Anasayfa Altcoin Piyasa Dalgalanıyor: Ethereum 7 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Piyasa Dalgalanıyor: Ethereum 7 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Altcoin

İsrail ve Filistin arasındaki savaş devam ederken kripto piyasası dalgalanma yaşadı. ETH fiyatı, 7 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Piyasa Dalgalanıyor: Ethereum 7 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Geçtiğimiz hafta boyunca, İsrail ve Filistin arasında Gazze Şeridi üzerinde devam eden savaş nedeniyle kripto para piyasası daha fazla dalgalanma yaşadı.

ETH Fiyatı 7 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Ethereum Vakfı'nın ve büyük balina adreslerinin varlığı terk etmesiyle ETH'nin değeri yüzde 6'lık bir düşüşle 1.520 dolar civarına geriledi.

9 Ekim'de Vakıf, USDC stablecoin için 2,7 milyon dolar değerinde yaklaşık 1.700 ETH takas etti. Ali Martinez, ETH balinalarının Şubat ayından bu yana kabaca 8,5 milyar dolara denk gelen 5 milyondan fazla ETH'yi elden çıkardığını açıkladı.

Bu arada piyasa gözlemcileri, azalan fiyat hareketinin Ethereum'a olan yatırımcı ilgisinin azaldığını gösterdiğini öne sürüyor. Varlık için yapılan Google aramaları, 2020'den bu yana en düşük noktasına geriledi ve bu da halkın azalan merakını yansıtıyor.

Ethereum ile ilgili yatırım ürünlerine yönelik yatırımcı coşkusu, birkaç vadeli borsa yatırım fonunun piyasaya sürülmesine rağmen isteksiz kaldı.

Bununla birlikte bazı uzmanlar, iyimser tahminlerini sürdürerek 2026 yılına kadar Ethereum'un değerinde potansiyel olarak 5 kat artış öngörüyor.

Ethereum Gas Ücreti Düştü

Piyasa Dalgalanıyor: Ethereum 7 Ayın En Düşük Seviyesinde!

IntotheBlock tarafından yayınlanan bir rapora göre; ayrı bir gelişme olarak Ethereum'un gas ücretleri, son üç yılın en düşük seviyesine geriledi. 

Bu veriler, Ethereum ağ ücretlerinin bir yılın en düşük seviyesine gerilediğini belirten önceki bir raporu doğruluyor. Rapora göre; bu düşüş, ağın zincir üstü faaliyetlerinde son zamanlarda yaşanan düşüşe bağlanabilir.

IntoTheBlock da bu düşünceyi paylaşarak, "Bu düşüşün Layer-2'ye geçişten ve Mainnet'teki uygulamaların kullanımının azalmasından kaynaklandığına" işaret etti. IntoTheBlock, şu ifadeleri kullandı: 

Layer-1'deki spekülatif faaliyetler ortadan kalktıkça ve Layer-2'ler büyümeye devam ettikçe Ethereum ücretlerinin düşük kalması muhtemeldir. EIP-4844'ün yaklaşan tanıtımı, Layer-2 ücretlerini büyüklük sırasına göre azaltması beklendiğinden bu eğilimi daha da hızlandırabilir.

Tarihsel olarak Ethereum gas ücretleri, yoğun zincir üstü faaliyet nedeniyle nispeten yüksek olmuştur. Fakat ücret, Nisan 2020'den bu yana en düşük seviyesine gerileyerek Mayıs ayındaki zirvesine kıyasla yüzde 90'lık önemli bir düşüş kaydetti.

Bu arada eş zamanlı olarak yaşanan bu gelişmeler, piyasa performansı ve işlem maliyetleri önemli değişimler yaşarken Ethereum'un gelecekteki yörüngesi hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Kaynak: BeInCrypto

Piyasa Dalgalanıyor: Ethereum 7 Ayın En Düşük Seviyesinde! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar