Anasayfa Altcoin PayPal'a Mahkeme Celbi Gönderildi! SEC, Bu Coin'in Peşinde!

PayPal'a Mahkeme Celbi Gönderildi! SEC, Bu Coin'in Peşinde!

Altcoin

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), PYUSD stablecoin için PayPal'a mahkeme celbi gönderdi.

PayPal'a Mahkeme Celbi Gönderildi! SEC, Bu Coin'in Peşinde!

Kripto alanının derinliklerine doğru genişleyen küresel bir ödeme devi olan PayPal Holdings, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) PayPal USD (PYUSD) adlı stablecoin ile ilgili bir mahkeme celbi aldı.

SEC, geleneksel finansal hizmet şirketlerinin gelişen piyasayı keşfetme hamlesinin ortasında kriptoya yönelik katı yaptırım yaklaşımını sürdürüyor.

PayPal, 1 Kasım'da PayPal USD stablecoin ile ilgili olarak SEC'den bir mahkeme celbi aldığını bildirdi.

1 Kasım 2023 tarihinde ABD SEC İcra Dairesi'nden PayPal USD stablecoin ile ilgili bir mahkeme celbi aldık. Mahkeme celbi, belgelerin ibrazını talep ediyor. Bu taleple bağlantılı olarak SEC ile iş birliği yapıyoruz.

Ağustos ayında şirket, ödemeler ve transferler için dijital para birimlerini benimseyen ilk büyük finansal teknoloji şirketi olarak PYUSD stablecoin'ini piyasaya sürdü.

Şaşırtıcı bir şekilde SEC, PYUSD ile ilgili mahkeme celbini PayPal'ın üç aylık sonuçlarından önce ancak gönderebildi. SEC'in yeni bir stablecoin ihraççısını mahkemeye vermek için hızlı hareket etmesi, kripto topluluğunda tepkilere yol açıyor.

PayPal Kripto Erişimini Derinleştiriyor

PayPal'a Mahkeme Celbi Gönderildi! SEC, Bu Coin'in Peşinde!

PayPal, özellikle PYUSD stablecoin'i duyurduktan sonra kripto ve ilgili alanları keşfetmeye devam ediyor. Eylül ayında PayPal, on ramp ve off ramp entegrasyonunun tanıtımıyla Web3 alanına doğru bir adım attığını duyurdu.

Çarşamba günü PayPal UK Limited, resmî bir kripto hizmet sağlayıcısı olarak İngiltere Finansal Davranış Otoritesi'ne (FCA) başarıyla kaydoldu.

Bununla birlikte BlackRock, JPMorgan ve Goldman Sachs gibi devler kripto endüstrisine ilgi gösterirken, SEC bunu benimsemekte tereddüt ediyor ve yaptırım eylemlerine devam ediyor.

Kaynak: CoinGape

PayPal'a Mahkeme Celbi Gönderildi! SEC, Bu Coin'in Peşinde! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik