Bitcoin Haberleri

Peter Schiff: Bitcoin Almak Yatırım Değil, Kumar Oynamaktır

Amerikalı milyoner ve Euro Pacific Capital’ın CEO’su Peter Schiff, aşağıdaki tweet ile Twitter kripto para alanını sarstı:

Tek bir Elon Musk tweet’i Bitcoin’in fiyatı üzerinde bu kadar çok etkiye sahipse, nasıl biri cidden bunun para olduğunu düşünebilir? Tek kelimelik bir tweet BTC’yi riske atarsa, Bitcoin nasıl güvenli bir sığınak olabilir? Şimdiye kadar Bitcoin satın almanın yatırım değil kumar olduğu gayet açık olmalı.

Peter Schiff bu tweete Tesla CEO’su Elon Musk Bitcoin’e çevre dostu olmayan bir kripto para dedikten sonra Bitcoin’in keskin düşmesinden bahsediyor. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, bu, elektrikli otomobil şirketinin kendi ideolojisiyle çelişiyor. Ayrıca Elon Musk, Tesla ve BTC’nin çevre pahasına birlikte çalışamayacağını da sözlerine ekledi. Buna ek olarak Elon Musk başka bir tweet ile BTC’nin artık Tesla otomobilleri satın almak için bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmeyeceğini ve şirketin diğer seçeneklere baktığını açıkça belirtti.

Bu hareket, Elon Musk’ın kripto paralar ve Bitcoin’i desteklemesinden aylar sonra gerçekleşti. Birçok kişi Elon Musk’ın şirketinin lider kripto para birimi ile ilgilenen ilk en büyük şirket olduğunu ve Elon Musk’ın ise BTC fiyatı için doğrudan bir etkileyici olduğuna inanıyor. Bu durumda da olduğu gibi Elon Musk’ın tweetinden sonra geri çekilmesi, düşüşe neden olan önemli bir faktör olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme: Uzmanlar uyarıyor! BTC düşüşe devam edecek mi?

Peter Schiff: Bitcoin satın almak kumardır

bitcoin

Peter Schiff buna yanıt olarak; Bitcoin’in fiyat değişikliklerinin “tek kelimelik bir tweetten” etkilenebileceğini kaydetti. Ayrıca başarılı yatırımcı “Bitcoin satın alma yatırım değil kumar olduğunu ima etti.

Birçok Twitter kullanıcısı Peter Schiff’in bu gönderisine yanıt verdi. Dahası, bir kullanıcı BTC’nin değerindeki düşüşün, para biriminin piyasada düzenli olarak kendini düzelttiği için gerçekleştiğine dikkat çekti. Elon Musk’ın bununla hiçbir ilgisi olmadığını ekledi.

Yine de Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı son 7 günde %25.70 değer kaybetti ve şu anda 43.250 dolardan işlem görüyor. Bu hafta devam eden düşüş Şubat 2021’den bu yana en büyük ilk düşüştür.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Asya ülkelerinde Bitcoin alımı düşebilir

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu