Anasayfa Analiz Piyasalar Büyük Bir Haftaya Hazırlanırken BTC ve ETH Analizi...

Piyasalar Büyük Bir Haftaya Hazırlanırken BTC ve ETH Analizi...

Analiz

Piyasaların gözü açıklanacak olan ekonomik verilerdeyken Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) haftaya nasıl başladı? Ayrıntılar burada...

Piyasalar Büyük Bir Haftaya Hazırlanırken BTC ve ETH Analizi...
Hızlı İçerik

Piyasalar ABD ekonomik verilerinin açıklanacağı büyük bir haftaya hazırlanırken Bitcoin (BTC) fiyatı haftaya 28.000 dolar seviyesinin üzerinde konsolide olarak başladı. Ethereum (ETH) fiyatı ise 1.800 doların üzerinde kaldı. Manşet, bu cuma günü 238.000'e düşmesi beklenen tarım dışı istihdam olacak. 

Bitcoin

Piyasalar Büyük Bir Haftaya Hazırlanırken BTC ve ETH Analizi...

Bitcoin fiyatı, kripto para piyasasındaki oynaklığın yüksek kalması nedeniyle haftaya 28.000 dolar seviyesinde konsolide olarak başladı.

Bugünkü seansın erken saatlerinde 27.607 dolarlık bir dip seviyenin ardından BTC/USD işlem çifti, günün ilerleyen saatlerinde 28.475 dolarlık bir zirveye ulaştı.

Hareket, Bitcoin fiyatının hafta sonu kırılan 28.500 dolarlık son direnç seviyesine yaklaştığını gördü.

Son fiyat konsolidasyonu, 14 günlük göreceli güç endeksinin (RSI) 65.00'teki tavanın ötesine geçememesiyle geldi. Endeks, traderlar için önemli bir destek noktası olan 62.00'de seyrediyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi şu anda geçen hafta aynı zamana göre yüzde 1,46 daha yukarıda işlem görüyor.

Ethereum

Piyasalar Büyük Bir Haftaya Hazırlanırken BTC ve ETH Analizi...

Ethereum fiyatı 1.800 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor ve traderlar hala önemli bir direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma hedefliyor.

ETH/USD işlem çifti bugünkü seansın erken saatlerinde 1.819 dolara yükseldi. Bu, 1.765 dolarlık önceki dip seviyesinin ardından geldi.

Bugünkü sıçramanın bir sonucu olarak Ethereum boğaları, 1.825 dolarda bir tavana doğru hareket etmeye çalıştı ancak o zamandan beri ivme azaldı.

Bu, RSI 60.00 seviyesinde bir duvara çarptığında önceki boğaların görünüşe göre pozisyonlarını terk etmesiyle geldi. Yazının yazıldığı sırada fiyat gücü 57,77 seviyesinde ve bir sonraki görünür tavan 62,00 bölgesi civarında.

Buna ek olarak 10 günlük hareketli ortalama, 25 günlük hareketli ortalama ile aşağı yönlü kesişmeye yaklaşıyor. Bu, yaklaşmakta olan fiyat zayıflığına işaret edebilir.

Piyasalar Büyük Bir Haftaya Hazırlanırken BTC ve ETH Analizi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik