Bitcoin Haberleri

Piyasalar Şokta! Elon Musk Kendi Kripto Para Birimini Mi Çıkartıyor?

Alanında lider elektrikli araç üreticisi Tesla, geçtiğimiz haftalarda ödeme yöntemi olarak Bitcoin eklemişti. Kısa bir süre önce Tesla bu Bitcoin desteğini ileri bir karara kadar askıya aldığını açıkladı. Bundan günler sonra, şirketin milyarder CEO’su Elon Musk yakın gelecekte kendi kripto para birimini çıkarabileceğini ima etti. Ama bir sorun var, Elon Musk neden teknik olarak istediği her şeyi yapan kendi kripto para birimini başlatmadığını soran bir Twitter kullanıcısına yanıt verirken; “Dogecoin yapamazsa, yapabilirim.” dedi.

Elon Musk Kendi Kripto Para Birimini Yapabilir

Elon musk ve kripto

Twitter kullanıcısı; “Neden teknik olarak istediğiniz her şeyi yapan ve çok fazla geliştirme desteği olan ve en azından başlangıçta yüksek sahiplik konsantrasyonuna sahip olmayan sıfırdan bir kripto yapmıyorsunuz?” Diye sordu. Buna cevaben Elon Musk, “Doge yapamazsa, yapabilirim. Başka bir kripto para çıkarmak çok zor.”  dedi.

Geçen haftanın başlarında Elon Musk, daha önce desteklediği bir kripto para birimi olan Bitcoin gibi enerji yoğun kripto paraların sürekli kullanımının çevresel zararına dikkat çekti. Mart ayının başlarında araba satıları için Bitcoin desteği ekleyen Tesla’nın bu uygulamayı bırakacağını duyurdu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Türkiye'de kripto para yasaları nasıl düzenlenebilir?

Elon Musk ayrıca, sistem işlemlerinin enerji verimliliğini artırmak için Dogecoin’in yaratıcılarıyla birlikte çalıştığını da ortaya çıkardı.

Veri merkezi sağlayıcısı TRG’ye göre Bitcoin her bir işlem için 707 kilovat-saat elektrik tüketiyor, Dogecoin ise her bir işlem için 0.12 kilovat-saat elektrik tüketiyor. Musk, Bitcoin üretmek için kullanılan “çılgınca” enerji miktarını kınadı ve bu da günlerde Bitcoin’in düşmesine neden oldu. Son zamanlarda, Dogecoin ortak geliştiricisi Billy Markus, Dogecoin’i sadece iki saat içinde yarattığını ve çevresel hiçbir şeyi düşünmediğini iddia etti. Şu anda Bitcoin, Tesla yatırımcılarının ve çevre kampanyacılarının, Bitcoinlerin yaratılma veya madencilik yöntemiyle ilgili çeşitli eleştirileriyle karşı karşıya.

Elon Musk’ın tweet’lerini takiben kripto para piyasaları ve Bitcoin fiyatında keskin bir düşüş yaşandı. Bitcoin bugün 42.196 dolar kadar gerileyerek birkaç ayın en düşük seviyesine düşmüş oldu. Elon Musk’ın tweet’inden sonra Bitcoin %11’in üzerine düştü ve o zamanlarda yaklaşık 50.000 dolara kadar geriledi

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olan Dogecoin, Cuma günü %20 artarak 0.52 dolar yükseldi ve şu anda 0.50 dolardan işlem görüyor. Çeşitli şirketler ödemelerinde kullanmak için Dogecoin’i kabul ediyor ama DOGE tedariki sınırsız olduğundan dolayı bu benimsemeye şüpheli olarak baklıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son Dakika: Apple'in Bitcoin Satın Alacağı Dedikoduları Yayılıyor

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu