Anasayfa Analiz PEPE Kritik Desteği Kırdı: Ekstra Bir Düşüş Yolda mı?

PEPE Kritik Desteği Kırdı: Ekstra Bir Düşüş Yolda mı?

Analiz

PEPE fiyatının kilit destek seviyesini kırdığı görüldü. Bu durumda söz konusu fiyatın önünde daha fazla düşüş olabilir mi?

PEPE Kritik Desteği Kırdı: Ekstra Bir Düşüş Yolda mı?

Pepe (PEPE), 14-16 Ağustos tarihleri arasındaki son satış baskısını kontrol altına alamadı. Son birkaç gün içerisinde Bitcoin'den ayrışmasına rağmen, BTC fiyatının 28.500 dolara düşüşü, meme coin'in iki gün içerisinde yüzde 20'den fazla değer kaybetmesine neden oldu.

PEPE fiyatı, 0.00000120 dolarlık kilit desteği kırdı. Söz konusu fiyat, 16 Ağustos'ta günlük mum çubuğu seansını bu desteğin altında kapattı. Eğer günlük mum çubuğu seansı yine seviyenin altında kapanırsa bu durum, satıcıların elini güçlendirecektir.

PEPE Fiyatında Daha Fazla Düşüş Sinyalleri

14 Ağustos'ta 0,00000147 dolar olan PEPE fiyatının, 16 Ağustos'ta 0,00000113 dolara düşmesi, meme coin'in yüzde 20'nin üzerinde düşüş yaşadığına işaret ediyor. Satıcıların günlük zaman diliminde 0,00000120 doları direnç olarak onaylamaları, özellikle BTC fiyatının daha da gerilemesi halinde ekstra bir düşüş olabilir.

PEPE Kritik Desteği Kırdı: Ekstra Bir Düşüş Yolda mı?

BTC ile olan korelasyon; Korelasyon Katsayısı'nın yükselen eğiminin gösterdiği gibi, yeniden birleşme işaretleri sergiledi. Dolayısıyla zayıf bir BTC, PEPE'nin daha da zayıflaması için alan oluşturabilir.

Buna ek olarak Göreceli Güç Endeksi (RSI), son zamanlarda yükselen satış baskısını vurgulayarak 50 seviyesinin altına geriledi. Chaikin Para Akışı (CMF) sıfır işaretinin üzerine çekildi. Bunun altına bir düşüş, daha fazla düşüş baskısını ve sermaye girişlerinde bir düşüşü teyit edebilir. 

Bu durumda PEPE fiyatı, 0.00000105 dolarlık bir sonraki destek seviyesine düşerek mütevazı kazançlarla (yüzde 11) short'lama fırsatı sunabilir.  (Short'lama, yatırımcıların bir kripto para biriminin fiyatındaki düşüşten kâr elde etmeye çalıştıkları tekniktir.)

Diğer yandan, 0,00000124 doların üzerinde bir mum çubuğu seansı kapanışı yukarıdaki senaryoyu geçersiz kılacaktır. Böyle bir hareket, boğaların PEPE'yi 0,00000131 dolara doğru itmesine neden olabilir.

Ağ Büyümesinde Düşüş Yaşandı

PEPE'nin yeni adresleri takip eden ağ büyümesi, 13 Ağustos'a göre geriledi ve varlığın aynı gün çekişini kaybetmeye başladığını gösterdi. Aynı dönemde borsalardaki arz yükseldi. Bu da kısa vadeli satış baskısının arttığına işaret etti. 

PEPE Kritik Desteği Kırdı: Ekstra Bir Düşüş Yolda mı?

Genel ağırlıklı duyarlılık olumlu kaldı. Bu, piyasa katılımcılarının varlığa güven duyduğunu gösteriyor. Bu da fiyatın tersine dönmesinin reddedilemeyeceği anlamına geliyor. Bu nedenle traderlar, daha optimize edilmiş bir senaryo için BTC'nin fiyat hareketini takip etmelidir.

Kaynak: AMBCrypto

PEPE Kritik Desteği Kırdı: Ekstra Bir Düşüş Yolda mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar