Piyasa 12 milyar dolar değer kaybetti!

1 Dakikada Okunabilir


Bu sabah kripto para piyasalarında 12 milyar dolar değer kaybı oldu. Bitcoin fiyatındaki değer kaybı düşüş ile beraber etkisini 400 dolar düşüş ile birlikte gösterdi.

Piyasada 238 milyar dolar piyasa hacmi var ancak Bitcoin fiyatının 400 dolar değer kaybı sonrasında piyasa hacminde düşüşler bir süre daha görünüşe göre devam edecek gibi.

Zorlu direnç noktası: 8.000 dolar

%4 değer kaybeden Bitcoin, %4 değer kaybından sonra 8.000 dolar zorlu direnci ile karşı karşıya kalmış durumda. Birçok kripto para yatırımcısının bu dönemde yapmak istediği zararına satışların yerini alan kazanç satışlarının bugünlerde durması da zorlu direncin geçilebilebileceğine dair bir umut veriyor.

Kripto para piyasalarında değer kayıplarının devam edecek olduğu ile ilgili olarak ortaya atılan açıklamalar yatırımcıların tepkisini çekiyor. Bitcoin yatırımcısı olan yatırımcılar bu zamanda direnç olan ve zorlu direnç seviyesi olarak görülen 8.000 dolar seviyesinin ciddi bir risk bölgesi olduğunu düşünüyorlar. Bitcoin fiyatının düşmeye devam etmesi durumunda kripto para piyasasının da düşmeye devam edebileceği, bunun karşısında ise ciddi zorluklar ile karşı karşıya kalmanın mümkün olabileceği belirtiliyor.


error: Kopyalama Engellendi!