Kripto Para Haberleri

Paypal’dan Dev Hamle! Stablecoin için Çalışmalar Başlatıldı!

İddialara göre küresel ödemeler devi PayPal bir stablecoin üzerinde çalışıyor. PayPal’a yakın kaynaklar şirketin kripto para endüstrisindeki sabit koin protokol geliştiricileri arasında araştırma yaptığını söyledi. Bu, ödeme devinin üçüncü taraf bir şirketle çalışmaya meyilli olabileceğini öne sürüyor.

Avalanche blok zincirinin arkasındaki ekip olan Ava Labs, konuya aşina olan kişilere göre PayPal ile stablecoin geliştirme konusunda görüşmeler yapan kuruluşlardan biridir. Tartışmalara başka hangi protokollerin dahil olduğu ise hala net değil.

Bir PayPal sözcüsü:

PayPal dijital para birimlerinin potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısını ve bu alandaki güvenilir bir ortak olarak dijital ticareti geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmeye devam ediyor.

Yeni nesil finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve endüstri ortaklarıyla birlikte çalışan küresel bir şirket olarak PayPal, bu hedefleri mümkün kılan teknolojiler hakkında sık sık sohbet ediyor.

PayPal gerçekten stablecoin mi yapıyor?

stablecoin

PayPal’ın bir stablecoin projesi üzerinde çalıştığı iddiaları şirketin son zamanlarda kripto para alanındaki çalışmalarını artığı bir zamana geliyor. Stablecoinler, ödeme rayı olarak bir blok zinciri ağı kullanan, itibari veya devlet destekli para birimlerini temsil eden dijital varlıklardır.  Bugün piyasada dolaşan 80 milyar dolardan fazla stablecoin vardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Mark Yusko'dan ''yatırım yap'' açıklaması

PayPal’a yakın bir kaynak:

Kendi başlarına bir şeyler inşa etmek yerine mevcut bir stablecoin geliştiri ortağıyla bir şeyler yapma olasılıkları daha yüksek görünüyor, çünkü bunun projeyi hızlandıracağını düşünüyorum ve bence bu onların birincil endişesi.

PayPal’ın stablecoin hedefleriyle ilgili söylentiler uzun süredir dolaşıyor. Nitekim bir kaynak, bu hareketi kripto para endüstrisindeki en iyi bilinen sır olarak tanımladı.

Geçtiğimiz sonbaharda PayPal, Paxos ile ortaklık yoluyla kripto para alım ve satımlarını kendi platformunda destekleyeceğini duyurdu. PayPal, o zamandan beri kripto para tekliflerinin kapsamını genişletmek için harekete geçti.

8 Mart’ta PayPal, kripto para güvenlik firması ve çok partili hesaplama (MPC) start-up Curv’ü satın alımını tamamladığını duyurdu.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu