Anasayfa NFT PayPal'dan Yankı Uyandıran NFT Hamlesi: Patent için Başvurdu!

PayPal'dan Yankı Uyandıran NFT Hamlesi: Patent için Başvurdu!

NFT

PayPal, Layer-2 çözümleri ve NFT patent başvuruları ile kripto para ekosisteminde güçlü bir yer edinmek istiyor.

PayPal'dan Yankı Uyandıran NFT Hamlesi: Patent için Başvurdu!

PayPal, ödeme devinin kripto para ekosistemi içerisinde birden fazla alanda araştırma ve geliştirme yapmayı amaçladığını gösteren bir dizi patent başvurusunda bulundu.

Mart 2022'de yapılan ve Perşembe günü kamuoyuna açıklanan en son patent başvurularından biri, blockchain'e işlem eklemekten sorumlu doğrulayıcılar veya madenciler için seçim sürecini inceliyor.

Belgede; şirketin açıkladığı tekniklerin, "blockchain taleplerinin istenen bir madenci/doğrulayıcı alt kümesine yönlendirilmesine avantajlı bir şekilde izin verebileceği" belirtiliyor.

Yine Mart 2022'de yapılan ve 21 Eylül'de yayınlanan üç ek patent başvurusu, PayPal'ın kripto ile ilgili çabalarının farklı yönlerini araştırıyor.

PayPal Başvurusu, NFT Pazar Yerinden Bahsediyor

Bir başvuru, NFT pazar yerleri aracılığıyla zincir dışı işlemlere olanak sağlamaya odaklanarak sorunsuz işlemler için yeni yöntemler ve sistemler sunuyor.

Bu başvuru, kullanıcıların üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcı aracılığıyla NFT'leri alıp satabilecekleri bir sistemi tanımlıyor. Metinde Ethereum'dan bahsedilmesine rağmen bu sağlayıcı belirtilmiyor. 

PayPal'dan Yankı Uyandıran NFT Hamlesi: Patent için Başvurdu!

Başvuruda, "Bu örnekteki NFT, merkeziyetsiz bir blockchain defteri kullanılarak izlenebilen herhangi bir benzersiz dijital veri parçasını temsil edebilir." denildi.

Bu tür varlıklara örnek olarak dijital görüntüler ve videolar, müzik, koleksiyon ürünleri ve diğer dijital sanat eserlerinin yanı sıra kişisel mülk tapuları, etkinlik biletleri, yasal belgeler ve diğer gerçek dünya öğeleri verilebilir.

Bir başka patent başvurusu, birden fazla metaverse'de çalışmak üzere tasarlanmış bir ürün olan "omniverse" kavramını ortaya koymaktadır.

PayPal, dijital varlık alımları için kişiselleştirilmiş öneriler sunmak üzere bir kullanıcının blockchain tercihlerinden ve çeşitli metaverse'lerdeki etkileşimlerinden yararlanan bir çevrim içi işlem işlemcisi geliştirmiştir.

Üçüncü patent başvurusu, farklı ağ katmanlarında (Layer 1'ler ve Layer 2'ler) faaliyet gösteren kullanıcılar ve traderlar arasındaki ödemeleri daha verimli bir şekilde kolaylaştırmayı amaçlayan bir çevrim içi işlem işlemcisinin ana hatlarını çiziyor.  Bu işlemci, katmanlar arası ödemeleri kolaylaştırarak genel ödeme deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.

PayPal'dan Yankı Uyandıran NFT Hamlesi: Patent için Başvurdu!

PayPal, Kripto Ürünleri Paketini Genişletiyor

Son patent başvuruları, ödeme devi kripto ürün ve hizmet paketini genişletmeye devam ederken geldi. Şirket, PYUSD stablecoin'ini piyasaya sürdü. Dolara sabitlenmiş varlık, eskiden Binance USD (BUSD) stablecoin'ini çıkaran blockchain altyapı firması Paxos tarafından ihraç ediliyor. 

Ödeme devi, kullanıcıların hesaplarında Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini tutmalarına ve bunlarla etkileşime girmelerine imkân tanıyan yeni bir özellik de başlattı.

Cryptocurrencies Hub adı verilen yeni özellik, kullanıcıların yalnızca çeşitli kripto para birimlerinde bakiye tutmalarına değil, aynı zamanda bu dijital varlıkları içeren işlemlere de katılmalarına olanak sağlayacak. PayPal kullanıcıları, Cryptocurrencies Hub'a erişerek kripto para birimlerinin ticaretini yapabilecek ve onları alıp gönderebilecek.

Yakın zamanda şirket, kullanıcıların dijital para birimlerini sorunsuz bir şekilde ABD dolarına dönüştürmelerini sağlayan bir USD dönüştürme hizmeti başlattı. Bu hizmet sayesinde ABD'deki kripto cüzdan kullanıcıları, kripto varlıklarını doğrudan ABD dolarına dönüştürebilir ve fonları PayPal bakiyelerinde hazır bulundurabilirler. 

Kaynak: Cryptonews

PayPal'dan Yankı Uyandıran NFT Hamlesi: Patent için Başvurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik