Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Piyasada neler oluyor? Bitcoin 3.450 dolar!

Bitcoin son destek noktası olarak belirtilen 3.300 dolar destek seviyesini de arkasında bırakmış olacak. Bitcoin fiyatında gün içerisinde 3.450 dolara kadar gerilemesi ve piyasa hacmi toplamı sırasında Bitcoin’in piyasanın %53.1 ini kontrol ediyor olması, destek seviyesi olarak görülen 3.300 doların altına düşmesinin an meselesi olabilecek olduğu endişesini yaşatıyor.

Bitcoin fiyatındaki değişimin gün içerisinde alımların durup satışların rekor kırması nedeniyle olduğu tahmin edilirken, yatırımcılar, binlerce dolar değerinde kripto para beklentilerinin bir türlü gerçek olmamasından ve bir türlü 1 yılı aşan süredir fiyatların yükselmediğinden şikayet ederken bugün büyük oranda düşüşler yaşanmasının da etkisi ile satışları tercih etmeye başladı.

Yatırımcılar artık piyasada gördükleri fiyat düşüşlerinin dayanılmaz olduğunun farkına vardılar ve piyasa hacminde olan düşüşlerin risk sebebi olduğunu iyi anladılar. Bitcoin fiyatındaki değişimin merak uyandırması ve piyasa fiyatının sürekli olarak gerilemesi artık bir yerde yatırımcılar için ‘’HODL’’ deseler bile yeterli olmadı. Bitcoin’de olan düşüşlerin sebebi araştırılırken, analistler son düşüşlerin piyasadan varlıklı bir yatırımcının çekilmesi sürecinde ve toplu satışlarda olabilecek düşüşler olduğunu belirtiler.

Bitcoin çok düştü!

Bitcoin fiyatının gün içerisinde 200 dolara kadar düşmesi piyasada piyasa hacminin de 60 milyar dolar sınırının dibinde kalmasına sebep oldu. Aynı zamanda altkoin fiyatlarında da düşüşler yaşanırken, altkoin fiyatlarının düşmesi piyasa hacmi toplamında da bir takım düşüşlerin devam edebilecek olduğu endişesi yarattı.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün