Peru’da Blockchain teknolojisi kullanacak

1 Dakikada Okunabilir


Yolsuzlukla basan Güney Amerika ülkesi Peru, Decrypt News tarafından yayınlanan bir rapora göre, on yıllardır süren köklü yolsuzlukla mücadelede en son silahı olarak Blockchain’i gördü.

Peru’da, Peru’nun eski Peru Cumhurbaşkanı Alan Garcia’nın meşhur Odebrecht’le olan ilişkisine bağlı olarak ortaya çıkan intihardan sonra, beş yıl süren skandal ve yolsuzluk yasal sorunlar için yeni bir hükümet çalışması başladı.

Peru’daki hükümet kısa süre önce, sözleşmeli satın alımlar için şeffaf bir sistem geliştirmek üzere Blockchain firması Stamping.io ve Inter-American Development Bank ile resmi bir ortaklığın ayrıntılarını yayınladı. Platform, tarafından yapılan açıklamada ise pek fazla bilgi verilmedi.

Devlet sözleşmelerinin doğrulanması, kurcalanmayacağının sağlanması, manipüle edilememesi ve izinsiz teslimat veya makbuzların gönderilmesi için kullanılamaması ve böylece hileli faaliyet riskinin azaltılması amacıyla bu kesin güvencesi olmayan ama güvenilir olan sistemi kullanmayı umuyor. Legaler CEO ve Avustralya Hukuk Teknolojileri Birliği Başkanı Steve Ghiassi şunları söyledi:

Yolsuzluğun azaltılmasının kilit bir parçası, daha fazla şeffaflık ve izlenebilirlik yaratmaktır. İç denetimler, tam ve gözle görülür bir iz ile daha doğru bir şekilde gerçekleştirilebildiğinden, bir miktar iç dolandırıcılık ve kurcalama düzeyini azaltabilir.

Blockchain teknolojisinden yararlanmak isteyen şirketlerin sayısının artarken hükümetlerin sayısının da büyük oranda artması başarılı sonuçlar verebilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!