Kripto Para Haberleri

Piyasalarda neler oluyor? 19 Nisan 2021

Bitcoin ve Ethereum, geçen haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Litecoin ise üç yıl sonra ilk kez 300 doların üzerine çıktı. Yine de merakla beklenen Coinbase listelenmesi fiyatları daha da yükseltemeyince boğalar aniden taraf değiştirdi. Tüccarlar haberlerden beslendikçe piyasada öfori korkuya dönüştü ve Bitcoin sıçramadan önce %15 düştü.

Fırtına geçince Bitcoin haftalık olarak sadece %5 düştü. Ethereum da %5’lik kazançlarla biraz daha iyi bir performans gösterdi ve NEO ise %90 son düşüşü tamamen atlatmayı başardı.

Bu haftanın öne çıkanları

  • %15’lik bir düşüş rekor seviyede tasfiyeyi beraberinde getirdi.
  • Kripto para yanlısı Gary Gensler, SEC başkanı oldu

%15’lik düşüş, rekor seviyede tasfiyeyi tetikledi

Bitcoin, cumartesi akşamı adeta bir uçurumdan dalış performansıyla dünyayı eğlendirirken, yüksek kaldıraçlı tüccarlar piyasadan çekildi. Sadece bir saat içinde 7,6 milyar dolarlık uzun pozisyon tasfiye edildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin bir felakete mi sürükleniyor?

Analistler, ani düşüş için birkaç farklı açıklama sundular. Coinbase listesi, Bitcoin ağının önemli bir bölümünü ortadan kaldıran Çin’in Xinjian bölgesinde ani bir elektrik kesintisi bunlardan biridir. Türkiye’nin ödemelerde kripto para kullanma yasağı ve ABD Hazinesinin dijital varlıklar aracılığıyla kara para aklamayı önlemeyi planladığına dair doğrulanmamış bir söylenti olarak hafta sonu düşüşünü daha da uzattı.

Kripto para yanlısı Gary Gensler, SEC başkanı oldu

Türkiye kripto para birimlerine sert kısıtlamalar getirirken ve Hindistan da aynı yolu izlemeye kararlı göründüğünden, ABD tam tersi yönde hareket ediyor olabilir.

Bildirdiğimiz gibi kripto para yanlısı düzenleyici Gary Gensler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı olarak seçildi ve cumartesi günü yemin etti.

Daha önce MIT’de “Blokzincir ve Para” adlı bir ders veren Gary Gensler, kripto paralar hakkında derin bir anlayışa sahip ve piyasaya ileriye dönük bir yaklaşım getirmesi bekleniyor. SEC’i nihayet bir Bitcoin Borsası Yatırım Fonu’nu (ETF) onaylamaya doğru itmeye bile yardımcı olabilir.

Önümüzdeki hafta nasıl geçecek?

Ani düşüşün ardından, Bitcoin bir kez daha 57 dolar civarında işlem görmeye başladı ve günlük olarak en düşük seviyesinden %10 büyüme kaydetti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Roger Ver: Litecoin'in özel bir amacı yok

Boğa piyasasının devam ettiğini teyit etmek için tüccarlar tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir iyileşme arayışında olacaklar. Bu, makroekonomik güçler tarafından desteklenecek ve geçen hafta yayınlanan ABD enflasyon verileri Mart ayında beklenenden daha hızlı bir artış gösterdi.

Diğer taraftan BTC sıçrama yapmazsa ani düşüşten sonra gelebilecek olası bir yükseliş hareketi önemli ölçüde zarar alacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu