Anasayfa Sektörel Petrol Şirketi Açıkladı: Kripto Madenciliği Tesisi Kuruyor!

Petrol Şirketi Açıkladı: Kripto Madenciliği Tesisi Kuruyor!

Sektörel

Petrol şirketi Tecpetrol, doğal gaz ile çalışan bir kripto madenciliği tesisi kuracak.

Petrol Şirketi Açıkladı: Kripto Madenciliği Tesisi Kuruyor!

Arjantinli bir petrol şirketi olan Tecpetrol, doğal gazla çalışan bir kripto madenciliği tesisi kurmayı planladığını açıkladı.

Proje, Arjantin Patagonya'sındaki Vaca Muerta'nın kuzeyinde yer alan Los Toldos II Este bölgesinde olacak. Madencilik tesisi, Ekim sonunda ya da Kasım başında faaliyete geçecek.

Tecpetrol, petrol sondajı sırasında üretilen fazla gazı kripto madenciliği için enerjiye dönüştürmek üzere bir girişim başlattı. Amaç, kolayca depolanamayan veya taşınamayan gazı yakan alevlenmeden ve gaz emisyonlarından kaçınarak çevresel etkiyi en aza indirmektir.

Proje; Tecpetrol'ün gaz kullanımını optimize etmesine, atıkları azaltmasına ve ham petrol üretimini iyileştirmesine yardımcı olacak. Kripto madenciliği ise normal şartlarda israf edilecek veya yakılacak gazı tüketmek için stratejik olarak kullanılacak.

Petrol Şirketi Açıkladı: Kripto Madenciliği Tesisi Kuruyor!

Şirketin Çevre Duyarlılığına Dikkat Çekildi

Tecpetrol'ün CEO'su Ricardo Markous, şirketin çevre duyarlılığının altını çizerek "Gazı çevreye salmak yerine kripto madenciliği faaliyetlerine başlamayı tercih ettik." dedi. Sonuç olarak bu hamle, uyum sağlamaya ve değişmeye hevesli bir enerji sektörünün resmini çiziyor.

Fakat Tecpetrol, bu sulara tek başına dalmıyor. Tecpetrol, projenin başarılı olmasını sağlamak için ABD'den deneyimli bir firma ile güçlerini birleştirdi. Bu ortaklık, kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını teşvik etmenin yanı sıra Tecpetrol için ek gelir akışları yaratmayı amaçlıyor.

Kripto para, özellikle de Bitcoin madenciliği, yoğun güç tüketimi nedeniyle dikkat çekmektedir. Madencilik, karmaşık matematiksel bilmeceleri çözmek için güçlü bilgisayarların kullanılması etrafında dönmektedir. Söz konusu işlemler, büyük miktarda elektrik gerektirmektedir. 

Petrol Şirketi Açıkladı: Kripto Madenciliği Tesisi Kuruyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar