Anasayfa Altcoin Pepe Coin Fiyatı Patlama Yaptı! Bunun Arkasında Ne Olabilir?

Pepe Coin Fiyatı Patlama Yaptı! Bunun Arkasında Ne Olabilir?

Altcoin

Pepe Coin fiyatı son yedi günde yüzde 93 artış gösterdi. Peki, söz konusu fiyat artışının sebepleri neler olabilir?

Pepe Coin Fiyatı Patlama Yaptı! Bunun Arkasında Ne Olabilir?

Bitcoin'in 35.000 doların üzerine çıkmasıyla piyasada yaşanan son dalgalanma, meme coin yatırımcılarını daha fazla risk almaya teşvik etmiş olabilir. Bu yatırımcılar, genellikle içsel bir kullanım alanı olanlardan ziyade sosyal çekiciliği yüksek olan tokenlere yatırım yapıyorlar. 

Yılın en iyi bilinen meme coin'lerinden biri olan Pepe (PEPE), son gün içerisinde yüzde 30'a varan bir artış göstererek zincir üstü alım satım faaliyetlerinin çılgınca arttığına işaret etti.

Ünlü meme coin, son yedi günde yüzde 93 artış gösterdi ve şu anda iki ayın en yüksek seviyesinden işlem görüyor. Fiyat artışının kesin nedenini belirlemek zor olsa da bunun için birkaç olası açıklama var.

Hafta başında PEPE, 6,9 trilyonluk bir token yakımı gerçekleştirerek ekibin token varlıkları ile ilgili endişeleri yatıştırdı. Şu anda ekibin 3,79 trilyon tokeni var. Bu, eğer açık piyasada satılırsa çok da büyük bir rakam olmayacaktır.

Token yakma kararı, üç ekip üyesinin projeyle ilişkili multisig cüzdanından bazı beklenmedik işlemler gerçekleştirmesi ve böylece milyonlarca dolar değerindeki PEPE tokenlerini çalması üzerine alındı.

Pepe Coin Fiyatı Patlama Yaptı! Bunun Arkasında Ne Olabilir?

Pepe Artık Yeni Bir Danışman Ekibine Sahip

Projenin X (eski adıyla Twitter) hesabında yayınlanan bir gönderide, Pepe'nin kendisine yol gösteren yeni bir danışman ekibine sahip olduğu belirtildi. Ekip, ayrıca orijinal ekip CEX multisig cüzdanına hala bağlı olan 3,79 trilyon token için potansiyel kullanımları aktif olarak araştırıyor.

Bu arada, PEPE'nin büyük fiyat artışı için sessiz bir tetikleyici var olabilir: büyük ağ büyümesi. Zincir üstü analiz firması Santiment, yatırımcıların yükseliş piyasasındaki canlanmanın ortasında Bitcoin'e ve Ethereum'a odaklanmasıyla birlikte, PEPE gibi orta ölçekli tokenlerin büyük ağ büyümesi artışları gördüğüne dikkat çekti.

Santiment'e göre; bu kripto varlık grubu, piyasanın toparlanması sırasında günlük olarak oluşturulan yeni adreslerin sayısında büyük artışlar görüyor. PEPE, fiyatlar yükseldikçe oluşturulan yeni cüzdanların sayısında bir artış olduğunu fark ediyor. CoinMarketCap verilerine göre, PEPE son 24 saatte yüzde 20,32 artış yaşadı ve yazının hazırlandığı sırada 0,00000121 dolar seviyesine yükseldi.

Kaynak: U.Today

Pepe Coin Fiyatı Patlama Yaptı! Bunun Arkasında Ne Olabilir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Rehber Dilara Avcıoğlu
Pepe Coin Satın Alma Rehberi: Yükselen Trende İlk Adımı Atın!
Rehber Dilara Avcıoğlu
Kripto Piyasasının Yeni Harikası: Wall Street Memes Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Pepe Coin Yatırımı İçin Püf Noktalar: Adım Adım Detaylı Anlatım
Rehber Dilara Avcıoğlu
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Cüzdan Seçimi: Varlıklarınızı En İyi Şekilde Koruyun!
Rehber Banu Fırıncılar