Kripto Para Haberleri

Petrol Değer Kazanırken Kripto Paralar Düşüyor

Petrol fiyatı 0 dolara geri döndüğü için kripto para piyasası bugün tekrardan düşüşler yaşıyor.

Şu anda, piyasa değerine göre ilk ondaki her bir kripto para son 24 saatte en az %3 değer kaybetti. Bitcoin (BTC) ve XRP, neredeyse %3,5 değer kaybetti, Binance Coin (BNB) ve Tezos (XTZ) %5’ten fazla düşüş yaşadı. Bu zarara rağmen, Bitcoin hala 50 günlük basit hareketli ortalamasının (SMA) üzerinde işlem görüyor ve bu ise trendin orta vadeli olarak hala yükseliş yönlü olduğunu gösteriyor.

Son 24 saatte tüm kripto para toplam piyasa değerinden 14 milyar dolardan fazla silindi. Bu düşüş hareketi, kripto para piyasası için ikinci düz kayıp gününü işaret ediyor ve görünüşe göre geçen ayın yükseliş hareketini durduruyor.

Sadece kripto para piyasası düşüşte değil. ABD Başkanı Donald Trump, göçleri geçici olarak askıya almayı planladığını açıkladıktan sonra, Dow Jones ve S&P 500 dahil olmak üzere tüm büyük hisse senedi endeksleri bugün de kötü durumda.

Birçok piyasa satışından farklı olarak, bugünün düşüş aktivitesinin arkasında açık bir neden var gibi görünüyor. Petrol vadeli işlemleri (WTI), dün tarihte ilk kez varil başına 0 doların altına düşerek varil başına -40,32 dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Durum şimdi biraz iyileşti ve Mayıs 2020 WTI Ham Petrol Vadeli İşlemleri sözleşmesi, dünkü zamana göre %33 artış gerçekleştirerek CME Globex’te -6,25 dolardan işlem görüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  eToro Kullanıcılarının Yarısından Fazlası XRP'ye Yatırım Yapıyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu