Peru, Brezilya ve Venezuela’nın kripto para gündeminde 7 günde neler oldu?

2 Dakikada Okunabilir


Güney Amerika

Dünyanın dört bir yanından gelen haftalık bir başka Blockchain haber bültenini okuyacaksınız. Burada size kıta ve ülkelere göre en son Bitcoin haberlerini sunuyoruz.

Brezilya

Brezilya’nın kripto yatırımına bakan büyük ABD Yatırım şirketi: ABD’deki en büyük yatırım firmalarından DRW Holding, ülkedeki faaliyetlerine başlamak için Brezilyalı bir düzenleyici olan Ulusal Sınai Mülkiyet Enstitüsü’nden lisans aldı. Düzenleyici adımlar tamamlandıktan sonra, şirket ülkedeki kripto para birimi projelerine yatırım yapabilir. 

Brezilya kıtadaki en iyi kripto para borsalarının ve yatırımlarının yapılabileceği ülke. Dünyaya hükmeden bir ülke değil ancak ABD ile iyi ilişkileri sayesinde Güney Amerika’nın en siyasi ve ekonomik etkili olan ülkesi. Diğer ülkelere göre askeri, siyasi gücü çok daha fazla durumda.

Brezilya, Ledger Nano X portföyünün ilk alıcısı oldu: Bu hafta sonu gerçekleşecek olan dünyanın en büyük kripto konferanslarından biri olan BitConf, Ledger Nano X adlı ilk donanım cüzdanını ilk kez görücü karşısına çıkararak dünyaya duyuracak. Katılımcıların görüntüleme ve kullanmalarına izin verilecek. USB bağlantısı gerektirmeden önceki modellerinden farklı olan ve bunun yerine bağlantı amaçları için Bluetooth’a dayanan yeni bir model olarak tasarlandı.

Yeni cihazla ilgili bu sene büyük beklentiler var ve bu beklentiler bir süre daha devam edecek.

DNA verilerinin blok zincirinde depolanması için biyoteknoloji şirketi: Portunus adlı biyoteknoloji şirketi , genetik sekanslama için yeni bir girişim başlattı ve Brezilya’nın benzersiz verilerini kaydetmek için Blockchain teknolojisini kullanmayı hedefliyor. 

Resmi web sitesindeki bir e-kitaba göre:

“Çalışmanın yalnızca Brezilya’nın doğru bir genetik haritası yapma potansiyeli değil, aynı zamanda Brezilya toplumunun kendisini fiziksel özelliklerini sonsuza kadar saklamasına ve olası durumlarda Brezilya kadın ve erkeklerinin DNA’larını ulaşabilecekleri bir proje.

Verilerin gizliliği için şirkete, genetik verileri özel yapma konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketi olan genobank.io yardımcı olacağını ve verilerin gizli olarak tutulacak olduğu açıklandı.

Bitcoin sahibi işadamı Güney Brezilya’da yeni bir adım attı: Brezilyalı bir Bitcoin destekçisi iş adamı, mevcut sistem için çok radikal olarak kabul edilen serbest piyasaya dayalı bir yaklaşım olan Anarcho-Capitalism ideolojisini ilerletmek için kaynaklarını ve zamanını ayıracak olduğunu açıkladı ve dünyada yaygın olarak uygulanan kapitalizmin sonlandırılması için daha fazla çalışmaya Bitcoin fonu ile katılacak olduklarını, kapitalizmin son bulmasını istediği iddiasını ortaya attı.

Söz konusu işadamı olan Fabricio Sanfelice, rekabeti artırmak ve herkes için işe yarayan bir ekonomi yaratmak için mevcut proje üzerinde çalışmaya devam ettiğini açıkladı.

Venezuela

Cumhurbaşkanı Maduro ile birlikte ortaya çıkan Petro isimli kripto para birimi: Cumhurbaşkanı Maduro tarafından başlatılan devlet destekli kripto para birimi Petro, muhalefet lideri Juan Guaido tarafından düzenlenen son başarısız darbelerden sonra tehdit altında. Kripto paranın geleceğinin olmadığı ve Juan Guaido görevine başlar başlamaz hemen kaldırılacak olduğu resmi olarak biliniyor.

Peru

Hükümet Blockchain ile yolsuzlukla mücadele için yeni yol planı belirledi: Peru hükümet yetkilisi ülkesinde yolsuzlukla mücadeleye yardım etmek Blockchain teknolojisini kullanabileceklerini ve bu teknolojiden yararlanmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını açıkladı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!