Anasayfa Altcoin Pepe Topluluğu Hack'i Bildirdi: Sahte Kriptolar Tanıtılıyor!

Pepe Topluluğu Hack'i Bildirdi: Sahte Kriptolar Tanıtılıyor!

Altcoin

Pepe Telegram kanalının hack'lendiği ve dolandırıcının sahte tokenleri tanıttığı bildirildi.

Pepe Topluluğu Hack'i Bildirdi: Sahte Kriptolar Tanıtılıyor!

Yakın zamanda yapılan bir duyuruda, Pepe kripto topluluğu, eski Telegram kanallarını içeren endişe verici bir güvenlik ihlâli bildirdi. Duyuruya göre; daha önce kontrolleri altında olan Telegram kanalının güvenliği ihlâl edildi ve "lordkeklol" hesabı yetkisiz kişilerin eline geçti.

Pepe meme coin yöneticisi, gelişmeyi paylaşmak için X'e gitti. 

Duyuruya göre; bu yetkisiz varlığın, hacklenen hesabı dolandırıcılık faaliyetlerini teşvik etmek için kullandığı iddia ediliyor. Bu faaliyetler arasında dolandırıcılığın teşvik edilmesi ve Pepe topluluğu için diğer kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesi de yer alıyor.

Bu durum karşısında Pepe; açıklama yayınlayarak bu kişinin, Pepe topluluğunun mevcut ya da geçmiş üyeleriyle herhangi bir bağlantısı olmadığını vurguladı.

Bu sorunu ele almak ve topluluğu korumak için Pepe; üyelerini, ele geçirilen Pepe Telegram grubunu "sahte hesap" olarak bildirerek harekete geçmeye çağırdı. Pepe yöneticisi; bu kolektif çabanın, sahte kanalın Telegram tarafından kaldırılmasını sağlayacağına inanıyor.

Pepe Topluluğu Hack'i Bildirdi: Sahte Kriptolar Tanıtılıyor!

Yeni Bir Hesap Oluşturulacak

Pepe yöneticisi, ayrıca topluluğun gelişmiş güvenlik önlemlerine sahip yeni bir hesap oluşturacağını belirtti. Yönetici, proje ekibinden gelen tüm resmî iletişimin yalnızca Twitter hesapları aracılığıyla yapılacağını vurguladı.

Bu arada yönetici, ele geçirilen "lordkeklol" hesabını taklit eden başka bir sahte Twitter kullanıcısına dikkat çekti. Pepe ekibi, @lordkeklol adlı mevcut Twitter kullanıcısının Pepe ile ilişkili olmadığını ve spam ya da taklit olarak bildirilmesi gerektiğini belirtti.

Pepe ekibinden gelen bu bildirimler, eski dâhili üyelerin o sırada yaklaşık 15 milyon dolara eşdeğer olan 16 trilyon PEPE tokenini çalmasının ardından geldi. Çalınan fonlar, daha sonra birden fazla merkezi borsaya aktarıldı. 

Pepe Topluluğu Hack'i Bildirdi: Sahte Kriptolar Tanıtılıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik