Kripto Para Haberleri

PayPal’a ait Venmo, 4 kripto para ile ödeme desteği ekledi

Ödemeler uygulaması Square, 2017 kışının kripto para boğa piyasası sırasında Bitcoin ticaretini mobil platformuna entegre ettiğinde manşetlerde yer almıştı. Şimdi de PayPal’a ait ve Square’e rakip ödeme şirketi Venmo, dört büyük kripto para için destek ekledi. Venmo’da artık Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litceoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile ödeme yapılabilecek.

Venmo kripto para ödemelerini detaylandırdı

Salı gününden başlayarak ve ilerleyen birkaç hafta içinde yaygın olarak kullanıma sunulacak olan kripto para ödemeleri Venmo’nun 70 milyondan fazla müşterisi tarafından kullanılabilecek. Venmo uygulaması içinden kripto para satın alınabilecek, tutulabilecek ve satılabilecek. Venmo’nun bu adımı, kullanıcıların kripto para birimi ticaret alanında daha iyi gezinmelerine yardımcı olmak için uygulama içi kılavuzlara da erişim sunuyor.

Venmo kullanıcıları en az 1 dolar değerinde kripto para birimi satın alabilecek ve varlıklarını satın almak ve satmak için Venmo bakiyelerinden veya bağlantılı bir banka hesabından veya banka kartından fon kullanabilecekler.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Piyasada tepki azaldı, ilgi çoğaldı

Şirketin 2020 müşteri davranışı araştırmasına göre, Venmo müşterilerinin %30’undan fazlası kripto para birimi veya hisse senedi satın almaya başladı. Bunlardan %20’si bu yatırımlarına COVID-19 salgını sırasında başlamış, bu da halk sağlığı ve eşzamanlı ekonomik krizin dijitalleşme ve yeni finansal teknolojilerle denemelerdeki eğilimlerin hızlandığını gösteriyor.

Venmo’da kripto para birimi desteği, sabit koin ve diğer hizmetler gibi kripto para ürünlerinin düzenlenmiş bir sağlayıcısı olan Paxos Trust Company ile yapılan ortaklık sayesinde kolaylaştırılacak. Venmo sahibi PayPal ise aynı zamanda New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından koşullu olarak Bitlicense almıştır. PayPal gibi koşullu lisans sahiplerinin, halihazırda tam gelişmiş lisans verilmiş firmalarla eşleşmesi gerekir. Bu nedenden dolayı PayPal Paxos ile ortaklık kurmuştur.

PayPal CEO’su açıklama yaptı

PayPal CEO’su Dan Schulman, bir haftadan kısa bir süre önce ödeme devinin geçen yılın Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimi teklifini ilk kez hayata geçirilmesinden bu yana devam eden gelişmeleri açıkladı. Dan Schulman, PayPal’ın günlük işlemler için kripto para kullanımını desteklemeyi ve akıllı sözleşmelerden ve blockchain teknolojisinin diğer daha kapsamlı özelliklerinden yararlanmayı hedeflediğini söyledi. Ayrıca, şirketin işlerin bugün olduğundan çok daha farklı yapılacağı daha kapsayıcı bir ekonomiyi elde etmek için kripto paralarda yararlanma hedefi olduğunu söyledi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu