyonun geçerli kara para aklama kuralları kapsamında kripto para faaliyetleri belirlemesini önerdi.

“Avrupa’daki herhangi bir düzenleyici çerçeve, bu hızlı gelişen alanda yeniliği ve rekabeti desteklemek için teknolojiden bağımsız olmaya çalışmalıdır.”

Lüksemburg’da bankacılık ve ödeme hizmetleri verme lisansına sahip olan şirket, yaklaşık 95 milyon tüccar ve tüketiciyi temsil eden 31 Avrupa ülkesinde müşteri ve işletmelere hizmet vermektedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  MicroBT, Bitcoin Madencilik Donanımı Satışlarından 400 Milyon Dolarlık Gelir Bekliyor

PayPal, kripto para alanında 2014’ten bu yana aktiftir. O zamanlar şirket, ağındaki satıcıların Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmelerine izin veren Coinbase dahil üç Bitcoin ödeme işlemcisi ile ortaklık kurdu.

“Çin, Libra’yı Tehdit Olarak Nitelendirdi” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/cin-librayi-tehdit-olarak-nitelendirdi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu